Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYALİMİZ SUYA DÜŞTÜ
26/08/2016

Ankara'daki 28. Mekanize Piyade Tugayı Çankırı'ya, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kara Havacılık Komutanlığı Isparta'ya, Etimesgut Zırhlı Birlikler ve Eğitim Tümen Komutanlığı Şereflikoçhisar'a taşınacak.

    Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından alınan karar doğrultusunda şehir içindeki askeri birliklerin taşınma kararı alınmıştı.
   Bu karar doğrultusunda Haymanalılar heyecanlanmış, Askeri Birliklerden en az bir tanesinin Haymana’ya gelmesini istemiş, Haymana Belediyesi tarafından da resmi bir dilekçe ile başvuru yapılmıştı.
   Edindiğimiz bilgiye göre, Ankara'daki 28. Mekanize Piyade Tugayı'nın Çankırı'ya, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kara Havacılık Komutanlığı'nın Isparta'ya, Etimesgut Zırhlı Birlikler ve Eğitim Tümen Komutanlığı'nın Şereflikoçhisar'a taşınmasına karar verildi.
   Taşınma işlemleri kapsamında, Etimesgut Zırhlı Birlikler ve Eğitim Tümen Komutanlığından ilk etapta 4 zırhlı personel taşıyıcı ve 4 tank, 6 çekici üzerinde Şereflikoçhisar'a gönderildi. 28. Mekanize Piyade Tugayından da 4 tank ve 4 zırhlı personel taşıyıcı, 6 çekiciyle Çankırı'ya intikal ettirildi.
   Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın ulusal basına yaptığı açıklamada, askeri birliklerin taşınması konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatları olduğunu, konuyu Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile değerlendirdiklerini ve 15 Eylül'e kadar zırhlı araçların Ankara'dan, belirlenen yerlere taşınma sürecini tamamlayacaklarını söyledi.
   Öte yandan Haymana gibi kardeş ilçemiz Polatlı da bu birliklerin ilçelerine gelmesini istemişti. Ancak onların hayali de bizim gibi suya düştü.


Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYALİMİZ SUYA DÜŞTÜ " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

hayret etmeyin!

03:25:38

Gönderen:

ömer kaya

6/9/16

şimdi haymana 15 temmuz darbe girişimine cansiperane karşı durdu, bir tanesi cumhurbaşkanı kulliyesinde olmak üzere 2 şehit verdi ve onlarca da gazisi var, bir aya yakın meydanlarda demokrasi nöbetinde en öndeydi haymanalılar, bu gerçeği en azılı haymana düşmanı bile inkar edemez. Tüm bunlar doğru mu? DOОRU..Peki bu askeri birliklerin haymanaya getirilmesine sözde çalışan yöneticilerimiz ne yapmıştır, kime gitmişlerdir? bu belirsiz..en kötüsü insan şehit olan insanların yakınlarını ve gazileri yanına alıp en azından sayın cumhurbaşkanının bir danışmanı ile görüşebilir, haymananın 15 temmuzda demokrasiye nasıl sahip çıkıldığı anlatabilirdi, bu yapıldı mı? ben duymadım, evet haymana şehit ve gazilerin kanı üzerinden nemalanacak bir ilçe değil elbet, tıpkı yüzlerce çanakkale şehidi olmasına rağmen bunu hiçbir zaman dillendirmediği gibi... ama 15 temmuzda demokrasiye sahip çıkmayıp sonradan ortam sakinleşince dahil olan, bunun propagandasını ziyadesiyle yapan kadar bile olmamak üzücü


Başlık:

hayal

01:41:35

Gönderen:

ruyacı

5/9/16

dıha çok hayal görürüz


Başlık:

polatlının ihtiyacı yok

18:14:04

Gönderen:

polatlının ihtiyacı yok

2/9/16

yazını sonunda yazmış polatlınının da hayali suya düştü diye Polatlı ilçesi gün güne zaten büyüyor iş olanağı çoğalıyor haymana daki esnaflar bile kazandığı parayı polatlıya yatırım yapıyor çoğu işletme eksiklerini polatlıdan temin ediyor bu durumun öncelikli düzelmesi gerekiyor boş hayelerle askeri birlik gelmesi beklemek yanlış gün güne küçülen haymana gün güne büyüyen Polatlı ben bir Haymanalı olarak çok üzülüyorum herkes taşın altına elini koymalı ve haymana için bişeyler yapmaya çalışmalıyız heRşeyi de belediye başkanı na yüklemek yanlış başkan su anda önceki dönemde kalan borçlarla uğaştıgında adım gibi eminim giden borç yüklü enkaz bıraktı maalesef özdemir başkana ALLAH YARDIMCISI OLSUN .


Başlık:

Yazıklar olsun böyle partiye böyle yerel yöneticilere

23:02:08

Gönderen:

Ahmet

30/8/16

Rasim abi sadece sivil toplum örgütlerimi?Yerel siyasetçiler yan gelip yatmıyorlarmı?Bu ne sahipsizlik bu ne zavallılık bir durum ya.Ya insan haymanalı olmakla, kendisini akp tarafından dışlanmış hissediyor.Ya bu akp bu kadar narkörmü?İlçe başkanı denen biçare neden haymananın hakkını aramıyor veya neden istifa etmiyor.Yazık günah değilmi.Haymana sahipsiz haymanalılar sahipsiz yüzde 100 oy akp yine bildiğini okuyor çünkü yerel siyasetçileri adam yerine koymuyorlar.Nasıl olsa bize oy vermek zorundalar diyorlar.Yazıktır günahtır.Haymanalı abi bizim yöneticileri sen istifa edecek kadar cesur ve haymana aşığımı sanıyon abi ya.


Başlık:

askeri birlikler

17:50:48

Gönderen:

rasim özdere

27/8/16

KIYMETLİ HAYMANALI KARDEŞLERİM SEÇİMLER YAKLAŞTIОINDA 90 DAN AŞAОI OY VERMEYİNKİ HAYMANA DAHA GERİYE GİTSİN.HANGİ GÜN HAYMANAYA BİR YATIRIM YAPILDI HER YÖNÜYLE AKP Yİ EN FAZLA DESTEKLEYEN HAYMANA EN GERİ KALAN HAYMANA.KOÇHİSAR BABACAN SAYESİNDE ÇOK ÇOK YATIRIM ALMAKTA HAYMANAYA NE YAPILDI HİÇ.HAYMANADA STK LARI YAN GELİP YATMAKTA GİT BAKANLIKLARIN ÖNÜNE OTUR İSTEОİNİ AL VERMEZLERSE SENDE DESTEKLEME OY VERME.


Başlık:

Basliksiz

17:33:19

Gönderen:

Haymanali

27/8/16

Malumun ilani ..bizim yoneticiler yine beceremedi...Bence en azindan dikkat cekmek adina yazili bir metinle toplu istifa edin...Eger gercek haymana sevdalisiysanz ..haymana icin koltuklarinizi feda edin...ve Ak parti yonetiminin dikkatini cekmek adina istifa edin !!!


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin