Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“SU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
28/07/2017

Son günlerde tavan yapan su sorununu çözmek için ASKİ çalışmalarına başladı. ASKİ Müdürü Yasin Bilir; “Haymana’nın böyle bir sorunu kalmayacak. Yıllarca yetecek suyu bulacağız” dedi.
  İlçemiz belkide terihinde hiç olmadığı kadar içme suyu sıkıntısı çekiyor. Özellikle Eski Konutlar ve Çikolata Konutlar civarında bölgede hergün su kesintisi yaşanıyor. Belli saatlerde akan sularda tazyiksiz olduğu için makineleri çalıştırmıyor. 
  Aynı sorun birçok dış mahallemizde de mevcut. Gölbaşı’ndan tankerlerle taşınan sular depolara boşaltılıyor, ama yine de yetmiyor.
  Haymana ASKİ Müdürlüğü bu soruna kökten çözüm bulmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi ile beraber   Başdeğirmen çevresinde araştırma çalışmalarına başladı.
   Ankara Büyükşehir Belediyesi Su İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan etüt ve ölçüm çalışmaları neticesinde yaklaşık 1 hafta içerisinde yer tespiti yapılarak sondaja başlanacak.
BİLİR; “SUYU BULANA KADAR DEVAM”
  Çalışmalardan oldukça umutlu olan ve yüreğimize su serpen açıklamalarda bulunan ASKİ Haymana Müdürü Yasin Bilir şunları söyledi; “Özellikle yaz aylarında suyumuz ilçemize yetmiyor. Ancak Haymana’ya fazlasıyla yetecek su bulacağız. Bu sorunu çözene kadar sondaj çalışmalarımız devam edecek. Allah’ın izniyle en kısa sürede sondaj çalışmalarımızda suyu bularak şebekeye bağlayacağız. Ben umutluyum. Haymana’nın artık su sorunu diye bir problemi kalmayacak.”
  Firmanın Jeofizik Mühendisi Kürşat Doruk Erdağı ise konuya şu şekilde açıklık getirdi; “Başdeğirmende bulunan mevcut tesis civarında çalışma yapmamızın sebebi, buralarda bulmamız halinde en hızlı şekilde tesise bağlayarak zaman kazancağız. Ama biraz uzağında bulmamız halinde su boru hattı çekmemiz gerekecek. O nedenle çalışma biraz daha zaman alabilir. Ancak bir şekilde Haymana’nın su sorununu ortadan kaldıracak ve uzun yıllar bir daha tekrar etmemesini sağlayacağız” dedi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM  
 
 
 

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “SU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

istek

11:45:17

Gönderen:

ismail

4/8/17

HAYMANA İÇİN YASİN MÜDÜR BÜYÜK ŞANS GENÇ ARKADAŞ UОRAŞIYOR. AMA BİZDE DESTEK OLMAMIZ LAZIM GÜCÜNÜN YETMEDİĞžİ YERDE BİZ DEVREYE GİRELİM. BİR DE SU BULUNURSA SÜPER OLUR


Başlık:

saglık

07:31:23

Gönderen:

sedat

28/7/17

arkadaslar biraz elinizi cabuk tutsanınz iyi olacak bir zamanlar polatlya su veren haymna simdi sya hasret anlasılır gibi deyil zaten kaçtane insan yasıyoki vallaha anlamadım suya ne oldu herkes gibi odamı bizi terk edecek biliyosunuz bizi terk edenleri anlatmaya gerek yok bilmiyorum belkide biz sahip cıkamıyoruzda olabilir


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin