Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
05/10/2012

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Haymana Gazetesi halkın sesiyle seslenmeye devam edecek.

 

Osman Kurtoğlu
Çiftçi olarak perişan bir haldeyiz, gücümüz ne gübreye, ne de mazota yetiyor. Zaten Geçtiğimiz sezon aldığımız mahsullerde büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. Bu hayal kırıklığının üzerine bir de mazot ve gübreye maksimum denilecek şekilde zam yapılınca neye uğradığımızı şaşırdık! Allah bu devlete akıl versin, vicdan versin. Biz devletten doğrudan gelir desteği istemiyoruz. Biz ucuz mazot ve mahsulümüzün gerçek değerini istiyoruz. Devlet çiftçiye destek olmak istiyorsa mazot ve gübreyi düşürsün. O zaman çiftçi zaten ayakta kalacaktır. Devletimizin sesimizi duymasını, gerekli düzenlemeyi yapmasını bekliyoruz.
Hasan Koç  
Ankara-Haymana arası duble yol yıllardır yapılmıyor. Bizden %80 destek istediler. Biz %83 destek verdik; ama halen yolumuz yapılmadı. Bizim devlet yetkililerinden istediğimiz  en önemli yatırım, bu yolun bir an yapılmasıdır. 
Biz istiyoruz ki, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek sözünü tutsun. Sayın TBMM Başkanımız Cemil Çiçek “Haymana bizim küçük memleketimiz” dedi. Ama hepsi arkasını döndü. Biz Haymanalı yöneticilerimizden bu konunun üzerinde durmalarını, siyasilere verdikleri sözleri hatırlamalarını istiyoruz. Bu yolun yapılmasını da Polatlı yolu gibi yıllarca bekleyecekmiyiz?
Kadim Yıldız
Ben Haymana Yeniköylüyüm. Halkımız ve gençlerimiz kahvehane köşelerinde oturuyorlar. Gençlerimizin doğru dürüst bir işi yok. Haymana’nın işsizlik sorunu çözülmeli. En önemli sorun işsizliktir. İşsizlik sorunu çözülürse Haymana’nın yaşadığı göç sorunu da bitmiş olur. Öte yandan Haymana’da tarıma ve hayvancılığa önem verilmesi gerekiyor. Eskiden tarım ve hayvancılık çok daha iyiydi. Şimdi memleketimizde hayvan kalmadı. Haymana ve köyleri tarıma ve hayvancılığa destek verilmediği için boşalıyor. Haymana’dan dışarı çıkan bir çok vatandaşımız, büyükşehirlerde zorluk ve sıkıntı yaşıyor. Tarım ve Hayvancılık Haymana’nın vazgeçilmezi olmalı ve devlet tarafından desteklenmelidir. 
Gazi Küçük 
Tohumluk buğday fiyatları çok pahalı. Devlet, hasat dönemi çiftçiden 60 kuruşa buğday alıp, ekim zamanı 1,40 TL’ye tohumluk satıyor. Mazot 4.300 TL olmuş! Hayvan yemleri fiyatları almış başını gidiyor. Haymana’da ne tarım, ne de hayvancılık yapacak halimiz kalmadı. Çiftçi olarak hayata tutunmamız zorlaştı. Devletimizin yem fiyatlarını, gübreyi, mazotu, tohumluk fiyatlarını düşürmesi gerekiyor. Bu fiyatlarda çiftçinin çalışması, üretmesi, kendi ayakları üzerinde durması çok zor. Çiftçinin zor durumunu hükümetimizin fark etmesi lazım.

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

İYİY NİYET

06:55:03

Gönderen:

İLAYDA

5/Ekim/2012

siz oylarınızı bize verin biz size makarnayla kömür verir helalleşiriz boşverin ağlamayı, vay efendim iş yokmuş vay efendim mozot pahalıymış yol yapılmamış hepsini seçime az bi vakit kala göstermelik yaparız .....(benim masum anadolu insanım kimi babam, kimi dayım yıllarca hep kandırıldık ve hep iyi niyetleri suistimal edildi)


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin