Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
08/12/2017

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Gazetemiz geniş okur kitlesi ile herkesin sesi olacak. Hazırlayan: Hüseyin YILDIRIM
Metin SARAÇ
Öncelikle tüm Haymanalı hemşerilerimi saygıyla selamlıyorum. Ben Haymana Midas Otel’de çalışmaktayım. Otele gelen yabancı misafirlerimizle tanışma ve sohbet etme şansımız oluyor. Misafirlerimiz genellikle Haymana’da gezecek yerlerin ve sosyal alanların olmamasından şikayetçiler. Ayrıca cebinde çok parayla gelen var, ancak onlar da  harcayacak yer olmadığından bahsediyorlar. Sokak arası ve anayolların darlığı da bir başka şikayet konusu. İnsanlarımızdan çok memnunlar ancak bazıları esnaflarımızın  kaba davrandıklarını sözlerine ekliyorlar. Ben ve çalışma arkadaşlarım, gelen her misafire karşı Haymana’dan övgüyle bahsediyoruz. Temennim ilçemizin daha iyi yerlere gelmesi, bunun için çalışmalar yapılması, gelişmesi için atılacak adımların bir an önce atılmasını siyasilerden bürokratlardan rica ediyoruz. Haymanamızı sevelim. Saygılarımla. 
Akif Kart 
Haymana kahvehanelerinde sigara içilmesini istemiyorum. Bunun için yetkililerden sık sık denetleme yapmalarını rica ediyorum. Burada her türlü hastalığı ve pisliği kapıyoruz. Kendim bir sigara tiryakisi olduğum halde ben de içilmemesi taraftarıyım. Çocuklarım bile üzerime sinen sigara kokusundan dolayı uzak duruyorlar. Burada kendimizden ziyade herkesi özellikle çocuklarımızı, ailemizi de düşünmek zorundayız. Bu söylediklerim inşallah lafta kalmaz ve gerekli tedbirler alınır. Bazıları diyor ki, “madem sigara içilmesini istemiyorsun, sende kahveye gitme” İyi de Haymana’da başka gidecek yer mi var? Sosyal alanlar var da biz mi gitmiyoruz. Birçok yerde bu sigara uygulaması sıkı sıkıya denetlenirken, bizde de gerekli hassasiyetin gösterilmesini istiyorum. Mekan sahiplerinden duyarlı olmalarını özellikle rica ediyorum.   
Ersin ALTINIŞIK
Ben Eskişehirliyim. 3 senedir Haymana’dayım. Buradan evliyim o nedenle burada yaşıyorum. Burada olmaktan ve  yaşamaktan çok şükür memnunum. Haymana sosyal olarak fazla imkana sahip değil. Çocuklar için daha güzel bir park veya eğlence alanları olabilir. Kendimiz için değil hiç olmazsa onlar için birşeyler yapılabilir. Aileler içinde sinema, tiyatro ve benzeri sosyal faaliyetler yapılabilir. Özellikle kadınların gidebileceği hiçbir yer yok. Köy yolları çok kötü. Ben Büyükyağcı’dan evliyim. Küçükyağcı yolu üvey evlat muamelesi görmüş. Hala eski asfaltta gidip geliyorlar. Özellikle kış aylarında ve yağmurlu havalarda yol çok kötü. Yollar çukurlardan geçilmiyor. Hem maddi hasara yol açıyor, hemde insanların hayatını tehdit ediyor. Bazı yollar ise hala stabilize kalmış. İnsanlar yollarda kalıyor. Bu zamanda bu yollar insanlara reva görülmemeli.  
Muhammed Fatih GÜNDOĞAN
 Kağıt üzerinde gelişen ama gittikçe gerileyen bir Haymana var. Belediye ve Yerel Yönetimler koltukta değişim gösteren bir yönetim biçimidir. Şahıslar üzerinden algı ve prim yapılmamalıdır.
Bu gerilemenin önüne geçmek için belediye ve yerel yönetimlerden ziyade geçmişten gelen kalıplaşmış Haymana kafa yapısının da değişmesi lazım. Halk birbirine destek olması gerektiği yerde birbirine muhalefet oluyor ve işleri çıkmaza sokuyor. Halkımız sadece kendi menfaatlerini düşünerek hareket ediyor. Bir şeyler yapılmaya çalışıldığında kendi menfaatlerine uyanlar destek olurken, menfaatlerine ters düşenler ise çamur atmanın derdine düşüyor. Önümüzde ki tabuları yıkıp gelişmemiz ve ilerleme kaydetmemiz için menfaatlerimizin arkasına sığınmamamız ve iyi fikirlere destek olmamız lazım. 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin