Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

SUYUMUZU ALMANYA DA TANIDI
12/05/2017

Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun desteğilye devam eden Haymana Kaplıcaları Geliştirme ve tanıtma projesinin bu seferki durağı Almanya oldu.
Doğu-Batı Dostluk Rallisi’ne Haymana Termal Suyu can kattı.
Dünyanın önde gelen rallilerinden Allgau-Orient Doğu Batı Dostluk rallisinde Haymana rüzgârı esti. Geçtiğimiz yıllarda rallinin güzergâhlarından olan Haymana bu yıl yine güzergâh olmasının yanı sıra rallinin başlangıç noktası olan Oberstaufen’deki start noktasında da yer aldı. 
Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztaş, Proje Koordinatörü Sevil Balcı Atak, Mali Hizmetler Müdürü Muhammed Avcı ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil İbrahim Uçak’ın temsil ettiği Haymana katılımcılardan yoğun ilgi gördü.
“Haymana Kaplıcaları/Termal Geliştirme ve Tanıtma Projesi” kapsamında hazırlanan broşür, katalog, branda ve şapkalar katılımcılara ve rallicilere dağıtıldı. Almanca ve İngilizce hazırlanan kataloglarda hem Haymana hem de kaplıca suyu ve tesisler tanıtıldı. Üzerinde Haymana Belediyesi ve Başbakanlık tanıtma fonunun logolarının olduğu safari şapkaları oldukça ilgi gördü. 
Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztaş, Oberstaufen Belediye Başkanına Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut adına plaket verdi. Belediye Başkanı yaptığı konuşmada bu yıl 3. Kez güzergah olarak seçtikleri Haymana ‘nın hem ralliye gösterdiği ilgi hem de start noktasına kadar gelmesi bizleri mutlu etmiştir” dedi. Söz alan Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztaş “Başbakanlık Tanıtma Fonu desteği ile sürdürdüğümüz projenin ilk ayağı olarak Almanya’yı seçtik. Gerek rallinin Haymana’da gördüğü ilgi gerekse  dostluk ve barışı öne çıkaran bu organizasyonun bir parçası olmaktan duyduğumuz onur nedeniyle böyle bir karar aldık. Bu vesileyle Oberstaufen belediyesi ile olan bağlarımız güçlenir ve belki de kardeş belediye olabiliriz. Ayrıca termal turizm merkezi olma yolunda mesafe kat eden Haymana olarak, yılda 1,5 milyon turistin ziyaret ettiği Obesrstaufen’in deneyimlerinden yararlanmak istiyoruz. ” diye konuştu.
Açılış serenomisi Protestan, Katolik, Musevi ve Müslüman din adamlarının dualarıyla başlayan Barış ve Dostluk rallisinde kardeşlik vurgusu ön plandaydı. Etkinlikte hazır bulunan, Türkiye’nin Münih ve Nürnberg Başkonsolosları hem Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’a hem de Termal Su Tanıtım Proje ekibine ralliye katılımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür ettiler. 10 ülkenin vatandaşları ve 180 araçtan oluşan Doğu Batı dostluk rallisi 14-15 Mayıs 2017’de Haymana’da konaklayacak daha sonra Ürdün’e doğru yola çıkacaklar.
Haber: Okan YALÇINKAYA
 
 
 

Bu yazıya toplam 3 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " SUYUMUZU ALMANYA DA TANIDI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Magdur arkadasa

09:05:21

Gönderen:

Haymanali

17/5/17

Magdur arkadasa bir ozur borcluyuz galiba..Bir Haymanali olarak gercekten utanc duydum ..tum haymanalilar adina sizden ozur dilerim..Eskiden beri bi turlu cozulemeyen haymanamizin kanayan yarasidir..gelemis gecmis ve simdiki tum yonetimler bu kendini bilmez insanlara canak tutmus ve adeta desteklercesine bu kisilere hic bir yaptirim uygulamamislardir..BURDAN HAYMANA YONETICILERINE SESLENIYORUM..SIZ HAYMANAYA HIZMET ICINMI GELDINIZ?YOKSA HAYMANAMIZA BU ZARARI VERENLERI DESTEKLEMEK ICINMI GELDINIZ..? Bu kadar mi acizsiniz...Kaymakam beye de sesleniyorum burdan..devlet olarak siz bir cozum uretin madem belediyede is yok...


Başlık:

Cikis

00:27:03

Gönderen:

Burasi Neresi

16/5/17

Arkadasin biri madur oldugunu yazmis, uzulmeyin yalniz degilsiniz derim bu konuda. cahil yerlisinden dolayi haymananin tasi topragi da magdur. yerlilerine biri cikisi gostersin yoksa orta cagdan milada dogru iniyoruz haberiniz olsun.


Başlık:

Ukala ukala personel

04:02:20

Gönderen:

Madur

12/5/17

Haymanaya tavsiye üzerine gelecektim giden arkadaslarim suyunu öve öve bitiremedi ve mayis ayinin 5 inde otobusten arayarak yer ayittirdim 2 arkadas gelecektik 1 hafta konaklayip donecektik Gölbasinda yer ayirtmamiza ragmen otobus yer yok isareti yapip yanimizdan gecti alay eder gibi birde yetmezmis gibi 100 metre ilerde duran erkekleri aldi daha sonra firmayi arayip yer ayirtmamiza ragmen neden almadigini sorduk dalga gecer gibi cevap aldik sonraki saatte tekrar ayirin dedik dolu hanim dedi bizde bu ukala tavirdan ve soforden dolayi Haymanaya gelmekten vazgecip bir sonraki gun Kizilcahamama gittik. Siz suyunuzu isterseniz Abd de tanitin ister Avrupa da tanitin icinizdeki pislikleri temizlemedikten sonra dunyanin en iyi suyu olsa ne farkeder Haymana gazetesi lutfen paylasin tesadufen buldum sizide tesekkur ederim yayinlarsaniz


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin