Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
25/11/2016

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Gazetemiz geniş okur kitlesi ile herkesin sesi olacak.
Ömür IŞIK
Ben kalorifer kazanları yakıyorum. Gece boyu ayaktayım ve binaları dolaşarak kazanları kontrol ediyorum. Ama adım başı her sokakta köpekler ile karşılaşıyorum. Sadece gece değil gündüz de başta çocuklarımız ve hepimiz bu sokak köpekleri tehdidi ile karşı karşıyayız. Bunun bir hal çaresine bakılsın. Turizm şehrinde bu görüntü bize yakışmıyor. Turizmi geçtim, biz canımızı sokakta bulmadık. Cezaysa ceza yaptırımsa yaptırım, toplanıp bir barınak yaptırılacaksa yapılsın. Ama hayvanların yaşama hakkı varsa, insanların ve özellikle  çocukların da sokaklarda rahatça dolaşma  hakkı var bu da unutulmasın. Sürekli yazılıp söyleniyor. Neden bir önlem alınmıyor? Denilsin ki, şunları yapıyoruz. Yeter artık bıktık usandık. Bu kadar duyarasızlık, insanları ciddiye almama olur mu?  
Ümmet ÖZEL
Ben ASKİ’nin su faturalarından şikayetçiyim. Aylık olarak yaklaşık 30 ile 50 TL arası su tüketiyorum. Yüklediğim su faturasına bakıyorum, yarısı vergi algı. Su gideri, şebeke gideri, su yolu şebeke bakım bedeli, çevre temizlik vergisi falan filan. Geriye ne kalıyor ki zaten? Peki herhangi bir arıza olduğunda bedava hizmet mi var? O da yok. Bastır parayı gelsin hizmet. Paran yoksa, ne hizmet var ne hikmet. Büyükşehir’in bize şimdiye kadar ne faydası oldu, bilen var mı? Köy yolları eskisinden kötü. Su paraları katlamalı, köylere yapılan herhangi bir hizmet yok. Sadece 3-5 oyuncak ile çöp konteyneri. Madem hizmet olmayacaktı, büyükşehir olmaya ne gerek vardı. İşyerimin karşısındaki dev ekranlı TV de büyükşehir’in hizmetleri gösteriliyor, birtane Haymana ile ilgili çalışma yok. 
Bekir BERBER
Dünyada ve ülkemizde en büyük reklam kaynağı futbol. Bizde Haymana’nın daha iyi tanıtılması için futbol takımımız olan Haymanaspor’a daha fazla destek olmalıyız. Takımımız şuan Süper Amatör Ligde. Daha üst liglere çıkabilmesi ve Haymana ismini reklamını her tarafa duyurması için taraftara ihtiyacı var. Düşünsenize bir üst lig Bölgesel lig. Yani Türkiye’nin her tarafına maça gidiyorsunuz ve Haymana ismini ezberletiyorsunuz. Bundan daha iyi reklam mı olur? Bu başarı taraftarla sahip çıkma ile olur. Ama maalesef ki  Haymana’da oynadığımız maçlara bile çok az insan geliyor. Yönetimden de bir ricamız var eskiden deplasmana otobüs kalkardı tekrar bu uygulamanın devam etmesini istiyoruz. 
Fevzi GÜLEÇ
Sabahları saat 05.00 gibi çalıştığım lokantayı açıyorum. Karanlıkta işe gelirken çarşıda her taraf köpek dolu olduğu için geçemiyor, sağı solu dolanıyorum. Lütfen hayvanseverler sesimi duysun. Haymana halkı olarak bu sorunun çözülmesinde birlik olalım onlara yer bulalım. Herkesin sorunu olan bu beladan hep beraber kurtulalım. Hem çocuklarımız rahat etsin hem de biz rahat edelim. Hayvanlar da kurtulsun. 15 -20 gün önce oğlumu bu köpekler ısırmıştı. Sayın yetkililerimiz de sesimizi duysun bize yardımcı olsun. Biz de halk olarak destek verelim bu hayvanları öldürmeyelim ama bir barakaya toplayalım, elimizden geleni halk olarak yapalım.

Bu yazıya toplam 3 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Gazi`den

19:12:22

Gönderen:

Himmet abiye cvp

30/11/16

Selam ummet abey seni tebrik ediyorum guzel şeyler paylasmissin herşey vergi algı devlete calisiyoruz koy yollarindanda yavas git tekeri patlatirsin


Başlık:

farkedeer

17:02:13

Gönderen:

farketmez

29/11/16

haklısın kardeş akparti ye oy vermedilee ama köyleri asfatl oldu akpartiye oy vermediler ama bütün kurumlar onların akpartiye oy vermediler fen işleri onlara calışıyo haymana bu haldeyse sandık kapatan ların yüzünden bu halde akpartide oy vermeyeni mükafat yaptı siz düşğnün o köy oy vermeyerek akprtinin nimetlerşnden yararlanan tek köy bir tane bile ak parti oy vermeyen kişler haymanayı yönetiyo haklısın kardeş kaymaagı yşyentek köy var burda oda ortada yoluyla suyuyla calışanlarıyla haymanada tek köy bunlar haymananın sahibi kurumların sahibi ...desen en hat safada siyasetciler utansınlı bu adamları yanlarına alıyolar yazık


Başlık:

FARKETMEZ

00:51:31

Gönderen:

FARKEDERMİ

28/11/16

HAYMANADA 10 SENEDİR SİYASET YAPACAM DİYE İNSANLARI KUTUPLAŞTIRAN BASİTLER HALEN PİYASADA AKILLARINCA MİLLETİ KANDIRACAKLAR YA UTANMIYOMUSUNUZ HALEN ADAY OLMAYA VE YA NABIZ YOKLAMAYA MEMLEKETİ KENDİ KÖYÜNÜZE ESİR ETMİŞSİNİZ AK PARTİYE OYUNUZ NASİP OLMAMIŞ HALEN ORTADA GEZİYOSUNUZ ASLA SİYASETEN KOLTUGA OTURAMAYACAKSINIZ BUNU BİLİN


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin