Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“TEK SERMAYEM ALIN TERİMDİ”
02/12/2016

İÇİMİZDEN BİRİ Cafer Demir O Haymana’da inşaat işinin son yıllardaki en önemli temsilcilerinden birisi. Gurbet elden elinde bir zanaatla Haymana’ya gelen ve şimdi birçok apartmanda, konutta ve işyerinde imzası olan, kendi tabiriyle “Haymana’nın çehresin
-Sayın Demir,  Ağrı Patnos’tan buraya geliş hikayenizi biraz anlatabilirmisiniz? Geldiğinizde kaç kişiydiniz ve hangi yıldı. Maddi durumunuz nasıldı? Hangi beklentilerle geldiniz?
Haymana’ya gelmemiz bizim için tam bir tesadüftü. Ankara Batıkent’te çalışırken müteahitimiz bizi Haymana’daki Martı Kooperatif inşaatına getirdiğinde yıl 1990’dı. 3 kardeşimle beraber gelmiştim. Daha sonra burada birkaç iş aldık. 1998 yılında askere gittim. Geldikten sonra da yeni işler aldım ve hep beraber çalıştık.  2000 yılında da ailemi getirdim. Alınterimi emeğime kattım, çalıştığımın kıymetini bildim ve bugünlere geldik. Geldiğimizde tek sermayemiz alın terimizdi.
-Şimdi ki durumunuz nasıl?
Şimdi Allah’a bin şükür olsun kimseye muhtaç değilim. Her türlü maddi imkanım var. Ama o günlerimi asla unutmadım, hala ilk günkü gibi alınterimle çalışıyorum.
-Bugüne kadar kaç bina yaptınız?
Bugüne kadar Haymana da 10 adet bina yaptım. Ayrıca şu anda bir binanın da temelini attım. İnşallah onu da en kısa sürede bitireceğim.
-Haymana nüfusu her geçen gün düşüyor. Buna paralel binalara talep azalması gerekirken arttığı ve sürekli yeni konutlar yapıldığı gözleniyor. Bunun sırrı nedir?
Haymana’da dışarıdan gelenler daire almıyor. Önemli bir konut ihtiyacı vardı ve biz bu imkanları sunduk. Özellikle kaloriferli daire ihtiyacı çok fazlaydı. İnsanlar artık rahat ve konforlu bir hayat istiyorlar. Bu da talep patlaması yarattı. Ayrıca hala da çok talep var. Bu talep benim tahminim 10-15 sene daha tüm hızıyla devam eder. Ama ben istiyorum ki, mevcut müteahitler dışında 3-5 müteahit daha bu işe girsin. Çünkü rekabet ortamı şart. Kalite, konfor ve işini layıkı ile yapanların farkı ortaya çıksın istiyorum.
-Haymana’daki sorunlar ve çözüm yolları sence nelerdir?
Haymanalı Haymana’ya değer vermiyor. Yapılan bir iş, ya da yatırım küçük görülüyor. Oysa yapılan her yatırım burası için bir katma değerdir, burasını kıymetlendiren bir eserdir. Herkes tereddüt etmeden yatırımını yapmalı. Sorunlar üzerine gidilerek çözülür. Cesur ve kararlı adımlar atılmalı. 
-İleride Haymana’da sürekli kalmayı mı düşünüyorsun, yoksa belli bir süre sonra başka yerlerde iş alarak, göç etmek gibi bir düşüncen var mı?
Ben Haymana’dan ayrılmayı hiç düşünmedim, asla da düşünmüyorum. Burası benim artık öz vatanımdır. Bana Türkiye’nin her yerinden iş teklifleri geliyor, ancak ben bir gün dahi buradan ayrılmayı düşünmedim. Burasını çok seviyor, buraya ayrı bir değer veriyorum. Haymana’nın da bana değer verdiğini görüyorum. Ben de tüm samimiyetimle, tüm dürüstlüğümle, hiçbir art niyet taşımadan işimi yapıyorum. Kalitemi farkımı ortaya koyuyorum. Buradaki insanlar herşeyin en iyisine layıktır. Düşünün Ankara veya Polatlı’da yaşıyorsanız, gözünüz sürekli çocuklarınızın üzerindedir. Hep onları düşünür, endişelenirsiniz. Ama Haymana’da gözüm arkada değil. Çünkü insanları yardımsever, iyi niyetli ve güvenilir. O nedenle çocuklarımı gönül rahatlığı ile dışarı çıkartabiliyorum. Bu yaşadığın yer için bir nimettir. 
-Sayın Demir, artık bir Haymanalı sayılırsınız. İleride Haymana siyasetinde yer almayı düşünüyormusunuz?
Kesinlikle ve kattiyen düşünmüyorum. Ben bildiğim işi ölünceye kadar yapmakta kararlıyım. Benim işim siyaset değil, benim işim inşaat.
-Son söz olarak ne söylemek istersiniz?
Ben bir Haymana sevdalısıyım. Haymana için yapmayacağım şey yok. Allah güç kuvvet verdiği sürece de bana değer verilen yere değer katmak için çalışacağım. Her yaptığım iş, bir önceki işten daha güzel ve daha kaliteli olacaktır. 
 
 

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “TEK SERMAYEM ALIN TERİMDİ” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Helal olsun hemşerimize

07:24:30

Gönderen:

Ahmet

3/12/16

Gerçekten gerçek bir Haymanalı düşüncesine sahiptir ve böyle insanlar baş tacı edilir. En son Polatlı`dan Haymana`ya emlak vergisi yatırmak için geldiğimde, yaptığı binaların önünden geçerken, sağlamlığını bilmiyorum ama ne kadar da özen göze hoş yapılmış demiştir. Haymana gazetesi sayesinde binaları ikinci defa görmüş oldum. Sebat, sebat sebat. Haymanalı hemşerilerimin kulakları çınlasın. İnsan yaptığı her işte sebat etmelidir. Yani yaptığın işin hakkını helalinden almak istiyorsun, gerçekten işimizi düzgün yapmalıyız.Bu hemşerimiz bize bir örnektir.


Başlık:

koyunun olmadığı yerde keçiye

23:03:37

Gönderen:

Kerim Abdul Cabbar

3/12/16

Sayın editör..öncelikle selam eder canı gönülden çalışmalarınızı tebrik ederim..Benim sizden ricam bu ağrı patnostan gelmiş arkadaşı haymananın kurtuluşu gibi anlatmanız çok yanlış..Yaptığı dairelerdeki işçiliği malzeme kalitesini gördük..TEK SERMAYEM ALIN TERİMDİR diyen bu arkadaş yaptığı dairelerdeki kapı duvar bağlantılarına parmak girer..tuvaletler banyolar parkeler maşallah hepsi meydanda..Lütfen haymananın sırtından nemalanan haymanalı halkın ekmeğini yiyen işini düzgün yapmayan bu adamı haymananın çehresini değiştirdi diye halk kahramanı olarak göstermeyin..Haymanada bu işi layıkıyla yapan arkadaşlarımız haymananın öz evlatları var onları kaleme alın..Onların çalışmalarını destekleyin..Bence bu adamdan kırk bin kat daha kaliteli iş çıkarıyolar..SAygılar kolay gelsin..


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin