Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE..
02/09/2016

Ankara-Haymana arası duble yol çalışmasında sinirler bozulmaya, insanlar isyan etmeye başladı. Söz verilen tarihlerde bir türlü bitmeyen bu yolda çekilen çileler adeta saç baş yoldurur hale geldi.
   Yıllardır seçimden seçime verilen sözlere rağmen bir türlü tamamlanmayan Ankara-Haymana arası duble yolda bu yıl hızlı bir çalışma başlamış, ilk etapta Haziran ayında duble yolun komple biteceği söylenmiş, daha sonra bahaneler gösterilip Ramazan Bayramı’nda yolun tek yönünün trafiğe açılacağı belirtilmiş, ardında da 30 Ağustos’ta kesin yolun tek yönünün açılacağı yetkililer tarafından dile getirilmişti.
  En azından tek şeridinin açılmasına bile razı olan vatandaşlar, her geçen gün daha da meşakatli bir yol çilesi ile karşılaşmaya devam ediyor.
   Bundan yaklaşık 1 ay önce görüştüğümüz Fen İşleri Şefi Bediha Kadıoğlu’ndan aldığımız bilgilere göre, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle ara verilen çalışmalara tüm hızıyla kaldığı yerden devam edildiğini ve en geç 30 Ağustos’ta açılacağını belirtmişti. Aynı zamanda yol çalışmasına engel olan elektrik direklerinin de Elektrik Kurumu ile yapılan anlaşma sonrasında 1 hafta içinde kaldırılacağını da sözlerine eklemişti. Ancak anlaşılıyor ki bu yol çalışması birkaç bayramı daha rahatlıkla görecek.
   Oyaca’ya kadar tek şeridinin bile açılmasına razı olan vatandaşlar, Oyaca’ya kadar açılmadığı gibi, ilerisinde daha da sıkıntılı bir yol çalışması ile karşılaşınca artık isyan noktasına geldiler.
  Burnundan soluyan vatandaşlar; “Artık bizimle resmen dalga geçildiğine inanıyoruz. Çektiğimiz çilelerin haddi hesabı yok. Çocuk gibi kandırıyorlar. Haymanalı Ankara’ya gitmez, Ankaralı buraya gelmez oldu. Önümüz kış, bir ay sonra kar kış bahanesiyle çalışma tamamen duracak. O zaman hangi bayramı tarih vereceksiniz. Buradaki rezaletin sorumluları artık bir hesap versin. Siyasiler, yöneticiler uyuyor mu? Tek söz söyleyen, sorumluluk alan, suçlu benim diyen yok. Derdimizi, rezaletimizi kime anlatacağız. Maddi manevi kayıplarımızın muhattabı kim. Resmen adam yerine konmuyoruz” diye tepkilerini ortaya koydular
   Yol boyunca merdiven gibi bozuk, çivi gibi taşların üzerinden geçen araçlar neredeyse hurdaya dönüyor.
Yağmurlu havalarda çamura gömülen araçlar yol yardımları ile kurtarılıyor.
Yolun trafiğe açılmamasına rağmen bu yolu kullanan vatandaşlar çok sayıda kaza yaptı. Yol trafiğe açılmadığı için kaza zedeler her hangi bir hak da talep edemiyorlar.
  Yolun gecikmesi en çok otelleri, pansiyonları ve Haymanalı esnafları etkiliyor. Ölü bir sezon geçiren Haymanalı işletmeciler de yolun en kısa zamanda bitirilmesini bekliyor.
   Bir vatandaş yolun ortasındaki elektrik direklerinin kaldırılmaması nedeniyle şu trajikomik ifadeyi kullandı “Hindistan’ın inekleri Haymana’nın direkleri!.. Hindistan’da inekler yolun ortasından kalkmıyor, bizde de elektrik direkleri!..”
 
 
 

Bu yazıya toplam 19 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE.. " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Alkışlarız.....

17:06:54

Gönderen:

Osman

9/9/16

Yakında çıkar der bu yolu yapmamamızı parelelciler engel oldu. Bizde tutar alkışlarız.... Nede olsa başkan ne derse doğrudur.???????


Başlık:

susmayalım artık

15:45:29

Gönderen:

haymanalı 2

7/9/16

bu kadar yeter deyip gitmek istemişler.Ama adacı zabıtalara tüm asfalt araçlarını toplatmış başlarınada zabıta dikmiş 24 saat hiçbirini salmamış.Devlette mecburen yapmış.Hacıda aynı değilmiydi istediği herşeyi koparıyordu.Peki sizler sadece millete karşı böylesiniz ankaraya gelince kuzusunuz.Haymana halkı artık susmuyalım bizler sustukca bunlar günlerini gün ediyorlar.İki gün sonra haymana diye bir yer kalmıyacak nasılsa bunlarda çekip gidecek.Hak aramak insanca yaşamak suçmu.Bu korku bu vurdum duymazlık yetmezmi.Sevgili editörüm lütfen yayınlayın sesimizi duyurun.Zira burda kimseye hakaret etmiyoruz yağcılık yapmıyoruz sadce insanca yaşamak istiyoruz.Buda haymanalıların hakkı deyilmi.


Başlık:

susmayalım artık

15:35:01

Gönderen:

haymanalı 1

7/9/16

Çağatay tuzun kuru galiba bu kadar yağ çektiğine göre.Herhalde belediyede müdür amirsin arabada makam arabası ki yağcılık yapıyorsun.Bizler gibi hergün git gel kendi arabanla senide göreyim.Bu yol iyi çalışılırsa en kısa 3 ayda biter yok böyle devam ederse 2 yılda biter.Elbirliği ile bitirdiniz haymanayı.Esnaf kan ağlıyor siftahsız dükkan kapatıyor.Sokaklar bomboş caddelerde sadece başıboş köpekler geziyor.Personelin aylığını 7 aydır vermemişler hakkını isteyenlerde ya küfür yiyor yada dayak.Banyocu yok millet bitmiş.Çöpler toplanmıyor yığınlar oluşmuş.Hamamlara gelenlerde birdaha gelmiyor pislikten bakımsızlıktan personelin ukelalığından.Bu halkda korkudan çıkıp bişeyde diyemiyor.Ama nereye kadar susacağız bu memleket bizim.Bugün burda yapanlar yarın çekip gidecek ve bizler kalacağız burada.Eyer köy olmazsak.Başkan bey ve yöneticiler napıyorl işleri sadece yeyip içmek ve tatile gitmekmi.Anlatırlar zamanında bünyamin adacı karayollarına haymana içine asfalt attıkların da


Başlık:

Bobin tuzağı

13:42:38

Gönderen:

YOL YORGUNU

7/9/16

Yolu kullandığım zaman kendimi özel modifiyeli bir aracın içinde hissederek yola çıkıyorum. Çukurlardan, çamurdan, birden çıkan bozuk yoldan, yarışan sevkiyat kamyonlarına karşı mücadele ediyorum. Ama Melih Gökçe`nin kötü bir niyeti yoktur mücadeleci ruhumuza katkıda bulunuyor da işte arabalarımız ecnebi malı onlar mücadele edemiyor. Sanırım çok haksızlık ettim Melih Gökçe`ye, sonuçta yardım sever birisi sanayicilerede bir yardımım dokunsun demiştir. Ne ise Sevgili Haymana halkı kendinizi fazla üzmeyin sonuçta seçimler yaklaştığında bir günde yapılır bu yollarımız, az daha dişinizi sıkın. Hem Keçiören metrosuda yapıldı bir umut ışığı doğdu. Keçiören Metrosundan doğan sloganda bize emanet edildi. Hadi bu sloganı tekrarlayalım. "SEVDAMIZ, HAYMANA DUBLE YOL GİBİ OLSUN. ZORLU. ENGEBELİ VE HİÇ BİTMESİN"


Başlık:

Haymanalı dernekler varmı ne iş yaparlar

13:22:57

Gönderen:

Ahmet

7/9/16

cihan kaleli ye hak veriyorum.Dernekler ne işe yarıyor Allah aşkına biri çıkıp desin şu işe yarıyor.Öyle iş adamların sırtından burs verip yine onların sırtından yardım paketi vermek dernekçilikse bende bir dernek kurar bu işleri yaparım.hiç olmaza akp ye yağdanlık derneği olmaktan çıkarım.Bir tane akp ye ve haymana belediye başkanına yağdanlığı terk eden dernek gösterin ellerinizden öperim.Hepsi siyasete bulaşmış ve alenen ak partiliyiz diyorlarsa onlar dernek değil figürandır.Ya kardeşim parti tutun destekleyin ama dernek başkanı veya dernek yönetimi olarak bunu yaparsanız kendinizi düşürürsünüz ve haymanalıların gözünde sıfır olursunuz.Gariban halka paket verip poz vermek dernekçilik değildir.


Başlık:

Yağcımısın sen

12:07:27

Gönderen:

Haymanalım

6/9/16

La Çağatay sen. Kimin yağcılığını yapıyon yoksa bu milleti kör veya aptalmı sanıyon Ada`m olun çıkarın için kula kulluk yapma neresi az kalmış la kaç bayram daha kandıracaksınız bu halkı sen ve yağcılık yaptığın şahıslar. Ayıp size bu yolun yüzünden ölen insanların ahı üzenizde bundan kaçamayacaksınız yazık sana Çağatay efendi pardon yağver bey yazık doğruları yaz ....!!!


Başlık:

Suçlu mu arıyorsunuz

02:32:27

Gönderen:

Burhan ÖZKURAL

5/9/16

Bir yol hikayesi diye insanlar feryat ediyor yok büyükşehir yapmıyor, yok belediye başkanı ve ilçe başkanı güç yetiremiyorlar diye ya Türkiyede kaçtane ilçe başkanı ya da belediye başkanı ilçelerine hizmet yağdırmış koskoca Yozgat adamlar illerine acemi birliği istemek için yozgattan ankaraya esnafları yürüyüş yapıyor(Başbakan Yrd.Bekir Bozdağ Yozgatlı)bizim haymana ilçe başkanı ve belediye başkanından medet umuyor.Ya Büyükşehir Ankaradaki Haymananalıları beslemekten onlara istihdam yaratmaktan 7 bin nufuslu Haymanaya hizmet yapamıyorki ne yapsın bütün hizmetlerini Haymanalılaramı harcasın birazda Ankaradaki sivil toplum örgütleri yardım topluyacağına Haymana merkez için uğraşsınlar!


Başlık:

cileli yol hikayesi

01:39:45

Gönderen:

cihan kaleli

5/9/16

halk olarak biz haymanaliler büyükşehir belediye başkanlığın önünde eylem yapmadan haymana yolu açılmiyecek durum onu gösteriyor


Başlık:

Sefil Edilen - Haymanalı

01:33:22

Gönderen:

haymanalı - FERHAT

5/9/16

Bismillahirrahmanirrahim - Sayın Haymanalı hemşerilerim ne beklersiniz kendi kendinize söğlenip duruyorsunuz hadi birlik olalım yetkililere bidip sizler o kultukta rahatca oturup oturmadıklarını soralım ama herkes birlik olupta başı çeken yanlız kalmasın sonra nasrettin hocanın fıkrasında olan fiil hikayesine döner herkes bilir bu fiil olayını yetkililere soralım rahatları yerindemi diye, evet çok şükür haymanaya gelen giden yok esnaf kan ağlasın hastası olan zıplaya zıpla ankaraya gitmeye çalışır insanlarımızın alın teri olan arabaları pert insanlarımız perişan olmuştur daha ne olmasını bekliyorsunuzki haymanalıya kardeşim ankaraya güçümüz yetmiyor deyin bizlerde sizleri anlayışla karşılıyalım diyelimki haymana da ileri gelenlerin gücü yetmiyor bizlerde kaderimize boyun eğelim sonrasını düşünürüz eyvallah deriz sevgili haymanalı hemşerilerim sizleri allaha emanet ediyorum hepimizin allah yar ve yardımcısı olsun sizleri sevgi saygıyla selamlıyorum..........................


Başlık:

Nereye kadar

12:06:11

Gönderen:

Kazazede

4/9/16

KREDIYLE BORC ARABA ALDIM BU YOLDA KAZA YAPTIM YILLARDIR HEP UYUtuyosUnuz bizleri BUYUKSEHIR ANCA KANDIRIP AVUTUYO HAYMANAYI BASIMIZDAKILER ALLAHA EMANET LAFA GELINCE HAYMANAYA SUNU YAPTIK BUNU YAPTIK DERSINiz hani NERDE AGAM YOKSA VARDA BIZLERIN GÖZLERI KÖRMÜ KACINCI YUZYILDA YASIYORUZ ANKARADA NE KADAR ILCE VARSA YOLLARI UCAK PISTI GBI ARACLAR AKIP GIDIYO BIZIMKI ISE 10 YILDIR YAPILACAK NE BAYRAMLAR NE 30 AGUSTOSLAR GELIP GECIYO EYY YAWRUM EYY


Başlık:

Hakikaten yazık

12:00:21

Gönderen:

Tek sevdamiz Haymana

4/9/16

Nerde bu yonetim ilce baskani belediye baskani hani nerdesiniZ memleket ne hale geldi bu olenlerin kaza yapanlarin veballeri sizin boynunuza beceremiyosaniz birakin gidin kahvede okey oynayin azim yok caba yok faaliyet icraat yok ne olcak sizin bu halinize millet artik patlama durumuna gelmis rüstem kandemir bey yaşıyomusun hayattamisin


Başlık:

Çağatay ustadım araba kalmadı

04:27:16

Gönderen:

Ahmet

3/9/16

Çağatay ustadım, o kısa aralar da arabaları arabalıktan çıkarıyor. Bir kere birinin gazına geldim o yolu kullandım, kullanmaz olaydım. Sonra geldim tavsiye edene sitem ettim. Yöneticilerin laf ile peynir gemisinin yürümeyeceğini artık bilmelerini istiyorum.Melih Gökçek zaten bu yolun yapılmasını istemiyordu.AKP milletvekillerinin baskısı ile tamamlamak zorunda kaldı,pardon tamamlamadan sürümcede bıraktı. ama yine dediğini yaptı Haymanalıların burunlarından fitil fitil getiriyor sağ olsun melih bey her ilçeye cömert davranıyor haymanaya gelince kini var sanki.Bu melih başkanımızı kim kızdırdıysa ulan kızdıracak başka adam bulamadınızmı haymananın ekmeği ile oynuyorsunuz laaaa.


Başlık:

aglayın alkışlayın

03:33:06

Gönderen:

haymanalı

3/9/16

yaşanan olaylarda belediye başkanı ve ak parti ilçe başkanı boy boy resim verecegine istifa etsin ama suç onlarda deil halen onları gördümü el pençe duran sizlerde gerçibelediye başkanı ilçe başkanını yan yana göremezsiniz belediye başkanı eline mikrofonu alsın 2 saat onu yaptım bunu yaptım diye nutuk veriyor bizde dinliyoruz ilçe başkanı sıgıntı gıbı duruyor meclisüyelerinin çogunlugu işe adamlarını( akrabalarını) alma derdinde sizde anca alkışlayın bu işe dur diyecek ne hacıdır nede şuan siyaset yapan sözde partililerdir yeni ekip yeni vizyon yoksa vy geleceginizin haline


Başlık:

rezalet yılardır

01:44:05

Gönderen:

gelecegin ilce başkanı

3/9/16

yazık bu memlekete 2 yılda bitmez bu yol ben ilçe başkanı olursam 1 ayda bu yolu yaptırım yeter artık kazmayın derim bari bu kış insalar hastalar kazalar olmasın derim yapmadan hala kazıyolar haymanada elle tutulr hüc bir kurum amiri işini yapmıyo bu ilçeye yatan degil calışan kurumlar lazım menfati bi kenara bırakcak haymana için vocukların gelecegi için calışcak pasif beceriksiz ilçe uyuyor bu gün sessizsek partimiz zarar görmesin diye sessiz ama kongre yakın koltukları meşgul edip haymananın gelecegiyle oynayan insanlar gitsinler evlerinde otursunlar insanda biraz utanma olur bu zamana kadar yalan dılanla buraya geldiniz bir yıldır yol kapalı 10 km asfalt yok firekler ortada yok haymanlılar kavga etmiş yok makinalar bozulmuş yok bayram varmış ne bahane üretiyosunuz devletin işi kalmaz ahmet gider mehmet gelir ama biter burdaki makinalar başka yerlerde calışıyo haymana ednafı halkı perişan gencler işssiz kanserlü hücreler yıllardır satmış eskiye leri kenara atıp çalışan kadro lazım


Başlık:

Haymana yolu

09:59:52

Gönderen:

Çağatay

3/9/16

Ben yeni yoldan geçtim kısa aralar toprak yol diğer hemen hemen tamamı bitmiş tek şerit otoban gibi olmuş tavsiye ederim haymanaya yakışır bir yol oluyor. Ayrıca virajlarda çoğu gitmiş azcık daha sabırlı olalım bence.


Başlık:

Rezalettttt

09:14:25

Gönderen:

Zeliha

3/9/16

Yeter artik!!!! Biktirdiniz insanlari bu nedir baskentin ilcesinin yoluna bak.aferin haymanaya secimlerde akp ye en yuksek oy veren ilce olarak hakettigimiz bu ya daaa "biZim yoneticileri ciddiye alan yok" traji komikkkk


Başlık:

3 yil

04:48:18

Gönderen:

Hayamadan

2/9/16

Gecen hafta o yolu kullandim en az 3 yolda zor biter yolda calisma yoktu.yolb kenarlarina has dosuyorlardi.bu is Kara yollatina devredilsin 1 yilda biter.buyuksehiri asiyor.yetkililer kara yollari Ile gorusmesi faydali olur.


Başlık:

garip haymanam

04:43:20

Gönderen:

boş ver ismi

2/9/16

melih gökçek sevdalısı haymana halkıma müstehak ne denirki yine seçimlerde gelir kanarsınız 10 sene daha ölenlere yanarsınız...


Başlık:

Gülerim ağlanacak halimize veya ağlarım gülünece halimize

03:27:44

Gönderen:

Ahmet

2/9/16

Hindistanın inekleri Haymananın direkleri!.Hindistanda inekler yolun ortasından kalkmıyor,bizde de elektrik direkleri!. Söyleyen kişi çok güzel söylemiş.Ben de Haymananın haline ve istikbaline ağlıyorum.Kemani Serkis Efendinin bestelediği Nihavend makamında size bir Haymana Şiiri sunuyorum: Kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime Perde-i zalmet çekilmiş,korkarım ikbalime Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime Haymananın istikbali karanlık. Milleti karamsarlığa düşürmek istemem ama, görünen köy klavuz istemem. Bu pis işin arkasında engelleyen .... bozuk biri veya birileri var ama,en iyisi Cumhurbaşkanımıza durumu iletmektir. Sayın Cumhurbaşkanım Haymana imdaaaaatt diyor,sese kulak verin.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin