Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


“SALAK VE KERİZ  YERİNE KONUYORUZ”
13/10/2017

Haymana Belediyesinde 6 yıl Su İşleri Müdürü olarak çalışan Orhan Özdemir, ASKİ’nin kartlı sistemini kendisinin getirdiğini, ancak ASKİ’nin bu uygulamada haksızlık yaptığını söyledi.
ASKİ için su abonelerinin şikayetleri dinmek bilmiyor. Bulardan birisi de, Bünyamin Adacı zamanında Haymana Belediyesi Su İşleri Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcısı olarak çalışan Orhan Özdemir. 
Özdemir, “kartlı su sisteminin kurucusu benim ancak, ASKİ’nin  uygulaması çok farklı, vatandaşları keriz ve salak yerine koyuyorlar.” dedi. 
Özdemir konuyu şu şekilde değerlendirdi; “ASKİ’nin açılımının Ankara’nın Salak Keriz İnsanları olduğunu üzülerek gördüm. 9 Ekim 2017 tarihinde Haymana Aski su satış veznesine gittim. Su kartıma 50TL su almak istedim. Görevli, bilgisayara baktı 50 TL’lik yetersiz su yüklemeyeceğini söyledi. Bende kartlı sistem borcu olabilir dediğimde, aylardır su almadığını ve nasıl olduğunu tam açıklayamadığı ve ya benim anlamadığım şekilde 70 TL civarında su parası yatırmamı istedi. Meğer suyu aylık almamız gerekiyormuş. Bu nasıl mantık? Ben 250 TL’lik aylar önce su aldım ve 9 ay bana yetti. Ve yine toplu alacaktım, ama vazgeçtim. Sayın yetkililer, ben suyumu kaç liralık istersem alırım ve bu paranın içinde tüm vergi ve masraflar dahildir. 100 TL verdim kartıma sadece 5.5 Ton su yüklendi. Yani suyun tonu bana 18 TL’ye geldi.
Adı üzerinde kartlı sistem. Peşin alıyorsun ve kullanıyorsun. Peşin satılan bir mala sonradan nasıl borç çıkar? Satılan ürün içinde tüm giderler dahildir. 
Sayın Aski yetkilileri, 100 TL param kadar su verin, ya da paramın üzerini iade edin. Bu olayı tüketici mahkemesine taşıyacağımı bilin.
Ben 6 yıla yakın Haymana Belediyesinde Su İşleri Müdürüydüm. Kartlı sistemin doğru olduğuna inandığım için sayın başkanım Bünyamin Adacı’nın emriyle Haymana’ya bu sistemi kuran ve savunan biriyim. Ama görünüyor ki vatandaşa haksızlık yapmışız. Bıraksaydık insanlar yine çağ dışı yöntemlerle su alsaydı ve ödeseydi, bundan iyiydi herhalde.
Acil olarak mağduriyetimin giderilmesini ve yanlışlığın düzeltilmesini istiyorum. Telefonum Haymana Gazetesi Sahibi Hüseyin Yıldırım Bey’de var.” 
Haber: Yavuz ÇİFÇİ 

Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “SALAK VE KERİZ  YERİNE KONUYORUZ” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Zorunami gitti

08:32:42

Gönderen:

Haymanâlı

22/10/17

Yıllarca sürgün yedin kapağı Haymanaya Attın Şimdide utanmadan sıkılmadan parami istiyosun kartlı sisteme sen geçirdin şimidye kadar halk ödedidi o parayi 3 kuruş verince nasıl zoruna gidiyor degilmicağdan aldığı paralara sayy


Başlık:

sen sus

02:07:05

Gönderen:

haymanalı

19/10/17

sen daha gitmedin mi de haymana için açıklama yapıyorsun başımıza sen bela ettin aski ne yapsın buna. fatura daha iyiydi. sen başımıza bela ettin aski değil. şimdi aski diyorsun


Başlık:

Defol

20:10:53

Gönderen:

Haymanalı

18/10/17

Oradan buradan sürülüp te yıllardır haymananın haymanalının sırtından geçiniyorsunuz hala defolmadınız mı ere başka bir yer sizi kabul eder mi?


Başlık:

Yatacak yeriniz yok

22:00:01

Gönderen:

Ender

16/10/17

Bu ilçede ilk su kesim ekibi çıkaran sendin ağzınla itiraf ediyosun kartli sistemi getirdim diye ne istediniz bu halktan fakirin fukarinin suyunu kestiniz yandaşların borçlarını sildiniz namalda adacida aysuda hepsinin döneminde oldu ilçenin fakirini fukara sini bilmeden düşmanca fesatca suyuna saldirdiniz milet unutu belki ama yaradan tabi sizin Allah`a inanciniz varsa supeliyim


Başlık:

Senin suçun

05:24:37

Gönderen:

Derdo

13/10/17
Orhan bey bu senin suçun biz ne bilirdik kartlı sistemi ne gerek vardı şu ilçede kartliya mecbur diye taktırdın zamanında ne oldu millet saat parası ödedi bos yere sonuç bu olacağı bu cezayı halk öder geçmiş ola

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin