Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


ORTAK PAYDA HAYMANA
20/10/2017

HAGİAD önderliğinde bir araya gelen Haymana resmi ve özel kurum temsilcileri, Haymana’nın tanıtımı, gelişmesi ve ileriye yönelik adımları için görüş alışverişinde bulundu.
Midas Termal Otel’de düzenlenen ve ortak projelerde buluşmayı hedefleyen toplantıyı HAGİAD (Haymana Genç İşadamları Derneği) organize etti.
Toplantıya Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkan Yardımcısı Talip Kapıcı, Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Sıvacı, Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulkadir Beşkaya, Haymana MYO Müdür Yardımcısı Bayram Bayram Göktaş, HABÜAD Başkan Vekili Kemal Çağlar ile Otel temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını HAGİAD Başkanı fahri Usta yaptı. Usta şunları söyledi; “Burada sizleri bir araya getirmemizin sebebi, tüm ünvanları bir kenara bırakarak Haymana çatısı altında bir araya gelerek, ortak proje üretmektir. Gelişmeyi sadece belediyeden beklemek olmaz. Diyoruz ki, herkes taşın altına elini sokarak ortak çalışmalar yürütelim. Biz bazı çalışmalar yaptık, sizlerin de varsa sunmanızı rica ediyoruz.”
Usta’dan sonra Grannos Termal Genel Müdürü Hüseyin Çiçek bir konuşma yaptı. Çiçek şunları ifade etti; “Bu çalışmada herkese ihityacımız var. Ankara’daki 5 milyon insanı buraya getiremiyoruz. Biz Haymana’yı her yönüyle iyi tanıtmak zorundayız. Bireysel değil, birlikte hareket etmeliyiz. Bu konuda sıra ile herkesi dinlemek istiyoruz.”
Toplantıda bulunan herkes fikrini şu sözlerle ortaya koydular.
Simay Özlü Diniz(Midas Hotel Yönetim Kurulu Üyesi) “Biz otelimiz olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Adımlarımızı büyüterek atıyoruz. El ele vererek güzel şeyler olacağını umut ediyorum.”
Nevzat Karakuş (Midas Hotel Genel Müdürü) “Ben de hep beraber ne gerekiyorsa yapmaya hazırız diyorum”
Ali Sıvacı (Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı) “Yıllardır birlik olalım dedik. Ama son zamanlarda bu birlikteliği bir türlü yapamıyoruz. Herşey lafta kalıyor. Misal ulaşım sorununu bile çözemiyoruz. Kısaca sorun çok.”
Bayram Göktaş (Ankara Üniversitesi Haymana MYO Müdür Yardımcısı) “Ulaşım gerçekten çok önemli. Buraya gelen öğrenciler buradan memnun ayrılarak reklamımızı yapmalı. O nedenle öğrenciler desteklenmeli. Okulumuzun da katkısı elbet olur. Kaybedecek zamanımız yok.”
Ömer Saraç (Saraçoğlu Otel Sahibi) Her yer gelişti, biz hala aynı yerdeyiz. Sürekli müşteri kaybediyoruz. Bence Haymana güzel yönetilmedi. Türkiye zaten bizi tanıyordu. Eskiden evlere kadar banyocu dolardı. 20 yıl öncesini arar olduk.”
Bülent Aydın(Ürofiz Otel genel Müdürü) “4 aydır Haymanadayız. Yeni tanıyoruz. Her konuda desteğe hazırız.”
Mehmet Özcan-Derbeder(Son Kale Otel Sahibi) “Çoğunluğun kararlarına bizde tabiyiz”
Talip Kapıcı (Belediye Başkan Yardımcısı) Belediye olarak ulusal kanallarda tanıtım yapıyoruz. Suyumuzun birinci kalite olduğunu tescilledik. Milli Park’ın da katkısı olacağına inanıyoruz. Belediye olarak taşın altına elimize koymaya hazırız.”
Hüseyin Göktürk (Kaymakam) “Olumlu mesajlar alındı. Taş üstüne taş koyma zamanı geldi. Sizler projeleri üretin, biz gerekenleri,üzerimize düşeni yapalım. Kapıları açmada referans olalım. Sahada oyuncu sizlersiniz, bizlerde hakem olarak sizi yönetelim.”
Ömer Seyhan (Garnizon Komutanı) “Alternatif programlarla insanlara tanıtımlar yapılmalı. Gelen insanlara dolu dolu günler yaşatmak lazım. Asayiş olarak en iyi ilçeyiz.”
Rüstem Kandemir (Ak Parti İlçe Başkanı) Her alanda her zaman gelin görüşelim, bir yerlere beraber gidelim. Herşey Haymana için.”
Abdulkadir Beşkaya (Muhtarlar Derneği Başkanı) “Pansiyoncular kendilerini geliştiremedi. Devremülkler de darbe vurdu. Fiyatlarda fedakarlık yapıp, kaliteden ödün verememek lazım.”
Ali Çetin Yorulmaz (Doktorun Oteli Müdürü) Birlikte güzel şeyler yapabiliriz. 15 yıldır buradayım. Yapılacak çok şey olduğunu düşünüyorum.”
Alparslan Atçı; “Tablo özlediğimiz tablo. Biz büyük gemi değil, küçük bir tekneyiz. Herkes küreklere asılmalı.”
Ercan Özkan (Ticaret Odası Başkanı); “Her projenin arkasındayız. Öncelikle turizm bürosu kurulmalı. KOSGEP Projelerinden yararlanılabilir. Göçü önlemek önceliğimiz olmalı.”
Kemal Çağlar (HABÜAD Derneği Başkan Yardımcısı) “70 yıldır Haymanadayım. Elimden geleni yaparım.”
Hüseyin Yıldırım (Haymana Gazetesi Sahibi) “Sıcak su sorunumuz var. Kuyu sayıları arttırılmalı, öte yandan ilçemizdeki mağaraların bir proje ile restarasyonları yapılıp, turlar düzenlenmeli.”
Toplantı afiş ve broşürlerin hazırlanarak Ankara’daki bilboardlara asılması kararı ile sona erdi.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 

Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ORTAK PAYDA HAYMANA " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

masa birlikteligi

22:42:52

Gönderen:

haymanalı

29/10/17

proje ve icraatları görelim.


Başlık:

HAYMANA

20:28:33

Gönderen:

ALİ

23/10/17

SADECE TOPLANTI YAPILARAK MALESEF HAYMANA SORUNLARI ÇÖZÜLMÜYOR. İLK , ORTA VE LİSE EОİTİMİNİ HAYMANADA ALAN BİR HAYMANALI OLARAK HAFTA SONU ARKADAŞLARLA HAYMANA ZİYARETİNDEN UTANARAK AYRILDIM. HALA 30 SENE ÖNCESİNİN MANTIОIYLA HAMAM İŞLETLETMEK SİZLERE HİÇBİŞEY KAZANDIRMAZ. HANGİ REZİLLİKTEN BAŞLASAM ANLATMAYA ZATEN İLK GİRİŞTE REZİLLİK BAŞLIYOR TURİZMLE ALAKASI OLMAYAN TORPİLLİ AMCALARI GİŞELERE OTURTMUŞLAR, MANTAR OLMA KORKUSUYLA GİYEMEDİОİNİZ TAKUNYALAR , HER TARAFI ÇÜRÜMÜŞ OTURAKLAR PİSLİK İÇİNDE TUVALETLER VE EN KÖTÜ OLANI HAMAM İÇİNDE BULUNAN GİDERDEN GELEN LAОIM KOKUSU , BEYLER İSTEDİОİNİZ KADAR TOPLANTI YAPIN ANKARA NIN HER TARAFINI AFİŞLERLE DONATIN KIZILCAHAMAM VARKEN KİMSE HAYMANAYA GELMEZ. BU SÖYLEDİОİM ŞEYLERİ DÜZELTMEK MAKAM ARACININ 2-3 AYLIK MASRAFI ANCAK OLUR. HAYMANA GAZETESİ OLARAK BU TARZ ŞEYLERİDE HABER YAPMANIZ SİZİN SORUMLULUОUNUZDADIR HÜSEYİN BEY. SON HAYMANALI YÖNETİCİLER ETRAFINIZDAKİ DALKAVUKLARI UZAKLAŞTIRIN VE HAYMANANIN GERÇEK SORUNLARIYLA İLGİLENİN


Başlık:

destek olunmalı

08:29:52

Gönderen:

ali osman sayar

22/10/17

merhabalar değerli haymanalılar.hagiadın yaptığı bu çalışma örnek olmalı ve destek olunmalı.haymana için herkes birlik olmalı.birlikteliği sağlamak çok zor fahri kardeşimizin bu konuda Allah yardımcısı olsun.kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum bir haymanalı olarak.faydalı işler başarıyorlar.umarım haymana size sahip çıkar çünkü haymana çalışanı iş yapanı sevmez.hagiada başarılar diler saygılar sunarım.


Başlık:

Tebrikler

08:21:24

Gönderen:

Hamza

21/10/17

Haymana da görmeyi arzuladığımız tablo işte budur. Bu birlikteliği sağlayan Hagiadı ve başkanı Fahri Ustayı tebrik ederim.çok güzel çalışmalara imza atıyorlar.Haymana da çalışan bişeyler yapmak için uğraşan inlanlar olması çok sevindirici.umarım faydalı olur bu birliktelik.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin