Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


TURGUT, İDDİALI KONUŞTU
25/08/2017

AK Parti Haymana İlçe Teşkilatı Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi Haymana Belediyesi ve İlçe Yönetim Kurulu, kongrede oy kullanacak delegelere yemek verdi. Turgut konuşmasında “Aday olurlarsa boyunlarının ölçüsünü alırlar.” dedi.
9 Eylül tarihinde yapılması beklenen AK Parti Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi delegelere Haymana Başdeğirmen Piknik alanında yemek verildi.
Yaklaşık 500 kişinin katıldığı yemeğin organizasyonunu Haymana Belediyesi ve AK Parti Haymana İlçe Başkanlığı ortaklaşa yaptı.
Yemeğin ardından ilk konuşmayı AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir yaparak şunları söyledi: “Teşkilatımız ve belediyemizin ortaklaşa düzenlediği bu yemeğe hepiniz hoşgeldiniz. Amacımız birlik, beraberlik ve kaynaşma olsun. Ben istiyorum ki, küskünlükler ortadan kalksın, birliğimiz daim olsun. Biz ilk göreve geldiğimizde 7 Haziran’da yüzde 58.7 puanlık bir oy aldık. En son referandum seçiminde ise yüzde 71.56’lık rekor bir oya ulaştık. Bu kimin eseri? Bu tabiki Haymana’nın, sizlerin eseri... Biz Haymana için ne gerekiyorsa yapacak, her zaman sizinle birlikte olacağız. Şunu unutmamak lazım. Niyeti hayır olanın, akıbeti de hayır olur. Bize bu yemeği tertip eden Sayın Belediye Başkanımız Özdemir Turgut’a teşekkür ediyorum.” 
Kandemir’in ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Özdemir Turgut, selamlama konuşmasının ardından, Belediye olarak yaptığı çalışmalardan bahsetti.
Turgut, 2014 yerel seçimlerinde Demokrat Parti’den seçildiğini, aynı gün istifasını verdiğini, ardından AK Parti’ye geçtiğini, normalde disiplin kurallarına uymadığı halde kendisinin AK Parti’ye geçmesinin bir ilk olduğunu, 2019 yılında AK Parti’nin adayı olacağını söyledikten sonra, belediye başkanı olduğu günden bu yana yaptığı ve yapacağı hizmetleri sıraladı.
Haymana’yı Milli Park İlan Ettik
Turgut, 2015 yılında Haymana’nın milli park ilan edildiğini, Haymana’nın Çanakkale’den farkının olmadığını, Türkiye’deki herkesin gelip buraları ziyaret edeceğini, mevziler, siperler, anıtlar, müzeler, tören alanlarının yapıldığını, eski Çaldağ Okulu’nun müze için restorasyonunun yapıldığını, Yılan Eseri mevkisine anıt yapılacağını ifade etti.
Ankara Yolu Bizimle Birlikte Hızlandı
Ayrıca Ankara-Haymana arası duble yol çalışmasının uzun zamandır bir türlü yapılmadığını, kendisinin başkan olması ile birlikte hızlandığını ve bitme aşamasına geldiğini, Haymana giriş yolunu tüm zorluklara rağmen tamamladıklarını, tır yolunun yapımında hem Büyükşehir Belediyesi’ne, hem de vatandaşa sıkıntı çıkarmadan çözerek imar sorununu yaptıklarını dile getirdi.
Suyumuzu Tescil Ettirdik
Eskiden Haymana kaplıca suyuna dünyanın en iyi 2’nci suyu denildiğini ancak elde herhangi bir belge olmadığını, kendilerinin sıcak suyun uluslararası tescilini yaparak en şifalı suya sahip olduğumuzu kanıtladıklarını ifade etti.
Doğalgaz 2019’da Haymana’da Olacak
Öte yandan cezaevi ile ilgili bütün işleri bizzat kendisinin takip ettiğini, yatırım programına aldırmaya çalıştıklarını, doğalgazın ise 2019 yatırım programına alındığını, 2019 yılında doğalgazın Haymana’da olacağını, pazar yeri, taziye evi ve cami çalışmalarının devam ettiğini, içme suyu boru hattının 61 kilometre olacağını, su deposu yapılacağını, sondaj çalışmasının devam ettiğini, park yapım çalışmalarının olduğunu, tüm mahallelere çocuk oyun grup alanlarının kurulacağını söyledi.
Gelirlerimizi Çoğaltmaya Çalışıyoruz
Turgut ayrıca İller Bankasından gelen paranın sadece işçilerin ve kadrolu çalışanların maaşlarına yettiğini, akaryakıt, elektrik, park bahçe çalışanlarının maaşlarını ödemek için arsa ve tarla sattıklarını, gelirlerini çoğaltmaya çalıştıklarını dile getirdi.
Aday Olurlarsa Boyunlarının Ölçüsünü Alırlar
Turgut konuşmasının devamında: “Biz her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Haftanın en az dört günü buradayım. Önümüzdeki günlerde kongremiz olacak. İlçe başkanımızla ilk günler limoniydik. Bazı etkinliklerimize yönetimdeki arkadaşlar katılmıyordu. Ancak şuan ilçe başkanımızla birlikte, uyum içinde çalışıyoruz. Oturduk delegelerimizi oluşturduk. Ben adayım diyen şahsiyet delege bile değil. Kendi köylerinde bile kendini destekleyen yok. Hiç bir şekilde kazanma şansı yok. Yine de aday olurlarsa, boyunlarının ölçüsünü alırlar. Biz önümüze bakıyoruz. 421 delegemiz var. Çok sayıda söylenen yalanlar var. Ben diyorum ki başkanınıza güvenin. Allah izin verirse bir dönem daha belediye başkanlığını düşünüyorum. Kendimi başarılı bulmasaydım inanın aday olmazdım. Bizim köklü projelerimizi onlar hayal bile edemezler. Hepinizi Allah’a emanet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.
Turgut’un ardından AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hakan Kılıç konuşarak, 2019’da gerçekeleşecek seçimlerin önemine değindi, yapılacak en ufak çalışmanın bile çok önemli olduğunu, Bu seçimlerin ülkemiz kadar dünyadaki mazlumlar için de önemli olduğunu vurguladı.
Konuşmaların ardından yemekli toplantı sona erdi.
Haber: Hüseyin Yıldırım
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 20 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " TURGUT, İDDİALI KONUŞTU " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

eskikışlalı

22:03:44

Gönderen:

galip

7/9/17

başkan egon o kadar tavan yapmışki kendimi başarılı görüyorum diyosun önemli olan senin değil halkın seni başarılı görüp görmemesi. bırakta buna halk karar versin.ama bi açıdan doğru soylüyorsun eskikışla grup yolunun hali berbat buraya yapılacak 21 km lik sıcak asfaltı alıp öz köylere götürmekte baya başarılısın...her zaman vatandaşımızın yanındayız diyorsun ama kusura bakmayın sadece cenaze ziyaretlerine giderek vatandaşın yanında olunmaz vatandaşın sorunlarını dinleyerek sorunlarını çözerek anca vatandaşın yanında olursunuz.soruyorum hangi bir gün geldinizde eskikışla köyünün köylüsünün derdini dinlediniz..cami avlumuza kilit taş geldi o taşları köylü kendisi kendi imkanlarıyla döşedi gördükki baya başarılısınız bu konudada.yolları daha saymıyorum.eski başkan hacı aysuyu tanımam etmem ama köyümüze gelip gittiğini çok kez gördüm..en azından ilgi gösterip adam yerine koyup köylünün yanına geliyordu.


Başlık:

Ye ic yat bende yaparim ole baskanligi

20:47:00

Gönderen:

Akdı karaladınız be

7/9/17

Girsinde secime rezil olsun. Birakin biraz gülelim


Başlık:

İstifa ediyoruz akp den

06:09:59

Gönderen:

Hakan

5/9/17

Oyumuzla rezil oluyoruz biz akpartiye oy veriyoruz rğsteme özdemire degil! Ama bizim oyumuzla bunlar başarılı kabul ediliyor! Ben bu rezaleti kendime yakıştıramam tayyip beyde kusura bakmasın istifa ediyorum degilse oyumuzu verdikçe sırtımızdan semer eksik olmayacak


Başlık:

Başarı

23:38:45

Gönderen:

Haymanalı

5/9/17

Başkan kendini başarılı hissediyormuş doğru söylemiş.eskikışka grup yoluna yapılacak olan 21 km sıcak asfaltı alıp başka taraflara kaydırarak sonra da bu köylerden itirazlar olunca bana buralardan oy çıkmıyor.diyerek başarılı ama başkan şunun farkında değil başkan sen bağımsız olarak girdiğin için o koylerden oy alamadın ama o köylerde ak partiye yüzde 80 nin üzerinde oy çıkmıştır. Diğer bütün köy yolları sıcak asfalt yapılıyorken neden yamak eskikışka gedikli kirazoğlu emirler kesik kavak grup yolu soğuk asfalt oluyor bu ayırımcılığa neden göz yumuyorsunuz burada yaşayan insanlar insan değilmi başarılarrrr. Sana bu köylerden oy moy yokk


Başlık:

Ak partiyi karalıyorsun !

17:56:22

Gönderen:

Ozdemir turgut istifa !

4/9/17

Haci aysuya yine şükür. Özdemir turgut allah muhafazaa ben bole yönetim biçimi görmedim adam hic bisey yapmadı yaa hicccc bisey yaziklar olsun.


Başlık:

memurun siyaset yapmasi yasak

03:16:20

Gönderen:

ali beydemi delege

3/9/17

siyasetide anladikta memurlardami delege oluyo memurlar siyaset yapmasi yasak degilmi bunlarmi haymanayi kurtacak haymana sizin yuzunuzden bu halde degilmi acaba ak parti kufreden oy vermyen sandik kapatablar hep akpartili olduya diyecek bisey kalmamis demekki oy vermeyenler bas koseye geliyo bizde vermeyiz artik ne yapalim


Başlık:

Ak parti sonunu hazırlıyor

21:31:17

Gönderen:

Hasan

31/8/17

Eğer ak parti bu ilçe başkanı ile yönetimini görevde tutar veya şaibeli ve uyduruk delege seçimine göre ilçe başkanı seçtirirse,Ak parti artık ıvır zıvırların partisi olduğunu açıkça gösterir.Hele ilçe başkanı gibi varlığı yokluğu belli olmayan bu il başkanı da görevde durursa,vallahi de oy vermem billahi de oy vermem.Bizi koyun sürüsü sanmasınlar.Ha reis içinmiş.O zaman reis te kusura bakmasın bu ilçedeki şaibeli duruma el atsın.Aksi halde onun da hatırı matırı kalmaz.Kimse enayi ve kaz değildir ki yönetilsin.


Başlık:

satılmadık yer kaldımı

17:29:41

Gönderen:

yazık

31/8/17

satılmadık yer kalmadı hizmet yok heryer pislik içinde sineklerle yaşamaya mahkum kaldık ak parti eger sizi gösterirse yazıklar olsun oyda vermem halk herşeyi biliyo cogu yorum aynı kalemden cıkmış haymana halkı bidaha ne özdemire ne hacıya oy vermez rüstem zaten vasıfsız birisi olmuş sayın özdemit elbet bi yigit cıkar akpartiden ilçe başkanı eger cumhur başkanı araştırıyosa sizin hic birnizi yapmaz bu memlekete yazık dogruyu söylemeyen dilsiz şeytandır


Başlık:

Mudur

21:24:35

Gönderen:

Suleyman

30/8/17

Baskan sen iyi adamsinda su yandaslarina bir yol versen ele su ital mudurleri bld baskan ydrcilari haymanayi en iyi haymanalilar anlar sen den ve ilce baskanindan bir sikintimiz yok basarilar dilerim


Başlık:

Yol bitti

07:07:29

Gönderen:

Isa

28/8/17

Baskanlarimiza tesekkur adiyorum haymana ankara yolunu bitirdiler niye 7 yildir bitmedide 2 yilda bitti calisandan allah razi olsun haci cenesini tusaydi yol biterdi onlar kunusur bunlar yapar.


Başlık:

Yakisir

08:47:07

Gönderen:

Yusuf

27/8/17

Baskanla gurur duydum ama haymanada fitneligi dedikoduyu bitirirsen oyum senle rustem baskanin dir .haymana cok daha guzel olacaktir ins


Başlık:

Tabi boyunlarının ölçüsünü alırlar

23:25:44

Gönderen:

Mehmet

26/8/17

tabi boyunlarının ölçüsünü alacaklar.Rüstem denen...... ile başbaşa delege listesi yapıp sadece kendi yandaşlarınızı delege yaparsanız elbette boyunlarının ölçüsünü alır diğer adaylar.Benim gözümde sen kaliteli bir adamdın.Rüstem gibi kalitesiz birisinde ısrar etmendeki neden ne olabilir acaba? Elbette vardır bir sebebi.Ehhh Ak parti işte böyle bir parti.Delegeler dahi özgür bir ortamda belirlenmiyor. Hangi köyde hangi ak partili ileri gelenlerin görüşlerini aldınız delege seçimi için.


Başlık:

Dogru söylüyor

21:32:58

Gönderen:

Uzaktaki haymanalı

26/8/17

Hacı gibi ne yaptığını ve ne konuştugunu bilmezler oldugu sürece böyle halkın istemediği insanlar daha çok otururlar o koltuklarda! Hacı aysu gör bak bunlar senin eserin ve halen hata yapıyor kendini tamamen bitiyorsun bu ilçe seçimi senin siyaseten bitişindir


Başlık:

Helal

18:37:05

Gönderen:

Cenk

26/8/17

Yurube turgut ve kandemir vallaha si zin neyinizi seviyorum dedikodunuz yok kimsenin hakkinda konusmuyorsunuz alaha emenet hep yaninizdayiz insallah


Başlık:

Huzur

09:58:26

Gönderen:

Hasan

26/8/17

Haymanada huzur var disiplin geldi lazımdı böle biri haymanaya


Başlık:

Yüzsüzlügün de bu kadari

07:25:32

Gönderen:

Haymana sevdalisi bir gurbetci

25/8/17

Oncelikle haymanali hemsehrilerime selamlar...Ben bu yaz haymanaya geldigimde basdegirmen piknik alanina gittim..heryer bakimsiz pislik icinde..kapida 5 tl alanlardan baska hic gorevli yok...sen bir belediye baskaninolarak yapilana bile bakmamissin..ilk yapildiginda nekadar guzeldi orasi..kaymakam huseyin karameseden Allah razi olsun yaptirdi orayi..simdi o insan gelse o parkin o halini gorse kahrolur..sen simdibo parkta bak yemek veriyosun..oraya gelen misafirler acaba o parkin halini gordugunde hala sana nasil destek verecekler vicdanlarina birakiyorum..Sayin Baskan hep ayni hizmetlerden bahsediyosunda bunlarin hicbirini sen yapmadinki !!! Hem sahipleniyosun ..hem insanlari kandiriyosun..hemde daha hala bide adayim diyosun :)))


Başlık:

Haymana

06:18:30

Gönderen:

Erkan

25/8/17

Özdemir baskanım sen nerde biz orada bagımsıda olda partidede olsa farketmez Allah`a şükür herkes herşeyi biliyor basarılar dilerim.


Başlık:

Ahmetttt mehmet

05:26:30

Gönderen:

Haymana gözünü açtı

25/8/17

Pardon kendinizi basarili mi bulursunuz ? Yazık valla koltuk tatlı geldi desene sen suna


Başlık:

belediye işcilerinin maşını ver

02:08:38

Gönderen:

cok korktuk

25/8/17

önce belediye işcilerinin maaşını ver bol keseden atıyosunuz resmen kongreye gelmeyin diyor mecburmuyuz size oy vermeye ak partili olraka ilk işim istifa ederim bunlar haymananın kaderiyle oynadılar hizmet yokkkk laf cokkk


Başlık:

korkmuyoruz

02:05:42

Gönderen:

kongrede görüşmek üzere

25/8/17

haziranda başarısıdınız yüzde 53 oy aldınız haymana halkıda ak partide iyi biliyo kasım seçimlerindeki başarı fahri abinindir köy köy davası için gezdi haymana halkıda sahip cıktı siz korkutmakla kimse yıldıramazsınız kongrede görüşmek dilegiyle bu parti kimsenin tapulu malı degil burda raconu recep tayyip erdogan keser şimdi den yeni gelecek ilçe başkanına ve teşkilatına başarılar dilerim bakın bu resimdeki hic bir kimse yönetimde olmıycak haymana köy oldu sayenizde ve unutmayın bugün partiye herkezin oyu lazım her kesimin siz şimdiden benim moduna girmişsiniz bu partiye her kez lazım hizmet lazım hizmet akparti eger sizinle devam ederse haymanda hezimete ugrar tüm halkımızı kongrede haklarına sahip cıkması için bekliyoruz haymana kabugunu kırmalı


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin