Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


“ANZER BALINDAN DAHA KALİTELİYİZ”
18/08/2017

HABÜAD Başkanı İbrahim Hakkı Çağlar, derneklerinin ilk resmi toplantısını yaptı. Çağlar, Haymana balının Anzer balından daha kaliteli olduğunu iddia etti.

HABÜAD (Haymana Arıcılar ve Bal Üreticileri Araştırma Yardımlaşma Dayanışma Derneği) Yönetim kurulu ilk defa bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.
7 kişiden oluşan derneğin toplantısında Başkan İbrahim Hakkı Çağlar ile beraber 4 dernek üyesi de katıldı.
Toplantıda derneğin kurulma amacı ve hedefleri konuşuldu.
Konu hakkında gazetemize açıklamlarda bulunan dernek başkanı İbrahim Hakkı Çağlar şunları söyledi; “Derneğimizin amacı ilçemizdeki arıcılık faaliyetlerini geliştirmek ve bir hobi olmaktan çıkararak gelir kapısı haline getirmektir. O nedenle birlik beraberlik içinde hareket edebilmek için dernekleştik. Diğer arıcılara da kapımız her zaman açıktır. Haymana bölge ve çiçek çeşitliliği açısından çok önemli bir yerde. 192 flora çiçek çeşitliliği ile hem kalite hem de özellik olarak balımız çok iyi. Hatta Anzer balından daha kaliteli. Bunu Hacettepe Üniversitesi’nden tescil ettirdim. İşte bizim amacımız balımızdaki bu kaliteyi ön plana çıkarıp, tanıtarak bir dünya markası haline getirmektir. Bir diğer amacımız da dışardan gelip ilçemizde arıcılık yapanları denetlemek, kontrol altında tutmaktır. Bölge arıcıları olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Dairesi ve Haymana Belediyesi ile koordineli hareket ederek, buraya arıcılar ormanı oluşturmayı düşünüyoruz. Ayrıca tanzim satış mağazası kurarak “Haymana Balı” markası altında pazar oluşturmayı düşünüyoruz. İsteğimiz ve temennimiz ilçemizdeki tüm üreticilerin bize katılması ve güçlü bir birliktelik sağlamaktır. Balımızın kalitesinin farkındayız ve artık dünyaya açılmak için var gücümüzle çalışacağız.”  
Haber: Yavuz ÇİFÇİ


 


Bu yazıya toplam 8 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “ANZER BALINDAN DAHA KALİTELİYİZ” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Başarılar dilerim.

07:20:11

Gönderen:

Rafet DURMAZ

25/8/17

Ballı polen `li mahsülü bol olsun,kalitesi HAYMANA gibi olsun başarıyı yakalamak icin arı gibi temiz ve saf olmak zorunda yız. Apimondia fuarına götürürsün inşallah...


Başlık:

Balci

05:48:44

Gönderen:

Haymanali

24/8/17

Bak hele samil balci olmus. Samil bal sever.


Başlık:

zorunamı gitti

01:06:46

Gönderen:

zorti

23/8/17

hüseyin arıcılar hakkında yaptıgım yorum zorunamı gitti neden yayınlamadın kemal çaglardanmı korktun o zaman GAZETECİLİK YAPMA


Başlık:

hep aynı.

04:54:21

Gönderen:

misafir

22/8/17

yapmayın beyler. termal su için de aynı şey. dünyanın en kaliteli suyu diyorsunuz da ne oluyor. anzer balından daha kaliteliyiz derseniz komik olursunuz. ürünler gerçekten çok kaliteli olabilir ama bunun kararını siz değil tüketici vermeli. sizin önceliğiniz kaliteli ürün ve hizmet sunmaktır. kendi malını öven uyanık tüccarlar gibi olursanız hiç bir sonuca ulaşamazsınız. bir marka oluşturmak öyle 3-5 yılda olacak bir şey değil. öncelikle kaliteden ödün vermeden sabırla çalışmalısınız. şu an için haymana balının anzer balından iyi olması haymanasporun barcelonadan iyi olması gibi bir şey.


Başlık:

Haymana Balı ve Patenti

19:39:15

Gönderen:

Burhan Özkural

21/8/17

Sevgili İbrahim H.Çağlar kardeşimiz dernekleşerek Haymanada arıcılığın iş sektörü olması için öncülük yapmıştır buraya kadar güzel ama anzer balından kaliteliyiz deyip haceptepe üniversitesinden tescil ettirip bunu fiyatlara yansıtırlarsa daha sektör başlamadan biter şu anda bile Haymanada bal fiyatları çok ucuk fiyat dengesizliği var bizim insanımızın ucuz ve kaliteli bal tüketmeye ihtiyacı var ama bu fiyatlardan çoğu aileler ve cocuklar faydalanamamakta dernek bal tüketiminin tabana yayılması için çalışmalar yapmalı yoksa belli bir kesim bal tüketir


Başlık:

güldürmeyin

01:12:06

Gönderen:

mustafa bulut

20/8/17

sizin elınızden balyeyip şifa bulacagıma bir şişe tiner içmeyi TERCİH EDERİM


Başlık:

Güzel fikir devamı gelsin

01:14:11

Gönderen:

Mehmet

19/8/17

Bak bu güzel fikir. Mesela 15-20, hatta 20-25 sene önce batı illerinden gelip burada arıcık yapan arkadaşlar kaliteli bal üretip, köylüler sayesinde kazandık onlara helal olsun deyip, teneke teneke köylülere ucuza sattılar. Hatta biz de Polatlı ve Ankara`dan gelip yakın akraba köylülerimize sipariş verdirdik. Çok memnunduk. Aynı durumu, kaliteyi ve ucuza satmayı siz de yapın ve Haymanalılar dışında kimseyi aranıza almayın. Paketler halinde hazırlayıp Haymana Balı diye de Patentini alın. Bakın o zaman kimse bizim bu güzel çalışmalarımıza erişemez. Başarılar diliyorum. İnşallah dediğini olur.


Başlık:

Beklenen Hareket

21:22:33

Gönderen:

Deni

19/8/17

Memleketım Haymana dan böyle güzel çalışma haberleri duymaya ihtiyacımız var. Gıda sektörü bir bölgeyi kalkındırıcak en temel konulardan biri. İstanbul Aşçılar ve Pastacılar derneği olarak elimizden geleni yapmaya hazırız.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin