Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

YILDIZ; “KURSLARI AÇABİLİRİZ”
08/12/2017

Haymana Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muzaffer Yıldız’dan, henüz açılmayan kurslar ile ilgili bilgi aldık. Yıldız, “Norm kadro atamaları ve talebe göre kurs açmaya çalışacağız” dedi.
Birçok usta öğreticiyi ve kursiyer öğrencileri ilgilendiren Haymana Halk Eğitim Merkezi meslek edindirme kursları ile ilgili Müdür Muzaffer Yıldız’a konuyu sorduk.
Müdür Muzaffer Yıldız, 2017 yılı faaliyetleri ve son durumları hakkında bilgiler verdi. Müdür Yıldız şunları söyledi; “Kurumumuz, merkez binamızda Geleneksel El Nakışları Kursu, Giyim Kursu, Suriyeli Mültecilere yönelik Yabancılar İçin Türkçe kurslarını açtık. Ayrıca Nuri Bektaş Anadolu Lisesinde öğrencilerine Keçe Aksesuarları yapımı Kursu ve Gitar Kursu, Kültür Merkezinde Taekwando Kursu, Kaplıca Turizm bölgesi olmamız ve termallerde iş gücü ve istihdam ihtiyacını karşılamak üzere Kat Hizmetleri Kursu ve Masörlük Kursu ve bu kurslar devam ediyor. Atatürk İlkokulunda öğrencilerimizin zekâ gelişimine katkı sağlamak amacıyla Dama Kursu, 12 Eylül İlkokulunda öğrencilerimizin kendilerini ifade etmek ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla Okullar Hayat Olsun Projesi etkinlikleri kapsamında Tiyatro Kursu, önceki yıllarda erkeklere yönelik açtığımız Kuaförlük Kursunu, bu yıl bayanlar için Kuaför (Föncü) Kursu açtık. Okullarımızda ihtiyaç olan Kalorifercilik eğitimi ile ilgili Katı ve Sıvı Kaloriferci Kursu ve Meslek Lisesindeki öğrencilere yönelik Örtülü Elektrot Ark Kaynağı Kursu, Sağlık Sektörü ile ilgili Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar için Hijyen Eğitimi Kursu gibi kursları açtık. İhtiyaç oldukça da halkımızın talepleri doğrultusunda kurslar açmaya devam ediyoruz.”
“USTA ÖĞRETİCİLERİMİZE KURS AÇMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Yıldız’a daha önceki yıllarda İlçemizin taşra ve merkez mahallelerinde El Sanatları ve Nakış ile ilgili kurslar açıldığını, bu yıl bu kursların açılmama sebebini sorduk. Müdür Yıldız “Biz bu kursları önceki yıllarda ücretli olarak çalıştırdığımız Usta Öğreticilere açmakta idik. Usta Öğreticilere bu kursları açabilmemiz için öncelikle kurumumuzda bulunan kadrolu öğretmenlere istek ve talep doğrultusunda bu kursları açmamız ve ondan sonrada mahallelerde usta öğreticilere -yine talep var ise- bu kursları açabiliriz. Merkezimizde norm içerisinde yer alan öğretmenlere bu kurslar açılmış ancak norm fazlası öğretmenlere bu kurslar ile ilgili talepler olmadığı için kurs açılamamıştır. Norm fazlası öğretmenler ile ilgili gelecek hafta sonunda sonuçlanacak olan atamalar var. Öğretmenlerimiz bu atama döneminde ihtiyaç olan yerlere atanır ise, biz de geçmiş yıllarda olduğu gibi usta öğreticilerimize bu kursları açacağız. “dedi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " YILDIZ; “KURSLARI AÇABİLİRİZ” " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin