Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
28/07/2017

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Gazetemiz geniş okur kitlesi ile herkesin sesi olacak. Hazırlayan: Zeynep GÖKŞEN
Enes SAKARYA
Haymana reklam konusunda bence sınıfta kaldı. İnternete kaplıca yazdığınız zaman Haymana kaplıcaları ya en sonlarda çıkıyor, ya da hiç çıkmıyor. Bu bizim reklam eksiğimizin geldiği noktayı gösteriyor. Bu reklam konusununu Ankara’daki billboardları kiralayarak çözebiliriz. Bizi Türkiye’deki illeri bırakın Ankara bile bizi yeterince tanımıyor, bilmiyor. Önce bizim kendimizi Ankara’da tanıtmamız lazım. Ankara’daki insanlar bizim Haymana’da kaplıcanın olduğunu dahi bilmiyorlar. Oysa biz dünya birincisi olduğumuzu söylüyor, iddia ediyoruz. Kaçıncı olursak olalım, tanıtamadıktan sonra bunun bir önemi yok. Tüm dünyadaki işletmeler en büyük payı reklam için ayırırken, biz bunu neden yapmıyoruz. Oysa Melih Gökçek bile mitinginde gerekirse reklamınızı billboardlarda yapacağını söylemişti. Bunu kullanmak ve insanları buraya çekmek lazım.  
Fikriye MERMERTAŞ
Haymana kendini geliştirmekte olan bir yer ama diğer ilçelerin gerisinde kaldı. Turizm açısından faaliyetlerin arttırılma potansiyeli olan bir ilçe. Arkadaşlarım da buraya geliyor, suyundan gayet memnunlar. Otellerin dışına müşteri çıkmıyor çünkü aktivite yok. Ben Çankırı’dan geliyorum orası yemyeşil, eskiden Haymana’da öyleydi ama artık çorak bir hale gelmiş. En kısa zamanda Haymana’yı yeşil görmek istiyorum. Köy yolları çok kötü. İnsanlar açısından güzel ve huzurlu bir yer olarak görülüyor. Sıcak suyu değerlendirmemiz lazım. Afyonkarahisar’da sıcak suyla evleri ısıtıyorlar. Eğer Haymana da bunun için uygunsa sıcak su kullanılabilir. Ücreti de cüzzi bir miktarda. Bu olmazsa da doğalgaz gelebilir. Sobalarla bu iş artık yürümüyor. Haymana restore edilebilir. Çevre düzenlemesi yapılabilir. Çevre düzenlemesi havuzlar ve spor alanları yapılabilir.
Halil KESKİN
Haymana sürekli gelişme konusunda yerinde sayıyor. Şehir yapılanması, ticari alan ve kaplıca özelliklerinin sağlıklı değerlendirildiğini düşünmüyorum. Haymana kaplıcası hijyenik ve modern hale getirilebilir. Mimariye önem verilmesi gereken bir yerleşim yeri. Ticari alanlarda bazı konularda belediye sanayiye ve turzime ağırlık vermeli. Haymana Kaplıcalarının insanların sağlığı konusunda şifalı olduğu, Ankara ve tüm Türkiye’de söz konusudur. Haymana daha fazla ilerlemeli. Pek tabii ilerlemesi için yatırımların yapılması lazım. Haymana yatırıma da açık bir ilçe aslında ama kimse bir gayret göstermiyor. 
Nedim ÖZTEK
Konya/Kulu’nun Kırkpınar kasabasından geliyorum. Haymana Belediye Başkanı Sayın Özdemir Turgut Beyefendi’ye Yeşilköy -Kırkpınar köy yollarını dört dörtlük yaptırdığı için teşekkürlerimi sunuyorum. Beş senedir Haymana’ya ailemle beraber kaplıcalar için geliyoruz. Otel fiyatları çok uygun. Kaplıcaların temizliğinden ve şifasından çok memnunuz. Esnaflar ve halk çok sıcakkanlı, hoşgörülüler. Haymana küçük ve imkanları kısıtlı olmasına rağmen içinde bulunduğu durum gayet güzel. Yiyecek ve içecekler açısından da çok uygun, lezzetli. Çevre bakımı ve temizliği çoğu il ve ilçeye göre iyi durumda. Her köşe başında temizlik görevlileri görüyoruz. 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

HAYMANA

09:55:39

Gönderen:

Haymana sevdalısı

29/7/17

Haymana yerinde saymıyor . Belki yerinde saysaydı şuan il olmustuk yada il olma yolundaydık ..


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin