Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“VAKİTSİZ ÖTENİN SESİ KISILIR”
13/01/2017

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile yeni yılın ilk röportajını yaparak, 2017 yılında hayata geçirmeyi düşündüğü projeleri enine boyuna konuştuk.
-Sayın Turgut 2017 yılında  yapmayı düşündüğünüz çalışmalar hakkında bilgi verirmisiniz?
Önceliğimiz bu yılda sıcak suyumuzun tanıtımı ve uluslararası reklamı olacaktır.  Başbakanlık ve Kültür Bakanlığından önemli bir fon aldık. Bu fon doğrultusunda yeni tanıtım ve reklam çalışmalarında bulunacağız. Bu tanıtım çalışması doğrultusunda bu yıl da İstanbul’da düzenlenen EMİTT fuarına katılacağız. Sondaj çalışmalarımız bu yıl da devam edecek. Kapalı pazar yeri ve taziye evini hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Ayrıca Çikolata Konutlar ve 12 Eylül İlköğretim okulu’nun bulunduğu yollara üst geçit öncelikli yapmayı düşündüğümüz projelerdir.
-Cezaevinde gelinen son nokta nedir?
Daha önce de belirttiğimiz gibi yeni TMO yanında 161 dönüm yeri biz cezaevi için tahsis etmiştik. Bu tahsisimiz komisyona girdi ve hazineye tescili gerçekleşti. 15 Ocak’ta etüt çalışmaları bitiyor. Bundan sonra bakanlıklara gidecek ve karara bağlanacak. KHK’nın 647. maddesinden faydalanarak bu yıl içerisinde ihale yaptırabilir ve yatırım programı içerisine aldırabiliriz. En kötü şartlarda 2018 yılında cezaevi için kazma vurulacaktır. 
-Kapalı Pazar yeri ve Taziye evi çalışmalarını biraz daha açabilir misiniz?
Kapalı Pazar yerini kredi kullanarak bu yıl yaptırmayı düşünüyoruz. Bu yer pazar yerinin altında TMO’nun yanında 2 dönümlük yere olacak. İki katlı, altı otopark, üstü de pazar yeri şeklinde olacak ve bu yıl her halükarda başlamayı düşünüyoruz. Taziye evi içinse 2 proje hazırlayarak Büyükşehir’e sunduk. Ancak 15 Temmuz Darbe girişimi olunca iş maalesef uzadı. O nedenle 2018 yılında yapılacağını düşünüyorum. Ben aynı zamanda bir cami yapılmasını da düşünüyorum. Ancak bu ikinci aşamada yapılabilir. İlk olarak taziye evini yapmalıyız.
-İşçilerin durumu ne olacak?
İşçiler için yeni bir ihale açacağız. Jeotermal şirketinde 80 kişi şu anda çalışıyor. İhalemizi yapacağız işçilerimiz çöp, güvenlik, park ve bahçelerde çalıştırılacak ve imkanlar dahilinde kısmi olarak geriye dönük alacakları içinde zaman zaman ödemeler yapacağız.
-Sondaj çalışmasında son durum nedir?
Şu anda 220 metre derine indik. Ancak hava şartları sebebiyle çalışmalar durdu. Kot farkından dolayı burada 220-250 metre arasında bir derinliğe inmeyi düşünüyoruz. Buradan yeni bir sıcak su çıkacağını ümit ediyorum. Ancak kimse %100 çıkacağının garantisini veremez. Ancak çıksada çıkmasada 2017 yılında yeni sondaj çalışmalarımız devam edecektir.
-Doğalgaz’ın kokusu geldi demiştik, kendisi ne zaman gelecek?
Biz milletvekilleri ile görüşerek, şartlarımız uymasada bastırdık. Şehitler diyarı dedik, son kale dedik, turizm alanıyız dedik, kaplıcalarımızı ön plana çıkardık ve bazı ödemeleri devlet bizim adımıza yapsın diye ısrarcı olduk. Bu iş için bazı hemşerilerimiz yardımcı oldu. Ancak bu işi bitiren bölgemizdeki 8 milletvekili ve en çok da Milletvekilimiz Ertan Aydın Bey’in emeği geçti.
Bu önümüzdeki hafta bir toplantı yapacağız akil insanları, kurumları, otel işletmecilerini ve STK temsilcilerini toplayacağız ve bir hesap açarak halka da abone olunması için çağrıda bulunacağız. Çeşitli kampanlayalar, reklamlar ile de konuyu destekleyip teşvik edeceğiz. Ben bu kampanyanın neticesinde doğalgazın ilçemize kazandırılacağına inanıyorum.
-Sayın Başkan Haymana çetin kış şartları ile mücadele ediyor, vatandaşlar ise belediyenin kış çalışmalarında yetersiz kaldığını belirtiyor, ne söylersiniz?
Ulusal kanalları herkes izliyor, Türkiye’nin her tarafında sıkıntılar var. Bu sorun bir tek bizde değil. Biz fazladan iş makinesi kiralayarak mücadele ediyoruz. Ama şartlar çok zorluyor. Sıkıntı yok, gerekli mücadeleyi yapıyoruz. Hem merkezde hem de köylerde mücadelemiz tüm gücümüzle devam ediyor.
-Sokak Köpekleri sorunu için neler söyleyeceksiniz?
Köylerden ve komşu ilçelerden köpekler ilçemize bırakılıyor. Biz bunları toplayıp hayvan barınaklarına götürmeyi düşünüyoruz. Ayrıca güzel bir barınak yapmayı düşünüyoruz. Bunun için etüt çalışmamız var ve güzel bir barınak yapacağız.
-Bazı mahallelerde (Seyran, Kayabaşı, Çaldağ) parklar kaldırıldı veya bakımsız kaldı, bu yerlere yeni parklar yapmayı düşünüyor musunuz?
Bu konuda talimatımı verdim. İhtiyaca ve imara göre parklar yapıp, heryeri yeşillendieceğiz. Özellikle bu yıl bu çalışmaya ağırlık vereceğiz. Bu yerlerdeki parklar kötü amaçlı kullanılıyordu. Çevredeki halk kaldırılmasını istemişti.
-Aynı şekilde bir de otopark sorunu var. Kültür Merkezi altındaki otopark ne zaman açılacak?
Kültür Merkezi altındaki otoparkı sezon başlangıcından itibaren kullanıma  açacağız. 45 dakikalık bedava, sonra ücretli olmak üzere otoparkı açacağız. Ayrıca o bölgede park yasağı kararı da aldık. Birde Cumhuriyet Caddesi üzerinde yine sezon başlangıcı itibariyle tek yön iniş olacak ve dönüş Sağlık Ocağı bölgesinden olacak. Esnaf belli saatlerde mal indirme  yapacak, sonra duraklamak bile yasak olacak.
-Kaplıcalarda herhangi bir çalışma veya özelliştirme planınız var mı?
Merkez kaplıcada geceleri 3-5 kişiyi geçmeyen bir müşteri potansiyeli var. Bu müşteriler de zaten sorunlu kişiler oluyorlar. Genelde huzursuzluk çıkıyor. O nedenle gece yine kapalı olacak. Sezonda yine 24 saate dönebiliriz. Özelleştirme konusunda ise Seyran ve Medrese kaplıcası olabilir. Ancak iyi bir işletmeci olursa düşünebiliriz. Ama bizim de belli şartlarımız olur, Halk günü gibi uygulamaları kabul etmesi lazım. Fakat Merkez kaplıcayı kesinlikle özelleştirmeyi düşünmüyoruz.
-Yerel seçimlere 2 yıldan fazla zaman olmasına rağmen yeni adaylar ortaya çıkmaya başladı. Bu konuda ne söylersiniz. 
Bizde bir laf vardır; “Erken öten horozun sesi kısılır” diye. Henüz çok erken diye düşünüyorum. Bazı işi gücü olmayanlar kahve köşelerinde adayım diye ortaya çıkıyor. Dedikodu ile birileri talip oluyor. Benim için önemli olan halkın ne düşündüğüdür. Ben bu adaylara sadece gülüyorum.
-Son olarak ne söylemek istersiniz?
İnşallah yeni yılda, huzur, mutluluk, başarı hepimizin yanında olur. Bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Fitne, fesatlık ve dedikodusuz bir 2017 diliyorum. Bizim kapımız herkese açıktır. Projesi olan, Haymana’ya bir şeyler yapmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açıktır. Tüm hemşerilerimi saygı ile selamlıyorum.
(Haber: Hüseyin YILDIRIM-Yavuz ÇİFÇİ)
 
 

Bu yazıya toplam 23 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “VAKİTSİZ ÖTENİN SESİ KISILIR” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

hizmet yok

17:05:57

Gönderen:

arif

21/1/17

haymananın kaderi bu gelen yönetim kendine çalışıyor bide ilçe başkanımız var kendini bile ifade edemiyor


Başlık:

Sadece guluyormus

23:37:25

Gönderen:

Haymanali

19/1/17

Sadece guluyormus Baskan adaylarina Belediye baskani.Ama bizim koyde bir söz. Vardır büyük lakma ye büyük söz söyleme diye başkan size ve ithal mudurlerinize Haymana Halki Olacaktir.


Başlık:

2 hep aynı

08:20:18

Gönderen:

celalettin

19/1/17

Sayın başkan bir pazar yeri yapmak o kadarmı zor taziye evi yapmak bayanlar için bir lokal açmak ego otobüslerini getirmek şöyle kalsın millet pislik içinde etlik garajlarında bekliyor haymanaya gelmek için siz dediniz büyük düşün haymana küçük kaldık kar yağdı 1 hafta mahalleler açılmadı 1 hafta çöpler alınmadı çarşı içi fen işleri olmasa çarşı dahi açılmayacaktı şimdi siz açıklama yapıp milleti uyutmaya çalışıyorsunuz ama kimsenin uyuduğu falan yok zamanını bekliyor haymana her zaman böyle olmuştur sağı gösterip solu vurandır haymana 15 tane meclis üyeniz var hiç birisi çıkıpta sorgulama yapamazmı önerge veremezmi ama hangisi yapabilecekki ankara büyükşehir encümenlerimiz var Doğu DEMİR İsmail CAN ikiside evlere şenlik al birini vur ötekine haymana için değil kendi ... için çalışıyorlar yaptıkları icrat yok onun için başkan sınıfta kaldınız kimsenin kandığı falan yok zamanını bekliyorlar.


Başlık:

1 hep aynı

08:05:42

Gönderen:

celalettin

19/1/17

Sayın basın 3 senedir aynı soruları sormaktan bıkmadınız başkanda aynı cevapları vermekten bıkmadı en alttan başlarsak 2 sene var diyo başkan siz adaylığınızı açıkladığınızda kaç sene vardı size gelince sevapta adaylığını açıklayanlara günahmı birde adayları horoza benzetmeniz ne kadar etik anlaşılır degil demekki siz başarılı değilsinizki adaylar çıkıyor ve sizden iyi yapacaklarını beyan ediyorlar buda en tabi hakları.lafla sözle olmuyor bu işler icrat bekliyor bu memleket büyük düşünüp her gün biraz daha küçülen haymanayı izliyoruz yapacağız edecez diye 3 sene geçti cenazelere yemek gidiyordu iftar çadırını bu sene başlattınız toplu iftarda yere çakıldınız millet aç gitti evine hamamlar pislik içinde camilerin suyunu kestiniz hamamları devlet dairesi gibi 7 açmaya başlattınız köylerde tarla kalmadı satmadık haymana merkezde arsa kalmadı sattınız ama borç edebiyatı bitmedi müdürlerin biri gidip öbürü geliyo ama ginede hiç biri başarılı degil.


Başlık:

yazık

02:26:08

Gönderen:

yusuf

18/1/17

başkanın açıklamalarını okudum da içim cızz etti yemin ediyorum.biz gerçekten bu memlekete yazık etmişiz.İnsan açıklama yapmaya utanır.hadi utanmadın bari insanlara saygın olsun da adam gibi bir şeyler söyleseydin üç yılımızı cek cak larla düşünmekle değerlendirmekle yedin heba ettin.Bu vebali nasıl ödeyeeksin bilmiuyorum ama bu dünyada olmasa öteki tarafta elbette sorulur.Bi de işin .... boyutu var ki o hepsinden beter sen kimsin ki kimin sesini kesiyorsun be adam.


Başlık:

Otobüs

20:27:30

Gönderen:

Mehmet

17/1/17

Bütün ilçelere yapıldığı gibi haymanayada pazar yeri yapılmalı ego otobüsleri getirilmeli dalga gecmeyin haymanayla yazık...


Başlık:

Söylenecek gibi değil dostlarim

04:05:48

Gönderen:

ALLAH sizi bildiği gibi yapsın

16/1/17

Sayın başkan yerinde olsam aday olmazdim.utanirdim olmaya nasil aday olmayi dusunuyosunuz?


Başlık:

4 liderin günahı

23:17:56

Gönderen:

harbi

16/1/17

selam hemşerilerim - türkiyenin en eski 3 ilçesinden biri olan haymana zavallıları oynuyor.nedenmi iş yok-iş alanı yok-esnaf ne yapsın okuyan ne yapsın-herkese ekmek lazım-buradaki sorun namaldan başlıyor eşe kıyak dosta kıyak sonuç hüsran-adacı ona keza üçkuruşluk yatırım yok-hacı akp rüyasına daldı 5 yıllık saltanat bitmez sandı 5 yıl çabuk bitti geldi geçti oldu.turgut sen haymanalısın büyük düşün dedi haymana halkını bu sıloganla kandırdı.haymanalı turgutun vizyonu vardır diye kandı.oda boş çıktı.ankara yolu komedi konusu oldu.asfaltın uyarı levhası olmadan bitmesi süratli bir aracın o yolda takla atmaması için alt yapı müsait.30 yıl önce haymana polatlıyla kıyaslanırdı şuan oyacayla kıyaslanır olduk.bu mabal 40 yıllık mazisi olan 4 belediye başkanının.allah kurtarsın haymanayı.


Başlık:

ak sevda

02:50:57

Gönderen:

tek sevdamız haymana

15/1/17

baskanım boş boş konuşmalar bunlar Allah için ne yaptın bu memlekete bari hayrına bi pazar yerı yapaydın cuma günü pazarcıların halini bi görseydın yolun ortasına varıl koymuşlar içinde ateş yakıyolar etraf kar buz ıcınde bari onlara bıraz merhamet göster sonucta hepsi özköylü oyları hep onlar verdı sana yazık vallahı yazık memleket ne hale geldı gülüyorum ağlanacak halimize belediyenin kar küreme iş makınesı garajda yatıyo mazotmu yok şoförmü yok lütfen çalışın


Başlık:

Uyutulan haymana

20:30:48

Gönderen:

Emektar

15/1/17

Sayın baskan ıcrat ıstıyoruz hep lafta kalmasın ama haymana bıtmıs zaten sular yok elektırık yok hamam yok maaslar yok hayman ıle ılgılenıcek yonetıcı yok temızlık yapacak ıscı yok her taraf cop buna bı care baskan haymanya verılmıs sozlerını unutma sozde kalmasın


Başlık:

kulhan bey

08:28:17

Gönderen:

......

15/1/17

sayin bsk bir tane dikili agacin varmi var urofiz tabi oda . . sen 3 yil onceden basladin calismaya yazik haymanaya ama haymana sizden ole bi kurtulacakki akp den aday olsaniz dahi nafile.ALLAH SONUMUZU HAYRETSIN...


Başlık:

haymananın sorununu çözdüm

22:28:20

Gönderen:

firat yüksel koç

14/1/17

Burada saydığınız sorunların hiçbiri bu başkan zamanında ortaya çıkmış veya Belediye başkanının kişisel beceriksizliğiyle ortaya çıkmış sorunlar gibi gözükmüyor. Haymanalıların beklentisi başkan haymanadan göçü durdursun, sonra nüfus 30 binlere çıksın, sonra herşey dört dörtlük olsun, sonra çirkin binalarındaki çirkin daireleri 80 bin yerine 200 bin lira etsin, sonra haymanada halk terbiyeli ve düzgün olsun, vs. vs. kusura bakmayında bu beklentiere değil bu başkan paris belediye başknıda gelse cevap veremez. haymana budur hemşerilerim, ben 5 yaşındaydım aynı böyleydi şimdi 47 yaşındayım yine böyle...en iyisi fazla kendinizi üzmeyin ve kapasitenizin üstünde beklentiler içine girmeyin. aşagıda yorum yazan sezer denen arkadaşın yorumunu niye sansürlemişsiniz? baba mesleği faln bir şeyler zırvalmış herhalde, ama kendisi haymananın demografik olarak azınlıkta olan grubundan herhalde ve başkanın babasının "mesleğinden" çok lakabıyla problemi var gibime geliyor, agzında gevelemese?


Başlık:

BASKAN NE OLUR BIZLERI DE OKUYUN.

21:08:22

Gönderen:

ertugrul AKGUL

14/1/17

Sayin baskan,ara sira bu sayfalarda dilim dondugunce yaziyorum,neden cunki haymanayi seviyoruz,ve yazdigim hersey o guzelim kasabanin gelecegi icin ama ne olur muhakkak belediyede bir birim vardir ki buralari okusun ve size bilgi versin istiyorum.bu yazi da sunu demek istiyorum,basin araciligiyla bizlei bilgilendirmeniz kadar guzel birsey olamaz,iste o yuzden ben de siz ve yonetiminize sunlari soylemek istiyorum,demecinizdeki fasil lardan biri olan taziye evi konusunda verdiginiz cevap hic doyurucu degil ,bu proje ile ne alakasi var 15 temmuz un.onu anlayamadim,ikinci husus ise ne guzel bir fon gelmis elinize aman bu fon ne olur yuzde yuz menfi sonuc versin,zaten ruzgar sizden yone esmekte ne olur iyi kullanilsin bu firsat zannetmiyorum elinize bi daha gecmeyebilir.kolay gelsin.


Başlık:

VahHaymanamVah

20:23:45

Gönderen:

Ramazann 123

14/1/17

Vakitsiz öten acaba nie bu kadr erken ötmeye basladi?  beceriksiz hic birsey yapmayan bi baskan var ve herkes kendini özdemir turguttan ustun goruo ve ondan daha cok sey yapacagini dusunuo. Millet senin sayende cesaretlendi be baska bi tuvallete ben yaparim dien cok kisi var


Başlık:

Haymana

19:43:26

Gönderen:

Büyük düşün

14/1/17

Secimi kaybediceksn Sonra da haymanaya bidaha gelmezssiniz heralde cunku siz aday olmadan once sizi tanımayanların sayisi taniyan sayisindan fazlaydı. Ama bu memleketin bilmis amcalari abileri var sizinle beraber büyük düşündüler. Veeee haymana büyük bir skandala şahit oldu . Keske gazete birde tek icraatiniz olan tuvalet hakkinda ki düşüncelerinizi alsaydi ilk ve son goz agriniz sonucda :)


Başlık:

başı boş

19:38:42

Gönderen:

KEMAL

14/1/17

Sayın başkan karr yağışının gelecegi aşikar neden önlem almadınız? okul bahçeleri kar yağışından dolayı yürünmez hale geldi çocuklar aileler perişan oldu planlanlama program önlem hiç birşey yok.sorunları dile getiriyoruz bizim işimiz değil deyip çıkıyorsunuz. işçilerin parasını ödemiyorsunuz sonra çıkıp park yapacagız pazar yapacagız deyip çıkıyorsunuz.siz önce asli hizmetinizi yapın işi ehline verin ki başarılı bir başkan olun.


Başlık:

Erken öten horozlar var başkanım.

17:57:56

Gönderen:

Kazım

14/1/17

Başkanım orada burada senin arkandan atan, yüzüne gelince sırtını dönüp kaçan malum adaylar var. Pirince giderken eldeki bulgurdan olacaklar haberleri yok. Sonuna kadar destekçinim başkanım.


Başlık:

Ahmet Ahmet

13:54:33

Gönderen:

Beceriksizler

14/1/17

Siz cok sey düşünüyorsunuz ama biz sulecek sizi dusunmuyoruz !


Başlık:

Utanmazlar

13:50:17

Gönderen:

Şaka Gibi Başkan

14/1/17

Masallah hep dusunuyosunuz baskanim secimlerden once yapacaktiniz 3 sene oldu yapamadiniz şimdi dusunme moduna gectiniz . Haymanadalı bu kez salak olmicak oda seni dusunmicektir insallah..


Başlık:

Bu tehdit mi sayın başkan

06:30:54

Gönderen:

Arif Sezer

13/1/17
Sayın Özdemir Turgut, sizler de 3-4 sene önceden adaylığınızı açıkladınız. Sizin sesinizi kısamayan maratonsa bu adaylarında sesini bu maraton kısmaz. Velakin sizin .... mesleği olan kültür ise onu tartışmak gerekir.

Başlık:

Aday açıklama

06:09:22

Gönderen:

Haymanalı

13/1/17
Sayın Turgut Adaylığını seçimlerden kaç yıl önce açıklamıştır? Cevap 2 yıl önce şimdi açıklayanlar için erken diyorsunuz.bir önceki belediye başkanı son 2 yıl çalışamadı sizler adaylığınızı açıklayınca. kötü örnek oldunuz

Başlık:

Hariçten Gazeller

02:59:44

Gönderen:

Ali Veli

13/1/17
Başkan bey taş üstüne taş koymadan yavaş yavaş gitme moduna girmişsin.Yok kredi alacaz,yok Büyükşehir topu oraya buraya atarak yine hariçten güzel gazel okumuşsun.Aylardır ödemediğin maaşlar mağdur edip işten çıkardıkların ve köye çevirdiğin canım memleketimin ahı üzerine olsun.2 arkadaşımızı alıp memleketimize getiremiyoruz beceriksiz yöneticiler yüzünden hepiniz aynısınız utanın diyeceğimde zorlanacağınız şeyleri istemeyelim !!!

Başlık:

yol sorunu yokmuydu

01:33:53

Gönderen:

haşmet

13/1/17
yolla ilgili soru niye sormadınız kulağınızımı çektiler

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin