Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


“OKULLARDA ÖĞRETMEN SORUNU YOK”
29/09/2017

Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya yeni eğitim-öğretim yılını değerlendirdi. Kaya, “küçük sorunlar olsa da eğitime engel değil” dedi.
2017-2018 Eğitim-öğretim yılı geçen hafta 18 Eylül Pazartesi günü başladı ve okullar öğrencilerle buluştu. Velilerden gelen öğretmen açıkları şikayeti ve kafalardaki oluşan sorularla İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya’nın kapısını çaldık. Şükrü Kaya da bir durum değerlendirmesi yaparak, çeşitli açıklamlarda bulundu.
Kaya şunları söyledi; “Öncelikle okullarımızda öğretmen açığı yok. Her okulda kadrolu öğretmenimiz olacak. Merkez liselerimizde ve ortaokulumuzda plansız yapılan atama sonucu öğretmen gelmemesinden dolayı, kadrolu öğretmen yerine fakülte mezunu üç arkadaşımızı ücretli öğretmen olarak görevlendirdik. Derse girmeyen, dersi boş geçen sınıfımız köyler dahil yok. Eğitim-öğretimin yeni açılması ile görevlendirilmelerin sadece bizim onayımızla değil valiliğin de onayından geçeceği için planlamalar hala devam ediyor. 
“HER ÖĞRETMEN GÖREV YERİNDE OLACAK”
Önceden Emirler, Alahacılı, Tepeköy, Çatak gibi ulaşımı uzak ve dolayısı ile zor bölgelerde öğretmen arkadaşlar hep çevrelere görevlendirilmişler. Bundan böyle her kadrolu öğretmen kaymakam bey’in kararına göre kesinlikle görev yerinde olacaktır. Görev yerinde ikamet etmeye gelirsek, kanuna bağlı öğretmenler gidiş geliş hakkına sahip.
“4500’İN ÜZERİNDE ÖĞRENCİMİZ VAR”
 Öğrenci sayımız 39 kurum ve liseler dahil 4500’ün üzerinde. 550 civarında her branştan öğretmen mevcut yanı sıra 49 taşıma hattı var. Sadece Karapınar, Gedik taşımalı ihalenin henüz bitmediği iki yer. Oraları da şuan kaymakamlık tedbiriyle taşıyoruz. İnşallah haftaya yasal olarak ihale süreci tamamlanacak. 
“ÖĞRETMEN DEĞİL PERSONEL İHTİYACIMIZ VAR”
Öğretmen eksiğimiz yok, ama okullarda yardımcı personel ve hizmetli eksiğimiz var. İŞ-KUR’dan bir liste istediler. 40 kurumumuz var ve 56 kişi talep ettik. Ancak yeni bir uygulama ile öğrenci sayısıyla belli bir personel veriyor. Öğrenci sayımıza istinaden 9 personel verildi. Bizde en fazla 16 kişilik liste çıkarabildik. 14 tanesi beldelerdeki büyük okullarda hem temizlik hemde kalorifer yakmaya yetkili kişiler. Bu personeller henüz başlamadı bu hafta içi muhtemelen başlayacaklar. İmkan verilirse tekrar personel alımı yapacağız. 
“BAŞARI ORANIMIZ AYNI”
Başarımız geçen seneye oranla hemen hemen aynı. LYS’de merkez ağırlıklı olmak üzere güzel fakülteler kazanan öğrencilerimiz var. Ancak çoğunluk Meslek Yüksekokulları.
“TEOG KALKTI, YENİSİNİ BİZDE BEKLİYORUZ”
TEOG’dan sonraki yeni sınav sistemini bizde merakla bekliyoruz. Özellikle 8. sınıf öğrencilerini mağdur etmeden adaletli bir sistem yapılmasını bekliyorum. Güvenlik noktasına gelirsek, her okulun bir polisi var. Taşralarda da uzman çavuş gibi rütbeli görevliler var. Okul müdürleri ile gece gündüz irtibat halinde olabilecekler. İlçemizde cadde üzerindeki okulların denetlenmesi trafik polislerimiz tarafından yapılacak. Belediyemiz de cadde üzerindeki okullara kasis materyalleri koyacak. Güvenlik noktasında sorunsuz bir yıl geçireceğimizi düşünüyorum. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının bir projesi var. Her okula sabit güvenlik görevlisi olacak. 
“SİYASETİ EĞİTİMDEN UZAKLAŞTIRMAK GEREK”
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevime devam edersem bundan sonraki planlamam çocuklar üzerine olacak. Siyaseti eğitimden uzaklaştırmak gerekiyor. Bunu açık ve net söylüyorum. Eğer uzaklaştırmazsak açıkcası bu teker biraz zor dönecek. Biraz bizi bize bırakmaları gerekiyor. Herkes kendi görev alanına bakmalı.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ

Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “OKULLARDA ÖĞRETMEN SORUNU YOK” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Harcamayı iyi bilirsiniz

18:43:47

Gönderen:

Derdo

12/10/17

Ya bizim bu haymanali anlamiyorum kendi çocuğu o koltuga oturdugu zaman zorlanirina gidiyor yabancı oturduğu zmaan ses yok yani Allah askina enver hocanın levent hocanın ziya hocanın neyi eksik bilgi birikimi arkadaştan gayette iyi


Başlık:

Ali denen işsiz vatandaşa

06:13:44

Gönderen:

Kazım

2/10/17

Ali kardeş senin beynini biraz açayım, bu ülkede cumhurbaşkanı dahil her koltukta oturan siyaset sayesinde o koltukta oturuyor. Senin beynin bunu algılayamamış. Sanıyorum siyasetten ya kuyruk acın var ya da algılama problemin var. Geçmiş olsun.


Başlık:

Tebrikler müdür bey

22:45:02

Gönderen:

Ramazan

2/10/17

Sonunda haymananın eğitiminin öyle facebookta anlatıldığı gibi dört dörtlükmüş gibi olmadığını gören ve bunu dile getiren birileri çıktı bu yüzden müdür beyi tebrik ediyorum. yıllardır Haymanamızda eğitim çok iyi ve mükemmel miş gibi anlatılıyordu bunun böyle olmadığını sonunda gördük. siyaset her devirde yönetici atamalarında söz sahibi olacaktır ve de oluyor da bu gayet normal fakat siyasetin koltuğa oturtduğu kişinin de işlerine karışmaması gerekir. özellikle müdür bey dediğiniz gibi inşallah tüm öğretmenler kendi görev yerlerinde çalışırlar. o koltuk değil hiç bir koltuğa da siyasetin desteğini almadan hiç bir babayiğit oturamaz


Başlık:

Siyaset

06:24:07

Gönderen:

Ali

1/10/17

Siyaset olmasaydi o koltukda nah otururdun kusura bakma hocam seni okoltuga siyaset getirdi lafi carpitma levent hocada siyaseti biraksin hocalik yapsin ilce baskani ve bld baskani yokki bunlar piyasada konusuyor fink atiyor vag vag vag


Başlık:

düşündürücü

05:56:49

Gönderen:

alican

30/9/17

peki hocam siyasetin parmağı olmadan sen o genç yaşında nasıl ilçe milli eğitim müdürü oldun amerikada mastırmı yaptın yada eğitimde 5 yıl üste üste ülkede yılın hocasımı oldunda mükafat olarak miili egitim müdürü oldun. Ama bak hocam her ögretmenin yerinde görev yapması konusunda size katılıyorum doğru ve olması gereken bi karar


Başlık:

takdir ettim sizi

17:23:03

Gönderen:

başarılar

30/9/17

gercekten taktir ettim sizi memurların siyaset yapması kanunen yasak ilçedeki en büyük sorun haymanalı memurların siyaset yapıp taraf tutması eger siyaset yapacaklarda istifa etsinler milletin vergileriyle maaş alıp siyaset yapılmaz bu sizin kurum degil her kurumda böyle cünkü bu maaşlarfa yetimin esnafın halkın vergileri var inşallah dediklerinzden ders alacak insalar vardır


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Prof Dr. Şenay DURMAZ Resimi
Prof Dr. Şenay DURMAZ
Halil KUŞ Resimi
Halil KUŞ
Turan AYDIN Resimi
Turan AYDIN
Yavuz ÇİFÇİ Resimi
Yavuz ÇİFÇİ
Fikret Yalçınkaya Resimi
Fikret Yalçınkaya
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin