Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ
20/01/2017

HAZIRLAYAN: Yavuz ÇİFÇİ
KOMŞU-2
   Kulak kabarttıkları ses bir müddet sonra kesildi. Baba aşağıya inip komşulara sesin sebebini sormak istedi. Ama hem daha yeni taşınmışlardı, hem de gecenin bir vakti olmazdı. “Belki de mecburiyetten çıkardılar, şu anda bizden daha mahçuplardır, sabaha sorarım artık” dedi ve ailece derin bir uykuya daldılar, yorgunluğun da etkisiyle.
   Sabah erkenden kalktı baba. İşinde ilk günüydü. Akşamki sesi gürültüyü çoktan unutmuştu. Güneş yeni doğmuş, alaca bir ışık evin aralıklı perdelerinden içeriyi aydınlatmaya başlamıştı. Banyoya gidip ışığı açtı. Uykusunu çabuk açmak için bol suyla yıkadı elini yüzünü. Havluyla kuruladıktan sonra ışığı kapatıp dönecekti ki, evin koridorundaki döşemelerde bir takım izlerle karşılaştı.
   Koridorunda ışığını açıp yere eğildi. Döşemelerin üzerindeki çıplak ayak izlerini gördü. Silik ama besbelliydi. Acaba çocukların mı diye düşündü. Ama değil bir çocuk, yetişkin insan ayağından bile daha büyük, hatta koskocaman izlerdi gördüğü. Takip etti, salona girmiş, oradan geri dönmüş, çocukların odasına kadar gitmiş, kapıdan dönmüş ve en son kendi yatak odalarının kapısına kadar varmıştı. 
    Eskiden kalma izler mi acaba? Diye düşündü. Ama dün yatmadan önce  burayı defalarca temizlemişler, pırıl pırıl yapmışlardı. Önceden kalsa kesin dikkatini çeker, gerekirse bir daha temizlerdi. Hayır bu ayak izleri geceki sinir bozan gürültünün sebebiydi işte. Tepeden tırnağa buz gibi oldu. Kafası karıştı, allak bullak oldu beyni. Neydi bu Allah’ım?
   Banyoya gidip  paspası aldı ve tüm ayak izlerini sildi. Çocukların ve eşinin görmesini, korkmalarını istemedi. Bu onun sırrıydı artık.
    Paspas sesine eşi kalktı geldi. “Ne oldu, hayırdır sabah sabah?” Dedi, uyku mahmurluğuyla. “Hiiiç.. elimi kurulamayı unutmuşum su damladı biraz, döşemeler şişmesin diye kuruladım” dedi. Belli etmedi, içindeki endişe ve tedirginliği.
   Daha sonra çocuklar kalktı. Kahvaltıda kimse geceki gürültüden bahsetmedi. Bir tek baba’nın aklı takılıyordu, ama o da içinden düşünüyordu. Unutmuşlardı bile. Neşe içinde yaptılar kahvaltılarını.  Sonra baba işine, çocuklar okullarına gittiler. Anne tek başına kaldı evde.
   Akşamüzeri aynı şekilde önce çocuklar, sonra baba döndü eve. Anne temizliği bitirmiş, kalan eşyaları da yerleştirmiş, bayağı güzel bir ev olmuştu şimdi, bundan sonra yaşamayı düşündükleri mekan.
   Yemekten sonra çocuklar odalarına çekildi. Anne baba da televizyon izlemeye başladılar. Gece yarısına doğru alt kattan boğuk bir insan sesi yükselmeye başladı. Anne baba birbirlerine baktılar. Ses bazen yükseliyor, bazen de dalgalar şeklinde azalıp yok oluyordu. Bir müddet sonra daha tiz ve keskin şekilde tekrar yükseliyordu. Kulak kesilip dinlediler. O sese birkaç ses daha eklendi. Bazen hırıltı, bazen bir inleme, bazen de bir eşyanın yere vurulması gibi tok bir ses yankılanıyordu, aşağı kattan. 
    Baba balkona çıkıp aşağıya eğildi ve aşağı katın pencerelerine baktı. Cansız bir ışık süzülüyordu içinden. Ama bir elektrik değil de, sanki bir mum ışığı gibiydi. Perdeye bazen bir gölge yaklaşıyor, sonra yaklaştığı gibi aniden kayboluyordu. Sonra birkaç gölge birden beliriyor, sonra onlarda eriyip yok oluyorlardı. Bu komşuların sırrını çözme vaktiydi artık. Hem de hemen şimdi.
 DEVAMI VAR..

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin