Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“HAYMANA SİYASETTEKİ AĞIRLIĞINI YİTİRİYOR”
28/09/2012

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, hafta içinde ilçemize gelerek vatandaşın ve esnafın sıkıntılarını dinledi. Gök, Haymana’da nüfus kaybının devam ettiğini, buna bağlı siyasetteki ağırlığını da yitireceğini dile getirdi.

 

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, 21 Eylül Cuma günü ilçemize gelerek esnaf ve vatandaş ziyareti yaparak, halkın istek ve taleplerini dinledi.
Gök, gazetemize yaptığı açıklamada, Haymana’nın merkez ve köyleri dahil hem göç sorunun devam ettiğini, hem de ilçemizde kurum kapatmalarına devam edildiğini işaret ederek, Haymanalıların bir sonraki seçimde AKP’ye gerekli cevabı vermesi gerektiğini dile getirdi.
Gök, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Haymana ile ilgili sorunları fırsat buldukça mecliste ve her platformda dile getiriyorum. Haymana, Ankara ilçeleri arasında sorunu en fazla olan ilçelerin başında geliyor. Haymana iktidara verdiği desteğin karşılığını göremiyor. Pek çok köyümüzde ciddi sorunlarımız var. Bunlar ne yazık ki çözülmüyor ve göç sorunu da ciddi anlamda devam ediyor. Bana göre Haymana kaybettiği nüfusla siyasetteki ağırlığını da yitiriyor. Ben ilçemiz için mecliste sözlü ve yazılı olarak elimden geleni yapıyorum. Buna bağlı olarak Haymanalıların da seçimlerde gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekiyor.” dedi.
Levent Gök ayrıca hafta içinde, Türkiye Büyük Millet Meclisine Haymana’yı ilgilendiren 3 adet soru önergesi vereceğini gazetemize bildirdi.
İşte O Soru Önergeleri
Mavi Akım Projesi uygulaması kapsamında ilçeye bağlı İkizce nahiyesinden geçecek doğalgaz boru hattına bir vana konulmak suretiyle doğalgaza kavuşacaklarına o günün devlet ve hükümet yetkililerince inandırılmışlardır.
Zamanın Enerji Bakanı Sayın Cumhur Ersümer'in Haymana Doğalgaz projesini onayladığı ve BOTAŞ'ın çalışmalarıyla en geç 2003-2004 yıllarında Haymana'nın doğalgaz ile buluşacağı haberleri büyük bir sevinç ve umut yaratmıştır. 
2000 yılında verilen bu sözün üstünden bugün 12 yıl geçmiş bulunmaktadır.
Geçtiğimiz aylarda doğalgaz götürülecek nüfusu 10.000'in altında kalan 60 ilçenin adı açıklanmıştır. Bu listede Haymana'nın bulunmayışı, iktidarınız döneminde de Haymanalılara verilen sözlerin tutulmayacağını ortaya koymuş ve Haymanalılar birkez daha üzülerek devlet katından gelen sözlerin tutulmayışıyla ortaya çıkan güven bunalımıyla başbaşa kalmışlardır.
Bu bağlamda;
1-Haymana'ya doğalgaz getirilip getirilmeyeceğini en kısa sürede açıklamayı düşünüyormusunuz?
2-Getirilmeyecekse gerekçelerini açıklar mısınız?
3-Getirilmesi düşünülüyorsa, ne zaman getirileceğini resmen duyururmusunuz?
Ataköy Alt Yapı Çalışması
Haymana ilçemize bağlı büyük köylerden Ataköy (Kaltaklı) Köyü İlköğretim Okulunda yaklaşık 250 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyeti devam etmektedir. 
Okul öğrencilerinin birkısmı taşımalı sistemle Eskikışla ve Katrancı köylerindengelmektedirler.
Her iki köyü Ataköy’e bağlayan yol yıllardır bakım ve onarıma muhtaçtır. Defalarca resmi başvurular yapıldığı halde yolların onarılmaması çocukların bahar ve kış aylarında çamur içinde kalmalarına yol açmaktadır.
Köyiçi yollar da aynı durumda olup adeta çamur deryası durumundadır.
Köyiçi kanalizasyon hattı okulun hemen yanından geçmekte olup hat yer yer patlamıştır; onarımı ise tüm resmi taleplere karşın yapılmamıştır. Bu durum, yetişkinler ve özellikle öğrenci ve öğretmenler açısından hayati tehlike arz etmektedir. 
Bu bağlamda;
1-Anılan yollar bugüne kadar neden onarılmamıştır?
2-Kanalizasyon arızaları neden giderilmemektedir?
3-Okul bahçesinde ve köyiçi yollarda bulaşıcı mikrop saçan bu tehlikelere karşı öğrencileri ve yetişkinleri korumak üzere hangi önlemleri alıyorsunuz?
Mevsimlik İşçiler
Haymana ve civar ilçeler hasat dönemlerinde mevsimlik işçilerin akınınauğramaktadır.
Özellikle Şanlıurfa ilimizden gelen mevsimlik işçiler her yıl Mart ayı bitmeden aileleriyle birlikte gelmekte ve neredeyse Aralık ayına kadar buralarda çok elverişsiz koşullarda ikamet ederek geçimlerini sağlayacak üç beş kuruş kazanmaya çalışmaktadırlar.
Bu yurttaşlarımızın barınak ve tuvalet sorunları hayati tehlike arz eder boyutlardadır.
Aileler, öğrenim çağındaki çocuklarını da okullarından izin alarak ya da fiili durum yaratarak yanlarında getirmekte, çalıştırmaktadırlar. Çalışma imkânı bulmasalar dahi anne ve babalarının yanında olmaktan başka seçeneği olmayan bu çocuklar, buralardaki okullara kabul edilmedikleri için öğrenim yaşamından tamamen kopmaktalar.
Bu bağlamda;
1-Durumları kısaca özetlenen bu yurttaşlarımızın çocuklarının eğitim-öğretim olanaklarından mahrum kalmalarını sıradan bir olay saymak mümkün müdür? Bu eksikliğin telafi edilir biryanı yok mudur? 
2-Bu çocuklarımız, anne ve babalarının rızık temini için geldikleri buralardaki ilköğretim okullarına devamını sağlayacak önlemler geliştirmeyi, düzenekler kurmayı düşünüyor musunuz?
3-Kendi illerinde, ilçelerinde iş bulamadıkları için buralara kadar gelen yurttaşlarımızın iş ve aş sorunlarına kendi memleketlerinde birçözüm üretmeyi ne zamansağlayacaksınız?
 

Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “HAYMANA SİYASETTEKİ AĞIRLIĞINI YİTİRİYOR” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

yitirdiklerimiz

07:28:04

Gönderen:

tarafsız

4/Ekim/2012

haymana siyasetteki ağırlığını yitiriyormuş, haymanana siyasetçilerininbazıları hariç] seviyesiyle paralel gidiyor bu iş..haymana karayollarını,telekomunu,askerlik şubesini,elektirik kurumunuda yitirdi,,en acısı olacak yakında haymana büyük şehire bağlanarak kendinide yitirecek, bizlerde seyretmeye devam ederek kişiliğimizi yitiriyoruz,çok acı,çok yazık.....


Başlık:

vekilim hepimizi MÜDÜR yap...

04:47:57

Gönderen:

Bülent Han

2/Ekim/2012

Sayın Vekilim, Yılmaz Koyuncu bir büyük sanatçıdır.Pas pas yapması yakışık almaz diye düşünenler emek nedir bihaberdir!...Malumunuz ben de çok kez geldim, bana da bir iş bulamadınız.Ama halen size güveniyorum.Siz hepimizi "MÜDÜR" yaparsanız, memlekete insanlık adına yaptığınız bunca katkıyı göreceğiz...Çok çalışmanız lazım...Saygılarımla...


Başlık:

iyisin başkan

18:23:13

Gönderen:

neönemi ver

1/Ekim/2012

sayın vekilim sizi mecclisevekil olup meclise girdiyinizde ilk teprik etmeye gelenlerden biriyim sizinkadar sevinmiştim av yaptığınızda ilce ve il başkanlığı yaptığınızda siziyakınen takipeden birebir konuşan biriyim cehepe icin küylümü ailemi ve toplumumu kararşıma alan biriyim ama bu mecliste nevarsa bi,lmiyorumki sizibiledeyiştirdi oysaki haymanalıyım diyecek kadar haymanayı kabıllenmiştiniz sevmiştiniz nedense haymanalıbiri meclise geldiyinde ziyaret veya başka biriş icin pek takmıyor ilgilenmiyor ve haymanalı olduğunu kaile bile almıyorsunuz yılmaz koyuncuyu bile dikate almadınız söylediyine göre 4 kere yanınıza gelmiş chp liyimdiye bş bel iştenatı demiş sizde onu cankayada birinin yanına göndermmişsinizotele paspascı vermişler yazık


Başlık:

SEN KİMSİN

08:55:05

Gönderen:

CEM

1/Ekim/2012

MEHMET OLMADIGIN KESİNDE NEYİN PEİŞİNDESİN SEN HACIYA YAG ÇEKMEK İÇİN NEYAPACAGINI BİLMİYON BAK SANA ŞUNU DEYİM YALAKALIK YAPMAK İYİ BİŞEY DEGİL YİNE EZİLEN SEN OLURSUN HER ŞEY ORTADA BU ADAM GERCEKTEN HAYMANAYI SEVEN ADAM HACININ HAYMANAYLA ALAKASI YOK ANCAK BOŞ GEZEN BABALARA MAAŞ VERİYOR HADİ İYİSİN BU KADAR YAGDAN SONRA SENİDE BARAJA BEKÇİ YOLLAR ZATEN ORASI BELEDİYENİN BABALARININ YERİ. HAYIRLARA VESİLE OL HAYMANA..


Başlık:

mehmet

05:43:39

Gönderen:

mehmethaymanalı

1/Ekim/2012

:D:D:D hep sunuyo hep sunuyo varmı bi icraat yok :D boşa sunuyo haymanayı meclise gene ne varsa hacıda oğuzda akp de var


Başlık:

helal

12:43:30

Gönderen:

s.s

30/Eylül/2012

helal olsun çok çalışkan bir insan haymana için çalışan tek kişi diyebilirim


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin