Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
21/09/2012

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Haymana Gazetesi halkın sesiyle seslenmeye devam edecek.

 

Tayfun AĞIRCAN
Haymana’da bir çok kişi SYDV kanalıyla devlet tarafından dağıtılan kömürden faydalınırken, bizim gibi asgari ücretle çalışıp, evini geçindirmekte zorluk çekenlere kömür yardımında bulunulmuyor. Haymana’da benim bildiğim çok sayıda maddi durumu iyi olupta kömür alan vatandaşa rastlıyorum. Biz aylık 740 TL asgari ücretle geçiniyoruz. Bir de yol parası ödeyerek Gölbaşı’na gidiyoruz. Kazandığımız para ortada, evimizi binbir güçlükle geçindiriyoruz. Kış ayı yaklaşıyor, evlere kömür almamız gerekiyor, ancak kömürün tonu 560 TL. Hal böyleyken biz eve kömürü ısınmak için mi alalım, yoksa yemek için mi alalım. Kömürü alırsam ne yiyip içecez. Halimizi devletimizin görmesi lazım. Bu durumu Sayın Belediye Başkanımız ve AK Parti İlçe Başkanımız hükümet nezdinde ve kendi vicdanlarında değerlendirsin.
Seyit Derviş AKDOĞAN
Haymanamız her alanda, özellikle huzur ve güven bakımından yaşanılacak bir ilçe. Yüce Allah Haymana’ya her türlü nimeti vermiş. Bizim en büyük sorunumuz dışarıda çalışan gençlerimiz. Ben dahil yüzlerce genç Haymana yerine Gölbaşı, Polatlı, Ankara’ya çalışmaya gidiyor. Bu gençlerin ömrü yollarda çürüyor. Biz gençler olarak bu görünmeyen ancak gençler nezdinde sıkıntı içerisinde yaşanan bu soruna çözüm bulunmasını istiyoruz. Bu yüzden yöneticilerimizin artık gerekli projeleri üretmesini bekliyor, Haymana’da işsizliğin bitirilmesini istiyoruz.
Öte yandan Haymana şehir mezarlığımız çok bakımsız bir şekilde bekliyor. Sayın yetkililerimizin ölmüşlerimize de gerekli saygıyı göstermelerini rica ediyor, mezarlığımıza bir görevli verilip, rutin temizliğinin sağlanmasını bekliyoruz.
Nurullah Tümer
Haymana her geçen gün daha iyiye gitmektedir. Haymana Belediye Başkanımız olsun, Hastane Başhekimimiz olsun, Büyükşehir’in yaptığı yollar olsun, çarşının görsel güzelliği olsun, Haymana’ya yapılan çalışmaları gösteriyor. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Eskiden Haymana’nın Belediyesi başka partiden, hükümet başka partiden oluyordu. Haymana’ya hizmet gelmiyordu. Artık insanlarımız önünü görüyor. Hükümetin Belediye Başkanını seçiyor. Hal böyle olunca ilçemize hizmet geliyor. Bazı vatandaşlar Haymana’ya yapılanları görmüyor, eleştiriyorlar. Haymana’ya yapılanları biraz görsünler öyle konuşsunlar. Haymana inşallah daha da güzel olacak. Biz vatandaşlar buna inanıyoruz. İlçe Başkanımız Oğuz Yücel ve Belediye Başkanımız Hacı Aysu çok güzel çalışıyorlar.
Yakup Gündoğan 
“Haymana’ya yapılan çalışmalar ilçemizin iyi yönde ilerlediğini gösteriyor. Gençlerimize yönelik iş alanları çoğaltılırsa daha da iyi olacağını düşünüyorum. Örneğin bir organize sanayi İlçemize kurulsa, Haymana göç vermez aksine göç almaya başlar. Ve ilçemiz büyümeye başlar. Haymana içi görsel anlamda bayağı bir güzelleşti. Ancak çevre mahalleler de çevre düzenlenmesi eksikliği ve harabe yapılar bulunmakta. Bunların da acilen düzenlenmesi, merkezi turizm yolunda ilerleyen Haymana için şarttır. Haymana geçekten yaşanılacak çok güzel bir ilçe. Millet olarak ilçemize sahip çıkmalı elbirliği ile ilçemizin kalkınmasına katkı sağlamalıyız. Herşeyi Belediyeden beklemek doğru değil. Her insan evinin önünü süpürürse Haymana cennet gibi olur. Bunu isteyelim ve farkında olalım yeter. 
Saygılarımla...

Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

evet bende duydum MAAŞ VERME gercekmiş

02:30:00

Gönderen:

haymanalı

26/Eylül/2012

SAYIN BAŞKAN BU TÜR YANLIŞLARA NEDEN MÜSAMMA GÖSTERİYOSUN BİZLER HEP SENİN ARKANDAN YÜRÜDÜK HİÇ DE MENFAAT BEKLEMEDİK SEN NEYE İSTİNADEN BU ADAMLARA BOŞ YERE MAAŞ VERİYOSUN ÇAG TERMALİN ALTINDAKİ PASTANEDE BU OLAYLAR KONUŞULUYOR HATTA DENİLEN OKİ BU ADAMLARIN BARAJDA OLMASI LAZIMKEN BURDA NE İŞLERİ VAR.YAZIK EDİYOSUN HEM SİGORTALARINI YAP HEMDE BOŞ YERE MAAŞ VER BU YAKIŞIYOR MU? YOKSA ARKADAŞLARDANMI ÇEKİNİYOSUN YAPTIKLARI VUKUATLARDAN DOLAYI. LİDERLİK BU MUDUR BAŞKANLIK BU MUDUR YANİ HER CİMCİMENİN CAMINI KIRAN ÇAGI TAŞLAYANA MAAŞ BAGLAYACAKSAN ARTIK DENECEK SÖZ YOK.HAYMANAMI ÇOK SEVİYORUM SELAMLAR...


Başlık:

belediye bos yere maas dagıttıgını bende yeni ögre

02:35:43

Gönderen:

haymanalı

23/Eylül/2012

Arkadaslar gercekten baskan bazılarına havadan para maas sigorta yapıyor ben şahidim.gerekli yerlere bende sikayet edecem.Adamın adı soyadı belli, ihtiyacı olana verme gelbuna ver tekel büfesi var kulüp isletiyo aksama kadarda haymsna icinde geziyor cagın cimcimenin camlarını kırıyor baskan bide bu adama maas sigorta veriyor.baskan haymanaya hizmetmi yoksa bu bunun acıklamasını yapabilecenmi.Ayıp ayıp


Başlık:

pazar yeri

14:07:20

Gönderen:

vatandaş

23/Eylül/2012

nasıl bir haymana böle ha cuma günleri pazar yerleri yok çarşını içinde otobüs iletmleri oraya olurmu cuma günü benim annemin kafasına çadır düştü hastaneye zor yetitirdik sabaha kadar yatmadı bu nasıl bir haymana ha bunu yetkili kişilere iletiyorum derhal bir çare bulunsun allah kimseye vermesin!!!!!


Başlık:

20:27:40

Gönderen:

21/Eylül/2012

tayfun agircan kardesimin yorumuna katiliyorum cok hakli konusuyo gercek ihtiyac sahiplerine yardim yapilmiyo ilk once belediyedeki calisanlar kendilerine aliyolar belediyenin butun malzemelinide kullaniyolar canli sahidim herkesin sorunlariynan ilgilenseler daha iyi olur saray hamamini cok guzel yapmislar helal olsun yalniz otobus isletmesi sifir allah bildiği gibi yapsın hic hizmet yok bilet vermiyolar musteriye karsi hic hizmet yok


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin