Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
02/12/2016

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Gazetemiz geniş okur kitlesi ile herkesin sesi olacak.
Yıldız ÇEVİK
Ben cenazelerde okunan sela’lardan şikayetçiyim. Sela’lar yankı yaptığı için duymuyoruz. Rahmetli belkide komşumuz, eşimiz, aile dostumuz olabiliyor. Ancak kim olduğu anlaşılamadığı için, sonradan haberimiz oluyor. Bu durumda da eşimiz dostumuz küsüyor. Bu sıkıntıdan müftülük razı oluyor mu acaba? Ayrıca doğalgaz konusunda çözüm istiyoruz. Maddi imkansızlıklardan dolayı kaloriferli ev alamıyoruz. Başkanımızın bu konuda sözünü tutmasını istiyoruz. Doğalgazın bir an önce gelmesini istiyoruz. Bir de sahibi olmayan evlerin önünde çöp konteynerleri varken, bahçelerin içine çöp atılmasını hiç doğru bulmuyorum. Belediyenin bu konuda yaptırım uygulamasını ve bu sorunun önüne geçmesini istiyorum.
Oktay BİLİCİ
Ankara-Haymana arası duble yolun bir türlü tamamlanmaması en çok biz esnafları etkiliyor. Ben dörtyolda kuaför dükkanı işletiyorum. En kötü sezonumuzu bu yıl yaşadık diyebilirim. Bunun da en büyük ve belkide tek sebebi bitirlemeyen Ankara yolu’dur. Bu sorun hem bizi, hem de Haymana’daki mevcut tesisleri etkiledi. Bu yol sorunu en kısa sürede tamamlanarak, mağduriyet giderilmelidir. Ayrıca bu saat kulesi de canımızı sıkıyor. Meydanda çalışmayan, çalıştığı zaman zamanı yanlış gösteren bir saat kulesi var. Doğru düzgün çalıştığını ne zaman göreceğiz? Her saate bakan zamanı şaşırıyor. Eğer doğru düzgün çalıştıralamayacaksa, kaldırın gitsin. Bu küçük sorun ilçemize yakışmıyor.  
Serdal YILDIRIM
Haymanamızın en büyük sorunu göçtür. Ve bu sorun gün geçtikçe artarak devam ediyor. Bir ara gazetede okumuştum, 2000 yılında nüfusumuz yaklaşık 60 binlere dayanmıştı. Şu an için 28 binlere kadar düştü. Bu da gösteriyor ki, ilçemizin gidişatı hiç hoş değil. 16 yıl içerisinde bu kadar göç verdiysek, bir 15 yıl sonunda Haymana perişan bir vaziyette yer alacak. Yetkililerimiz bir an önce bu mesele ile ilgilenmelidirler. İnsanın olmadığı yerde gelişme olmaz, refah olmaz, huzur olmaz, para olmaz, ekonomi olmaz. Ben şahsen ilçemizin sonunu iyi görmüyorum. Allah yine de hepimizin yardımcısı olsun. Son olarakta ilçemiz içerisindeki servis sorununun çözülmesini istiyorum.
Mehtap BAYSAL
Ben Haymana-Ankara arası çalışan otobüslerden şikayetçiyim. Yolcular ayakta seyahat ettiriliyor. Balık istifi bir 2 saatlik yol nasıl reva görülür bu millete anlayamıyorum. Bu sadece bizim sorunumuz değil, asıl sorun Haymana’ya gelen misafirlerde. Onlara bu durumu nasıl anlatacağımızı bilemiyoruz. Turistik olarak ilçemize gelenler, ilk notu otobüslerde veriyorlar ve tabii bu not olumsuz oluyor. O zamanda bir gelen bir daha gelmek dahi istemiyor. Bir defasında yer ayırtmama rağmen ayakta gitmek zorunda kaldım. Herşeyden önce bu ulaşım sorunu bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır. EGO gelecek, hepimiz rahat edeceğiz dedik, onunda aslı çıkmadı. 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin