Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


HAYMANA NOSTALJİ
25/08/2017

Hazırlayan SAMİ ÜMÜT Haymana Kaymakamlığı Emekli Yazı İşleri Müdürü
CHP Eski Genel Başkanlarından İsmet İnönü 09.05.1958 tarihinde İlçemize gelmiştir.
CHP,Genel Başkanı İsmet İnönü, Dün Haymana İlçe Kongresinde Özalp Hadisesine temas ederek, bunun istismar edildiğini ve kendisinin iftiraya uğradığını söylemiştir.
İnönü yayınlanan komisyon raporu dolayısiyle yaptığı konuşmada “iftirayı tertip edenler tedavikabul etmez bir hicap yarası alacaklardır.” demiştir.
Sürekli tezahürat arasında kürsüye gelen İnönü “İktisadi dert bütün memleketi kaplamıştır.” diyerek sözlerine başlamış, bunun tedavisinin çok basit usüllere bağlı olduğunu söyledikten sonra şöyle devam etmiştir. “Tek çaresi doğruluktan ayrılmamaktır. İktidara anlatamadığımız budur. Her mahallede 15 milyoner yetiştirmek için kalkınma yapılmaz. Bu kalkınma değildir.”dedi.
Kaynak, 10.05.1958 Tarihli Milliyet Gazetesi 
Cumhurbaşkanı Kenan Evren Beraberinde Başbakan Bülend Ulusu ile bazı mülki ve askeri yetkililer olduğu halde dün Haymana’ya giderek incelemelerde bulundu…Haymana’da yurttaşlar tarfından coşkulu sevgi gösterileriyle karşılaşan Evren kaymakamdan ilçenin sorunları hakkında bilgi aldıktan sonra “Cimcime Otel ve Kaplıca” tesislerini gezdi. Otelin durumunu beğenen Evren kaplıcaların daha sıhhi hale getirilmesini istedi. Otelin salonunda ilçe halkının sorunlarını dinleyen Cumhurbaşkanı Kenan Evren’e Hacı Osman Koç adlı bir yurttaş 20 yıldır muhtar olduğunu belirterek ilk kez bir Devlet Başkanı’nı aralarında görmekten duyduğu mutluluğu ifade etti ve Haymanalıların yol, Elektrik, şehir planlaması gibi sorunlarını anlattı… Evren yurttaşlara sorunlarının çözümü ve giderilmesi konusunda ilgililere direktif vereceğini belirtti. Evren Haymana’da kurulmakta olan iki un fabrikasının inşaat alanlarını da denetledi. Köylülerin istekleri konusunda her şeyin devletten beklenmemesini isteyerek, “Ankara’nın bütün kazaları geri kalmış. Bir söz vardır,” Mum dibine ışık vermez”, Ankara ilçeleri de böyle” şekinde konuştu.
Kaynak 14.02.1983 Tarihli Milliyet Gazetesi.
80 yaşında bir ihtiyarın işlediği cinayet Ankara, 1 (TA)- Haymana’nın Yeşilyurt köyünde bir cinayet işlenmiş, 80 yaşında Ali rıza adında bir ihtiyar 40 yaşlarında akrabasından Elif adındaki kadını münakaşa sonunda çifte ile öldürmüştür. İhtiyar bu arada kendisini yakalamak isteyen Tayyar ve Mehmet adında iki kişiyi de saçma ile yaramıştır.
Kaynak 02.12.1952 Tarihli Milliyet Gazetesi
AV TÜGEĞİ İLE VURULDU
Kahvaltı sırasında yaralanan aile koma halinde hastaneye kaldırıldı.
ANKARA A.A.
Haymana’da dün Alişan Vurgun adında bir şahıs, beş kişilik bir aileyi tüfekle yaralamıştır.
Haymana ilçesine bağlı İkizce bucağının Oyaca köyünde oturan Ömer Çakır, çocukları Rifat, Ayşe, Mualla ve karısı Hatice ile sabah kahvaltısı yaparlarken, eski bir husumetten araları açık bulunan komşusu Alişan Vurgun tarafından üzerlerine ateş edilmek suretiyle yaralanmışlardır. Beş kişilik ailenin fertleri koma halinde hastaneye kaldırılmış, sanık suç aleti tüfekle yakalanarak adalete verilmiştir.
Kaynak 05.09.1962 tarihli Milliyet Gazetesi
ANKARA’DA FECİ BİR KAMYON KAZASI OLDU 
 Ankara 21(Milliyet)- Bu sabah saat 9 sıralarında Gölbaşı mevkiinde feci bir kamyon kazası olmuş ve Balâ’dan gelmekte olan Haymana 18 sayılı kamyon devrilmiştir. Yolculardan biri ölmüş, 12 yolcu da ağır surette yaralanmışlardır. Yaralılar Numune Hastanesine yatırılmıştır.
Yukarıdaki resimde kazayı yapan kamyon görülmektedir.
Kaynak 21.09.1950 Tarihli Milliyet Gazetesi 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANA NOSTALJİ " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin