Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


REİS, CHP’YE BAŞKAN ADAYI
06/10/2017

CHP İlçe Kongresine sayılı günler kala Haymana İlçe Başkanlığı için adaylar ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan birisi de REİS lakabıyla tanınan Turgut Erdem.
Haymana Belediyesinde uzun yıllar çalışan daha sonra ASKİ’ye geçerek burdan emekli olan ve çevresi tarafından Reis lakabıyla tanınan Turgut Erdem, CHP’ye yepyeni bir soluk, farklı bir anlayış ve mücadeleci kimliği kazandırmak için aday olduğunu açıkladı.
Erdem adaylığı ile ilgili şunları söyledi; “Öncelikle CHP’de parti içi demokrasi olmadığı ve yaşama geçmediğini düşünerek aday oldum. Benim hedefim, tüm bunları tekrar hayata geçirerek, partisine inanan, güvenen insanları tekrar partimiz çatısı altında bir araya getirmektedir. CHP Haymana’da günden güne erimekte ve küçülmektedir. Bundan yöneticiler ve perde arkasındakiler sorumludur. Küçük olsun, bizim olsun anlayışı partimizde de maalesef hakimdir. Amacım partimin ilkeleri doğrultusunda çalışmalar yapıp, ön rapor hazırlayıp ve eksiklikleri tespit ederek halka anlatabilmektir. CHP yıllardır bu tıkanıklığı aşamadı. Hala da yerinde saymaya, hatta daha da geriye gitmeye devam ediyor. CHP’nin halkla kopukluğunun bir an önce sona erdirilmesi gerekmektedir. Halka inmeli, bütünleşmeli, birlikte iktidara yürümelidir. Ben bu anlaşıyı savunuyorum. Bugün CHP’yi yine parti ideolojisine inanmayan, sınıfsal kimliği, mücadele geçmişi olmayan bir anlayışın yönettiğine inanıyorum. CHP barışçıl, bütün emekçileri, köylüleri, alınteriyle geçinenleri, yoksulları, çaresizleri kucaklayan anlayışa sahip olmazsa partinin ilçe düzeyinde büyümeyeceği, bir adım öne gitmeyeceği, şimdi içinde olduğu durumdan bellidir. 
Ben ilçe başkanı olduğumda bütün kapıları halka, muhaliflere, akıl sahiplerine, ezilenlere sonuna kadar açacağım. Halkla iç içe bir yönetim anlayışını yaşama geçireceğim. Köy köy, kapı kapı gezerek halkın gerçek partisinin CHP olduğunu her platformda anlatacağım. Hem yerelde, hem de genelde CHP’nin sağlıklı, onurlu, mücadeleci bir yapıya kavuşmasını sağlayacak, tüm hastalıklarından arındıracağım. Bir an önce çalışmalara başlayarak, üye ve oy kazanma anlamında tutarlı, kapsamlı, yönetimle beraber, kol kola, omuz omuza çalışmalarda bulunacağım. Haymana’da her sokakta, kahvehanedeki hangi görüşte olursa olsun insanlara sorduğunuzda, bir numaları Atatürk devrimcisinin ve CHP’linin ben olduğumu söyleyeceklerdir. Liyakatımla, bilincim ve bilgimle bu görevi fazlasıyla hak ettiğime inanıyorum. Kazanamayacağım hiçbir yarışta yokum. Şimdiye kadar kaybetmedim, yine kaybetmeyeceğim. Halkın gerçek temsilcisi ve savaşçısı benim.
CHP İlçe Başkanlığı için %60’ı asker delegeden oluşan liste ile hiçbir mahallede parti tüzüğü gereği sandık kurulmadan, anti-demokratik, haksız rekabet koşullarında seçime gidilmektedir. Kendi içinde demokrasiyi yaşama geçiremeyen anlayış, demokrasinin katledilmesine de neden olmaktadır. Herkesi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ

Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " REİS, CHP’YE BAŞKAN ADAYI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Bir zamanlar CHP`nin Kalelerindendi Haymana.

05:29:16

Gönderen:

Bülent Han

13/10/17
Turgut ağbi yaşamından duruşundan taviz vermemiş,bilgili, kültürlü, dürüst bir insandır.Bir ideal taşıyor ve bunun iddiasında.Haymanada CHP`nin düştüğü geri bir nokta var.Geçmişte emek verenlere teşekkür etmek ve geleceğe bakmak gerekiyor.Kendi içinde eleştirisi yapılır,artısı eksisi konur.Ancak bu gidişat değişmelidir.Turgut ağbinin bu çıkışı desteklenmeye değerdir.Kimsenin alınganlık yapmasına, kendi kişsel konumunu bu gidişatın önüne geçirmeye hakkı yoktur.Turgut ağbinin bu çıkışını CHP için bir iyi başlangıca çevirmek mümkündür.

Başlık:

Haymana icin istenilen Baskan

06:17:25

Gönderen:

H osman KİLİNC

9/10/17

Niyahet Haymananin Ozlemle bekledigi cesur yurekli idealist bir baskan geliyor kutlarim Reis haymananin imajini degistirecek insansin.


Başlık:

BAŞKAN GELİYOR

20:22:51

Gönderen:

HAYMANALI

9/10/17

başkan ilçe başkanlığınamı adaysın belediye başkanlığınamı orasını anlamadık ikisinide kesin kazanacam demisin. Türkiye de öyle bir siyaset yok benim bildiğim


Başlık:

Haymana aradığı başkanı buldu

18:11:29

Gönderen:

Eray özden

7/10/17

Hayata bakış açısı, bilgi, birikim ve tecrubesiyle haymanada chp yi sahlandiracagini inandığım bir isim turgut erdem. Umarım hemşehrilerim bu fırsatı kaçırmaz ve reisi başkan seçer.. hepinize Sevgiler saygilar


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin