Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“HAYMANA’YA YAKIŞANI YAPACAĞIZ”
09/06/2017

Başbakan Binali Yıldırım ve Eşi Semiha Yıldırım, Haymana’da bir hemşerimizin iftar yemeğine katıldı. İftardan sonra vatandaşlarla sohbet eden Yıldırım; “Haymana seçimlerde kendisine yakışanı yaptı, biz de Haymana’ya yakışan hizmeti yapacağız” dedi.
   Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım Haymana’da bir iftar sofrasına konuk oldu. Pazar akşamı Çalış Belde Belediyesinden malulen emekli olan  5 çocuk babası Şükrü Sarı(62)’nın iftar sofrasında Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Nedim Yamalı, Kaymakam Hüseyin Göktürk ve Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile bir araya geldiler.
   Daha sonra Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, Cimcime Meydanındaki parkta Haymanalılarla bir araya geldi ve çay içerek sohbet ettiler. Buradaki sohbete Ankara Valisi Ercan Topaca, AK Parti Milletvekili ve Genel başkan Yardımcısı Fatih Şahin ve AK Parti Milletvekili Murat Alparslan da katıldı.
    Sohbette ilk konuşmayı Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptı. Turgut; “Sayın Başbakanımız Haymana bize gerekli desteği verdiği için iftarımı orada açacağım dedi. Ben de kendisine taleplerimizle ilgili dosyamızı verdim. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
    Turgut’un ardından Ankara Valisi Ercan Topaca kısa bir konuşma yaptı. Topaca konuşmasında şunları söyledi; “Haymana Ankara’nın güzide ilçelerinden birisi. Kaplıcası ve insani değeriyle herkesin beğendiği bir yer. Yol, eğitim ve diğer çalışmalarla daha da güzelleşecektir. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum”
   Başbakan Binali Yıldırım burada yaptığı konuşmada şunları dile getirdi; " Bugün Haymanalı bir hemşerimizin iftar sofrasına konuk olalım dedik. Haymana'nın tarihi bir ilçe olduğunu, Haymana isminin Ertuğrul Gazi'nin annesi Hayme Ana'dan geldiğini biliyorum. Aslında onun adı Devlet Ana'dır. Devletin kurulduğu topraklar bu mübarek topraklar. Haymana'ya gelmeyi hep arzu etmiştim, nasip bugüneymiş. Yol çalışmaları bu yılın sonunda tamamen bitecek. Belediye Başkanımız iftarımızı açmadan dosyaları önümüze açtı. Bizde gerekli notları aldık, çalışmaları yapacağız. Haymana vatanına, bayrağına bağlıdır. Sizlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdim. 15 Temmuz'un kahraman ilçesi Haymana’da olmaktan çok memnunum. O gece Türksat’ın bombalanmasını ve Polatlı’daki birliklerin Ankara'ya gelmesini Haymanalılar engellemiştir. Kahramanlığınız nesilden nesile anlatılacaktır. Hepinizle gurur duyuyorum. Burası aynı zamanda Dünyaca ünlü kaplıcaları ile de meşhurdur. Bunun tanıtımı içinde gereken desteği vereceğiz. Sizler 16 Nisanda %70’in üzerinde destekle size yakışan yaptınız, bizimde Haymana’ya yakışanı yapmak boynumuzun borcudur. Hepinize hayırlı Ramazanlar dilerim"
VALİ’DEN TURİZM MESLEK LİSESİ MÜJDESİ
  Başbakan Yıldırım’ın konuşması esnasında Ankara Valisi Ercan Topaca Başbakana bir not gösterdi. Notu okuyan Başbakan, Turizm Meslek Lisesi yapılacağının müjdesini verdi,  Ayrıca doğalgaz ve fakülte taleperinin de karşılanacağını söyledi.
  Haymana'nın 16 Nisan halk oylamasında yüzde 70 "evet" oyuyla kendisine yakışanı yaptığına işaret eden Yıldırım, şunları söyledi: "Haymana'ya yakışanı yapmak boynumuzun borcudur”
   Başbakan Binali Yıldırım, Haymana Paşa Camii'nde teravi namazı kıldı ve 1997 yılında şehit olan Vural Tamer'in ailesini ziyaret ederek, aileye Kur'an-ı Kerim hediye etti.  Başbakan Yıldırım ve beraberindeki heyet daha sonra Haymana’dan ayrıldı.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “HAYMANA’YA YAKIŞANI YAPACAĞIZ” " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin