Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ANKARA OTOBÜSLERİ ZAMLANDI
10/11/2017

Haymana Ankara arası yolcu ücretleri zamlandı. 10 lira olan biletler artık 11 liradan satışa sunuluyor.
Geçtiğimiz haftadan itibaren Haymana-Ankara arası otobüs ücretlerine 1 TL zam ilave edildi.
Buna göre 10 TL olan normal ücretler 11 TL, 8 TL olan abone ücreti 9 TL ve 7 TL olan öğrenci ücretleri de 8 TL’ye yükseldi.
Otobüs işletme sahipleri zammın gerekçesini sürekli yükselen akaryakıt fiyatları olarak açıkladılar. Son dönemlerde hemen her gün değişen akaryakıt zamları karşısında daha fazla direnemediklerini, bunu da mecburen ücretlere yansıtmak zorunda kaldıklarını dile getirdiler.
Vatandaşlar ise Haymana-Ankara arası mesafeye göre bu fiyatların yüksek olduğunu, diğer ilçeler ile kıyaslandığında ücretlerin fazla olduğunu, bu ücretlerin insanları daha çok özel arabalara yönlendireceğini, şehir içi ulaşımla beraber iki kişinin özel araçla Ankara seyahatinin daha ucuza geleceğini sözlerine eklediler.
Hüseyin YILDIRIM

Bu yazıya toplam 16 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ANKARA OTOBÜSLERİ ZAMLANDI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

haymana içimde oldu yara

23:02:07

Gönderen:

nefi

18/3/18

Engelli insanlardan bile zorla para alıyorlardı bu nasıl yaparlar artık pes dedirttiler ego başladı sadece iyi kötü memura yarayacak saattlerde sefer yapıyor tabi bu da şey amma velakin halk ve öğrencilere faydası ne ?artı ego fiyatı fazla teşekkürler


Başlık:

Polatlı`ya başladı. Sıra Haymana`da (mı ?)

19:28:25

Gönderen:

EGO Ankara`ya gitmez.

31/1/18

EGO Genel Müdürlüğü, Polatlı-Ümitköy Metro İstasyonu arasında bugünden itibaren otobüs seferlerini başlatıyor. 528 numaralı otobüslerle, sabah ve akşam saatlerinde 2’şer olmak üzere toplamda 4 sefer düzenlenecek. Hattı kullananlar ayrıca 90 dakika içinde ücretsiz aktarmadan da yararlanabilecek.


Başlık:

EGO Ankara`ya gitmez.

06:40:13

Gönderen:

Doğruya Doğru

22/1/18

Haymana`ya EGO gelse bile en fazla Gölbaşı`ya gider. Ankara`ya beklemeyin. Bala`nın EGO`ları Gölbaşı`da bitiyor. Haymana`da öyle olur.


Başlık:

bimer şikayet

07:43:52

Gönderen:

xxx

22/11/17

Yorumlar çok yerinde şikayetlerin sadece lafta kalmaması adına BİMER`e (Başbakanlık İletişim Merkezine) şikayet mektubu iletilebilir. Bilinçli bir vatandaş olarak herkes üstüne düşeni yapsa en azından farkındalık yaratılabilir.


Başlık:

Haymana içinde oturan öncü bir babayiğit yok lazım

11:35:57

Gönderen:

Hasan

19/11/17

İsim de yok kardeş çok doğru yazmışsın ama en azından sadece ismini yazsaydın soyadın şart değildi. Doğru söylüyorsun,burada ahkam kesiliyoruz ama insanları örgütleyip 150-200 kişiyi Ankara Büyükşehir önüne götürmüyoruz. Mustafa Tuna Bey, bu hinliğin Haymana`dan kaynaklandığını nereden bilsin. Belediye başkanı Melih Gökçek ile kanka idi, al gülüm ver gülüm yapıp, otobüsleri engelliyorlardı. Şimdi yeni başkana 150-200 kişi çıkıp yeter artık desin. Yok mu Haymana`da buna öncülük yapacak babayiğit, erkek ve haymana sevdalısı. Ben Polatlı`da oturmazsaydım ben yapardım.Ama lafa geldi mi Haymanadakiler bize yeter deniyor.Haymana içinden birinin organize etmesi gerekir.


Başlık:

Yeter be artık EGO gelsin

12:22:53

Gönderen:

Hasan

18/11/17

16/11/2017 saat 12.29.05 te yazan Mehmeeeetttt. Yahu kardeşim hiç düşünemiyor musun? Haymana belediyesi EGO otobüsü için istek yapsın diyorsun. Zaten EGO`nun gelmesini engelleyen belediye kendisi değil mi? 3-5 otobüsçünün hatırına koca ilçeyi rezil ettiler. Sayın belediye başkanı, elini ayağını öpeyim, artık engellemeyin şu EGO otobüslerin de halk huzurlu bir şekilde sadece Ankaraya sabah gidiş, akşam da Haymanaya geliş olsun yeter. Yani 1 gidişşşş, 1 gelişşşş. Yapma kurbanınız olayım, millete zulüm etmeyin. Bak bu EGO otobüsünü çözersen, 2-3 otobüsçüyü düşünmesen inanın oyunuz yüzde 15-20 artar. Seçimi de garanti edersin.Çok büyük tepki var çoook.


Başlık:

Baslıkta

10:34:53

Gönderen:

İsim de yok

18/11/17

Degerli haymana halki, biraraya gelip yeni belediye baskanina ve diger ilgili birimlere ego otobusleri ankaraya gelsin diye baski yapip tuttugunuzu koparamazsaniz ( ki buyuksehir belediye baskani bidahaki secimde aday gosterilmek icin kapisini herkese acik birakacaktir ona gore) o otobusler haymanaya gelmezse haymananin ebediyete kadar bittiginin resmidir. Ne zaman binsem bu otobuslere problem var, karmasa var, kaos var.. yabanci birinin agzindan ilk cikan cumle  ben bu haymanaya bidaha gelmem gittigim yerde de kotulerimoluyorsa, butun herkes topyekun sikayetxiyse oturup bi dusunmeniz gerekiyo. Ama eminim ki hicbirsey degismeyecek, hicbiriniz memleketiniz icin elinizi tasin altina koymayacaksini, toplansaniz 100-200 kisi ciksaniz buyuksehir belediye baskaninin yanina( belediye binasinin onune gitseniz yeter) hersey duzelir ama hicbiri olmayacak bunlarin bilirim..


Başlık:

Duzeltin bu yanlışı

12:29:05

Gönderen:

Mehmet

16/11/17

Haymana belediyesi olarak yeni gelen büyükşehir belediye başkanı ndsn haymanaya istek yapılması gerek ego haymanaya gelsin diye haymanada 3.5 otobuscu kazanacak diye bunlarin elinemi bakacaz madem oy veriyoruz hizmet yapsinlar yoksa birdahavoy vermem


Başlık:

Yazıklar olsun yuh be.

04:55:25

Gönderen:

Mehmet

15/11/17

Bu EGO otobüslerini engelleyenleri Allah`a havale ediyoruz. Allah onları bildiği gibi yapsın inşallah. Alma mazlumun ahını çıkar acısı aheste aheste. Ne diyelim. EGO otobüsü gelseydi bunlar otobüs fiyatını 7 liradan fazla yapmazlardı. Haymanam ağlıyor, yüreğimi dağlıyor. Otobüsçüler bulmuş torpili, Haymanalılar karalar bağlıyor.


Başlık:

EGO otobüslerinin biran önce gelmesi lazım

23:30:28

Gönderen:

ömer taner

15/11/17

haymanada otobüsler değişmediği sürece daha çok gerileriz.hizmet seyahatte düşük olursa gelen misafir bir daha gelmez.insanlar yaptığı işin hakkını vermezse adımız her zaman kötü anılır.ilk iş otobüsleri değiştirmek gerekir. egonun gelmesi şart.otobüslerdeki hizmetin sıfır olmasından dolayı araba aldım.kafam çok şükür rahat.yetkililer artık el atması lazım nereye kadar gidecek haymana göç edip kimseler kalmadığı zaman iş işten geçmiş olacak.ALLAH(c.c) haymananın yar ve yardımcısı olsun.


Başlık:

Fiyat yüksekligi

12:45:40

Gönderen:

Haymanili

15/11/17

Bu fiyatlar çok yüksek geçen hafta on yaşındaki kızımla Ankara`ya doktora gittik bir tam bir öğrenci dediğim halde iki tam alarak söylediğimiz sözü umarsamayan çok otobüs şoförleri var ben her hafta doktor için Ankara`ya giden biriyim


Başlık:

Adalet

03:06:08

Gönderen:

Haymanalı

14/11/17

Geçen hafta cumartesi oğlumla Haymanaya geldik ücret toplayan muavine bir tam bir öğrenci dedim bana ne dedi dersiniz öğrenci Haymana da oluyorsa öğrenci ücreti alırız değilse tam ücret alırız dedi. Haymananin neden gelişmediği bu gibi cahil insanların yüzümden gelişmediği


Başlık:

Ayip be

10:19:34

Gönderen:

Cok hakediyolar sanki

14/11/17

Bu nasil istir arkds bi sise su vermior ama 11 tl alıyorsunuz . Surat bes karis sanki bedava goturuomussnz gibi tavirlariniz varr yuh artik


Başlık:

Mağdurluk

12:32:52

Gönderen:

Ekrem

12/11/17

Çoğu zaman ayakta yolcu götürerek mazot parasını zaten çıkarıyorsunuz.Ankara deıl türkiyenın hangi ilçesinden iline gitmek 11tl.büyükşehir el atmadan halkı ne kdr kazıklarız derdine düşmüssünüz. Millet sıkış tıkış yer ayırtır yeri satılır. Sırf aştiden çıkış parası vermemek için etlik garajlarına taşınılır. 11 tl ye haymanaya gelen yabancı hamama bir daha nie gelsin.


Başlık:

EGO OTOBÜSÜ YALAN OLDU

05:27:48

Gönderen:

TUОTEKİN DODURGA

11/11/17

BENCE OTOBÜS FİRMALARI DEОİL HAK SUCLU AKPYE OY VERIN YUZDE SEKSEN DOKSAN HIZMET YOK BI EGO OTOBUSU VERMESIN SIZE BELEDİYE HAYMANA BUNU HAK EDIYOR


Başlık:

nasipsiz haymana

09:44:15

Gönderen:

üzgünüm

11/11/17

çok güzel hizmet veriyordunuz da zam yaptınız.telefonla arayarak yer ayırtıyoruz.yerimize başkaları oturuyor ya da ayrılan isimler siliniyor ya da hiç not alınmıyor.bay bayan nasıl yer verilir bilmezsiniz.insanlar ayakta yolculuk yaptırılıyor.bunlara ses çıkaran birisi olunca da saygısızca terslersiniz.lastikler mevsim koşullarına uygun olmaz.zaten kurallara uymadığınızdan aştiden de atıldınız.eğitimsiz insanlarla bir adım yol alamaz haymana...


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin