Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


KAÇAK AVLANMAYALIM
25/08/2017

Haymana’da Sürdürülebilir Yaban Hayatı Avcıları ve Balıkçıları Koruma Derneği Başkanı Engin Koca av sezonu hakkında tedbir alınması gereken konulara değindi.
Haymana’da Sürdürülebilir Yaban Hayatı Avcıları ve Balıkçıları Koruma Derneği Başkanı Engin Koca, av sezonunun bu hafta itibari ile açılacak olması, kaçak ve evraksız avlanmanın olmaması için avcıları bilgilendirdi.
Dernek Başkanı Koca, “Sayın avcı kardeşlerim ve ağabeylerim, bu hafta av sezonu açılıyor. Haymana bölgesi beş avlak olarak bölündü. En önemlisi ise Yamak avlağı. Bu avlağımız keklik avına yasak ama tavşan avına açıktır. Bu civarda olan avcılar, çobanlar ve muhtarlar gelen yabancı ve yerli avcılara lütfen bu bölgede keklik avı yapılmadığının bilgisini versin. Bu konu hakkında duyarlı olalım, kendi avlaklarımızı kollayalım. Öncelikle gerek benim yönetimimde olan avcılar ve diğer avcı  ve dernek yönetiminde olan üyelere, Sayın Kemal Çağlar yönetiminde olan üyelere şimdiden rast gelsin, bol şans diliyorum. Kaçak avcılara fırsat vermeyelim ve her avcının olduğu gibi onları da sertifikalı avcı olmalarına yardımcı olalım. Geçen sene de aynı yazıyı paylaştım ve sadece on avcı kardeşimiz evrak alarak avlanıyor. Bütün avcılara buradan sesleniyorum lütfen belgelerinizi alarak avlanınız. İçiniz rahatken avlanmak daha iyidir.  Evraklarımızı alalım, kaçak avlanmayalım ve limitlerimizin dışına çıkmadan bir dahaki sefere de tekrar avımızı yapalım gelelim. Yamak avlağına giren köyler Yamak, Eskikışla, Gedikli, Evci, Gedik, Söğüttepe, Tabaklı, Soğulca, Karahoca’nın bir bölümü, Ahırlıkuyu, Kesikkavak ve bu civara yakın köylerde keklik avı yasaktır. Rica ediyorum duyarlı olalım. Bu konu hakkında keklik avı yapan avcılara köy muhtarlarının bile ceza kesme ve buna benzer cezai işlem yapabilme yetkisi vardır. 2017-2018 av sezonumuzun kazasız belasız geçmesi dileğiyle, rast gelsin diyorum.” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.
Haber: Zeynep GÖKŞEN

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " KAÇAK AVLANMAYALIM " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin