Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANA SOKAKLARI BOMBOŞ!...
08/12/2017

Her yıl kış aylarında ekomik ve sosyal açıdan sıkıntılı zamanlar yaşanan ilçemizde bu yıl görüntü biraz daha moral bozucu. Henüz tam kış yaşanmadan, Haymana sokakları bomboş bir görüntü sergiliyor. Sokaklar gibi dükkanlarda boş.
Haymana Gazetesi olarak bir gün Haymana sokaklarını sabahtan akşama kadar gözlemledik. Hafta içi olmasına rağmen, ölü bir şehir görünümünde olduğunu gördük.
Klasik olarak  kış aylarında durağanlaşan ve kar yağması ile biraz daha kabuğuna çekilen ilçemizde bu yıl bu süreç biraz daha erken geldi.
Sonbahardan itibaren başlayan piyasa durgunluğu havaların soğuması ile zirveye ulaştı. Ziyaret ettiğimiz esnaflar ve sokaktaki nadir rastladığımız vatandaşların ortak görüşleri ise “Haymana’yı zor bir kış bekliyor. Daha çekeceğimiz çile önümüzde” ş.
Birçok sebepten dolayı Haymana sokaklarının boşaldığını belirten vatandaşlar, bunun başlıca sebepleri olarak ilçeye yatırımların yapılmamasını, eğitim ve sağlık adına  yetersizlikten dolayı insanların şehri terk ettiğini, istihdamın olmaması sebebiyle özellikle gençlerin göç ettiğini, yaşlı bir nüfusa sahip Haymana’nın evlerde yaşanan bir can kaybının ardından, o hanenin burada oturmayan çocukları tarafından kapatıldığını, devlet yatırımlarının yapılmaması, Büyükşehir Belediyesinin vaatlerini tutmaması, ayrıca ilçe yöneticilerinin de beklentileri  karşılayamamış olması sokaktaki vatandaşlar tarafından söylenenlerden bir kaçı. 
Sokak ve caddeleri dolaşırken dikkat çeken bir diğer hususta boş dükkanlardı. Bundan birkaç yıl önce hemen hemen boş dükkan bulunmaz iken, şimdilerde her adım başı boş veya içinde eşya olmasına  rağmen faaliyeti olmayan işyerleri dikkatlerden kaçmıyor. Esnafların özellikle herşey satan büyük marketler karşısında rekabet edemeleri de önemli bir etken olarak göz önünde duruyor.
Bir diğer sorun da sürekli iş değişikliği yapan işyerleri. Bir yıl içinde 2-3 değişik kişi aynı işyerinde faaliyet göstermiş. Bazılarında ise faaliyetler kısa süre sonunda sona ermiş ve şimdi kapalı durumda. 
Tüm bunlar alt alta yazıldığında Haymana’nın sıkıntılı bir süreçten geçtiği muhakkak. Köylülerin de evlerine çekilmesi ve kaplıca sezonunun sona ermesi ile Haymana sokakları uzun bir süre daha  boş bir görüntü verecek gibi görünüyor.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 14 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANA SOKAKLARI BOMBOŞ!... " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

NE OLACAK TI Kİ

20:18:50

Gönderen:

NURİ ELİKAR

18/12/17

YANİ BİR HAYMANALI OLARAK SÖYLE BAKIYORUM BUNLAR HAYMANAYA MÜSTAHAK NEDEN Mİ OTOBÜSE BİNİYORSUN TIKLIM TIKLIM AYAKTA YOLCU GİDER MUAVİNLER YOLCUYU AZARLAR DAHASIDA VAR SÖZDE TERMAL TRIZM BÖLGESİ HAMAMLAR PİSLİK LEŞ İÇİNDE SONRA NİYE HAYMANYA KIMSE GELMIYOR PİSTE ONDAN GELMİYOR BEN OVUYORUM BİZİM HAYMAN SOYLE BOYLE DİYE ADAM DİYO PİS ABİ HAMAMLAR LESŞ GİBİ NEDEN GİDELİM PERSONEL İLGİSİZ DİYORLAR


Başlık:

Mehmet

20:06:40

Gönderen:

Mehmet

11/12/17

Halk her yorumu yapabilir ama bir gazeteye yakısmıyor böyle polemik


Başlık:

haymana

19:22:53

Gönderen:

rasimözdere

11/12/17

Sayın kıymetli Haymanalılar haymananın boşeldığını yazıyorsunuz bunun nedenleri nedir araştırma yapıyormususunz.ben Mersindeyim Benim bağzı önerilerim var. Mersinde marketten kızılcahamam bazlaması alıp yiyoruz. bunun haymana halkı alasını yapar gidin ankarada makro marketle anşlaşın .10 bayan bunun üstesinden gelir . yoğurt peynir tereyağı satılabilir yeterki pazarlaması yapılsın.ayrıca belediye ve hükümet aynı partiden sayın ilçe başkanı gitsin partinin önünden ayrılmasın ANkaradan Haymanaya memurlar için ve talebeler için konutlar yapılsın memur haymanada otursun talebe haymanada otursun kaza esnafına faydası olur. fakat diyeceksinizki10 senede bir yol bitmedi nasıl yapılır bu işler boş arazilere ceviz ve badem dikin fazla bakım istemeyen ağaçlardır aracılık yapın.isteyince yapılacak iş var hepinize saygılar.


Başlık:

Haymana

01:15:45

Gönderen:

Serkan

10/12/17

Haymana 25 yıldır göç veriyor devletin el atması lazım


Başlık:

Kimse ustune alinmasi

01:01:47

Gönderen:

Ali haydar

10/12/17

Ya arkadaslar hemen herseyi kotuye cekmeyin gazeteci arkadasda birakin gazteciligini yapsin kisin her kasaba boyledir keske herkes imini aciklasada acik oturum gibi saygi cercevesinde tartisiriz kunu şuruz inş


Başlık:

Paris

08:15:04

Gönderen:

Mehtap

10/12/17

Sayın yazar ne yazsaydı haymana paris oldumu deseydi.Köy oldu köy sayenizde.


Başlık:

Recep

06:27:18

Gönderen:

Recep

9/12/17

Atilla arkadas biraz sert yazmıssın yazını ancak biraz katılmamak elde degil kendimizi kötülemeyelim o uüzden kaybediyoruz daha dikkatli olalım lütfen


Başlık:

Tehtit yok

05:21:49

Gönderen:

Apo

9/12/17

Mehmet ve atilla beyler ikinizde aynı kişiniz.Ve niye bu kadar zorunuza gitti.Tehtit varı konuşuyorsunuz.Yazar yalan konuşmuyorki.Haymana bu hale şimdiki yönetim sayesinde geldi.Millet hacıyı arıyor sizlerin sayesinde de gelecek.


Başlık:

Utanın utanın

02:58:53

Gönderen:

Hasan

9/12/17

Gazetenin görevi ile ilgili haber yapmak.Haymana`da nasıl bir durum varsa onu insanlarımıza bildirmektir. Ben Polatlı`dayın her gün Haymana`ya gelecek durumum yoktur. Sizin gibi tetikçilik yapıp, iftira etmiyor, kimseye de eyvallahı yok Haymana gazetesinin. Biraz samimi ve dürüst olun. Şu resimdeki sokak hem de gündüz. Neden gocunuyorsunuz ki, Haymana ile ilgili bir haber.Bunun ne siyasi yönü aramalı, ne de at gözlüğü baktığınız için bir tarafa çekmemelidir.


Başlık:

Haymana

19:49:23

Gönderen:

Mehmet

9/12/17

Gazeteniz haymanaya zarar vermekte artık taraflı siyaset ugruna kötülediginiz ugrastugıgınız memleket sizden hesap soracak


Başlık:

Çok kötü haymana

19:44:34

Gönderen:

Atilla

9/12/17

Ne yapmaya çalısıyosunuz anlamadıkki çok bekledinizmi sokak bosalsın diye haymana düşmanları sizi bundan sonra ifla edecegiz sizi gazete olarak yazıklar olsun. Yayınlayında görelim. Yayınlamazsanız ekran resmini çekiyorum yaptıgım yorumu face imde paylasacam neler yapmaya çalıştıgınız belli


Başlık:

Yanlis yerdesin

18:17:32

Gönderen:

Zeynep

9/12/17

Merhaba abicim havalar sogudugunda insalati arayacagin ilk yer evleri bile degil kahvehaneler hos onlar icin bisey farketmiyor yaz kis oradalar artik sadece yonetim yonetim diye bagirmamak lazim bbirazda halk kendine bakmali bu kotu gidisat icin neler yapilabilir diye


Başlık:

büyük düşün

16:41:50

Gönderen:

ahmet

9/12/17

sen haymanasın büyük düşün ve halen büyük düşünün durmak yok yoladevam güzel haymanam büyük ama büyük düşünün


Başlık:

baslik

04:37:16

Gönderen:

bitik mitik

8/12/17

Vayyyyy be ne memleket cadde kayniyor acaba bastakiler bu duruma ne diyorki gerci onlar ne diyecek cebim dolsun haymana`ya ne olursa olsun yatirim yok is yok memleketi yediler ama bi is sahaso yapmadilar vayyy memleket vayyy


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin