Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ZIRHLI BİRLİKLERİ İSTİYORUZ!..
05/08/2016

Darbe Girişimi sonrası hükümetin aldığı karara göre Zırhlı Birliklerin Ankara dışına taşınması kararı bizi de heyecanlandırdı. Demokrasi sınavında destan yazan Haymana’ya bu birliğin getirilmesini istiyoruz.
   15 Temmuz Darbe Kalkışması sonrası bizzat Başbakan Binali Yıldırım tarafından Etimesgut ve Mamak’ta bulunan Zırhlı Birliklerin Ankara dışında Polatlı tarafına doğru kaydırılması konuşuldu.
   Bu karar ile birlikte yıllardır bir askeri birliğin Haymana’da konuşlanmasının özlemini taşıyan Haymanalılar sosyal medya üzerinden “askeri birliğin Haymana’ya gelmesini istiyoruz.” şeklinde paylaşımlarda bulundukları gözleniyor.
Gerekli ekonomik atılımını yapamamış ve devletin yatırım programına girememiş ilçemiz için milat olabilecek bir karar alınması noktasında hepimiz gereken çalışmayı yapmalıyız.
   Bizim önümüzü açacak Zırhlı Birlikler için bugünden tezi yok bir ilçe konseyi oluşturmalıyız. 
  Yöneticilerimizden, siyasilerimize, STÖ’lerden, esnaflarımıza kadar herkesin bu konuda çaba sarfetmesi, hükümet kapısını aşındırmamız lazım. 
   AK Parti’ye her seçimde yüksek oranda oy vermiş, darbe kalkışması esnasında, gerek ilçemizde gerekse Ankara’da demokrasi adına destanlar yazmış Haymana’nın bu girişiminin cevapsız kalmayacağını umut ediyoruz.
  Kurtuluş Savaşında “Son Kale”, demokrasi savaşında da en ön saflarda yer alan Haymana için hayati önem taşıyacak olan bu yatırım, gerek ilçemizin ekonomisini, gerek nüfusunu, gerekse istihdam ortamını iyileştirmede katkı sağlayacak.
  Bu dakika itibariyle ilçemizde bir çalıştay oluşturulmalı, yapılacak ve istenilecekler dosya haline getirilmeli, yer konusunda çalışma yapılmalı, kısa vadede Milli Savunma Bakanlığından randevu talep edilerek bu zırhlı birlik Haymana’ya istenmelidir. 
  Bu askeri birliğin Haymana’ya kazandırılması demek, ikinci bir Haymana büyüklüğünde insan yoğunluğunun ilçemize gelmesi anlamını taşıyor.
   Ekonomi ve nüfus anlamında doyuma ulaşan Polatlı’dan çok Haymana’nın ihtiyacı vardır.
    Devletimiz; Sakarya Meydan Muharebesinde son kale olan ilçemizi Milli Park İlan etmişken, şimdileri ise darbe girişimi karşısında canını gerek Haymana’da, gerek Polatlı’da, gerekse Ankara’da silahlara ve bombalara karşı siper eden Haymana Halkı, bu Askeri Birliğin ilçemize gelmesini sonuna kadar hak etmiştir. Yöneticilerimizin Haymanalıların sesini duymasını istiyoruz.

Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ZIRHLI BİRLİKLERİ İSTİYORUZ!.. " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Zırhlı birlikleri İstiyoruz

01:23:32

Gönderen:

vatandaş emrah

10/8/16

bu Haymananın önünü açabilecek ve kalkınmasındada yararlı olabilecek önemli bir işlevdir. ankaranın diğer ilçeleri gibi haymanayıda onların standartına çıkması için sayın cumhur başkanımızdan bakanlarımızdan bu talebimizi halk olarak önemle istiyor saygılarımızla arz ediyoruz.


Başlık:

Devlet ve hükümete ihtar ilçe başkanına ikaz

00:01:15

Gönderen:

Recep

10/8/16

Vatandaş Rıza ve İrfan Yüksel abiciğime katılıyorum.Gerçekten Haymana için son şans.Ancak vatandaş Rıza abiciğim, eğer istekler yerine getirilmezse, Akp ilçe başkanında istifa edecek medeni cesaret var mı?Adam zaten hacı abinin .... ilçe başkanı oldu, onu kaçırır mı?İlçe yönetiminde,ilçe başkanına göre gerçekten haymana sevdalısı değerli kişiler vardır.Onlar belki yeter lannn deyip istifa edebilirler. Ama bu iş olmazsa ilçe başkanımız ve ilçe yönetimimiz toplu halde istifa etmelidir.Haymanaya değer verilmiyor diyor bazı abilerimiz kimse inanmıyor.Yusuf Yılmaz abi onlarca senedir köşe yazılarında hep devletin ve hükümetlerin Haymanaya ve haymanalılar şaş gözle baktıkların söyler inanmazdık.Bu iş olmazsa artık inanmak zorunda kalacağım.


Başlık:

Vatandaş rıza ya Destek

22:44:18

Gönderen:

İrfan YÜKSEL

8/8/16

Vatandaş Rıza adlı yazıyı aynen destekliyorum Haymana için Büyük bir fırsattır, Polatlıda yeteri kadar Askeri birlik var zaten Yıllar önce Haymana ya yapılması Planlanan Topçu Okulu şu anda Polatlı da hizmet vermektedir Eğer Haymanamızın göç vermesini önlemek,kalkınmasını istiyor isek bu fırsatı kaçırmayalım


Başlık:

Yoneticiler gorelim yetenegizi ...

12:00:07

Gönderen:

Vatandas riza

6/8/16

Bu zamana kadar sadece bos laflar uzerinden siyaset yapan ve icraatte hicbir varlik gosteremeyen sn yoneticiler;bu sizin kendinizi kanitlamaniz icin cok buyuk bir firsat..artik tum isnizi gucunuzu birakip bu is icin kosturmaniz gerek...gerekirse cumhurbaskaninin..basbakanin.. bakanlarin kapisinda yatin..burdan haymana halkinada bi cagrim var..imza toplayin pankartlar acin toplanip medya kuruluslarini cagirin..ne yapin edin bu askeri birligi haymanaya kazandirin..ak parti ilce baskani sende ustune dusen gorevi yerine getir ..bu surecte haymanaya bile gelme ak parti genel merkezinde yat ..eger istegimiz yerine gelmezse toplu istifa edicez de..hadi bakalim gorelim mahartelerinizi....senelerdir bos bos oturuyodunuz..iste size firsat...


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin