Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


“KANSERİN DE İLACI BİZDE”
29/09/2017

İlçemizin en eski doktorlarından olan İsmet Canpolat, Haymana kaplıca suları ile ilgili daha önce duymadığımız bir çok özellikten bahsetti.
İlçemizin sevilen doktorlarından İsmet Canpolat, özelliklerini bildiğimiz kaplıca suyunun daha bir çok bilinmeyen yönleri olduğunu belirtti. Doktor İsmet Canpolat, Haymana’da alınacak düzenli bir kaplıca seansı ile insanın adeta yeniden doğduğunu iddia etti.
Doktor Canpolat, kaplıcalarımız ile ilgili adeta ezber bozdu ve müthiş bilgiler verdi. İşte Canpolat’ın açıklaması; “Bu bölgede çok alkol tüketilmesine rağmen alkolle doğru orantılı siroz hastalığını 30 senede sadece 3 defa gördüm. İlçede o kadar fazla hepatit-B olmasına rağmen siroz yok. Böbrek yetmezliği desen Türkiye ortalamasının 10 kat altında. Çünkü bu su böbreği ve tüm organlarınızı yeniliyor. Aynı zamanda içinde ağır metal olmadığı için içilebilen ve gazlı bir su. İçinde antispetik özellikli erimiş oksijen ve flor var. Magnezyum ve kalsiyum var. İsviçre’de  daha değişik su var, günlüğü kişi başı 200 Euro, eğer bizim su orada olsa adam başı geceliği 1000 Euro olurdu. Biz otellerde 90-100TL’ye hizmet veriyoruz. Burada bir terslik var.”
“SUYUMUZ KANSERİ DE ÖNLÜYOR”
“Suyumuz yerin 6000 kilometre altındaki 6-8 bin derecelik mağmadan çıkan radyoaktif flor ve klor fay kırıklarında yer altındaki tatlı suya karışıyor. Magmadan çıkan gazlı suyun dünya ortalaması 3, Tükiye ortalaması 4, Haymana suyunda ise bu oran 7.9 Ayrıca bizim suyumuzda tuz yok. Ayaş, Kızılcahamam, Yalova, Balçova ve Afyon suları hep tuzlu. Haymana suyu tuzsuz ve tatlı suya karışmış radyoaktif madde ihtiva ediyor. Radyoaktif madde bağışılık sisteminin güçelenmesinde çok büyük bir etki yapar. İşte o kanseri önleyen radyoaktif madde bizde mevcut. Bu su aynı zamanda radyoterapi yapıyor. 
DÜNYANIN EN İYİ SUYU HAYMANA’DA
Bakın bu suyun çok önemli bir özelliği daha var. Konferansın birinde sordular “Türkiye’nin en iyi suyu nerede?” diye. Dünyanın en iyi suyu Haymana’da dedim. Çünkü iyi bir suyun ideal sıcaklığı 38-44 derecede olması lazım. 44 derece ve üzeri etkisi daha kötü olur. Bizim su ısıtılmaz kaynağından çıktığı gibidir ve o şekilde kullanılması lazım. Doğru derecedeki suyumuz, ideal ve tavsiye dilen banyo kürü ile alındığında insanı yeniden doğmuş gibi yapar. Ancak ne yeterince değerlendirebiliyoruz, ne de reklamını yapabiliyoruz. Sadece yazık oluyor ve biz kaybediyoruz. Dünyanın başka yerinde olsa inanın burası insanla dolar taşar ve kimse ekonomik sıkıntı çekmezdi.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ  

Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “KANSERİN DE İLACI BİZDE” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Biraz celiski var gibi.

23:56:57

Gönderen:

Ertugrul AKGUL

9/10/17

Ismet bey . Yazdiklarinizi okuduktan sonra biraz celiski var gibi goruluyor ,anlatayim sizin iyi gelir dediginiz yerler icin disardaki levhada tersi yazili bu nasil anlatilir ,mesela bobreklerle ilgili sizizin soylediklerinizle,net de yazilanlar tamamen zit hanginiz dogruyu yaziyorsunuz doktor bey,hic vakit gecirmeden bir cevap yazin lutfen.


Başlık:

Yapma

07:48:49

Gönderen:

Doktor

4/10/17

Hocam para icin herseyi soylersin nezaman gozun doyacak baba yapma artik haymans seni taniyor be kanka


Başlık:

Şifaya sumu kaldi

22:21:12

Gönderen:

Derdo

4/10/17

Hocam şifaya sumu kaldi suyun amacı ...... kullanmak olmuş yazik ettiler güzelim suyumuza eski günleri mumla arar olduk


Başlık:

Guzelde......

22:33:38

Gönderen:

Ertugrul AKGUL

3/10/17

Doktor bey Yazdiklariniz guzelde,yillardir bu konuyla ilgili yazilarda yaziyorum,birazcik egitime yonelik calisma yapilsa,ne olur,gorevliler biraz insanlarla ilgilenmeyi,gulumsemeyi ogrenseler,temizlige ozen gosterseler,kurallara uyulsa,ve kontrol ler yerine getirilse,olmazmi,bakin siz bir saglikci olarak nelere iyi geldigini yaziyorsunuz,ve hemen arkasindan neyin gerektiginide biliyorsunuz,yetkilileri uyarsaniz,ne kadar iyi olur degilmi. Yalniz sizden onceki yazilan haber de korkutucu Haymananin susuz kalabilecegini tahmin bile etmek istemiyorum.


Başlık:

peki suyun iyi olması yeter mi?

05:32:28

Gönderen:

misafir

1/10/17

yapmayın doktor bey. bu düşük hizmet kalitesi ile yıldızlı otellerde dahil her yeri pislik götürürken, zemzem olsa kim gelir haymana`ya. önce hizmet kalitesini yükseltin, o zaman gelme deseniz de herkes gelecektir.


Başlık:

Su bitio mu ne ?

16:56:43

Gönderen:

Ismet hocam

30/9/17

Pehh pehhh pehhh ... suda bitioo bu fırsat bidaha gelmez ..


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Prof Dr. Şenay DURMAZ Resimi
Prof Dr. Şenay DURMAZ
Halil KUŞ Resimi
Halil KUŞ
Turan AYDIN Resimi
Turan AYDIN
Yavuz ÇİFÇİ Resimi
Yavuz ÇİFÇİ
Fikret Yalçınkaya Resimi
Fikret Yalçınkaya
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin