Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


ASKİ’DEN SUYA İNDİRİM
15/12/2017

ASKİ, Ankara’nın dış ilçelerinde su ve atık su bedellerinde indirim kararı aldı. İndirimli tarife 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak.
ASKİ  Ankara’nın 16 dış ilçesinde su ve atık su fiyatlarında indirim kararı alındı. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gelen indirime ilişkin önergenin oy birliğiyle kabul edildiği ve uygulamaya geçileceği bildirildi.
Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Can’dan edindiğimiz bilgilere göre, uygulama 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak. Su indirimi Başkent’teki 200 bin aboneyi ilgilendiriyor. Buna göre satır başları halinde indirim tarifesi şu şekilde olacak;
İlçemiz Mahallelerindeki mandıralarda kullanılan su ve atık su bedeli 6.80 TL’den 3.40 TL’ye indirilecek.
Büyükşehir yasasıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanan 16 çevre ilçede uygulanan yüzde 60 hizmet bedeli 5 TL’den 3 TL’ye, yüzde 25 uygulanan mahalle statündeki yerlerde hizmet bedeli 5 TL’den 2 TL’ye indirilecek.
Dış ilçe merkezleri ve mahallelerde yüzde 25 olarak tarife uygulanan köylerde konut ve işyerlerinden alınan su ve atık su ücretleri yüzde 25’ten yüzde 20’ye çekilirken, yüzde 60 olarak uygulanan ilçelerin merkezlerindeki konut ve atık su ücretleri de yüzde 60 oranından yüzde 55’e indirilecek. Can ayrıca vidanjör hizmetlerinde de indirim olacağını söyledi.
AÇMA VE KAPAMA ÜCRETLERİ DE İNDİRİLDİ
Ankara genelindeki sayaç açma ve kapama bedellerinde de indirim yapıldı.
Karara göre ödenmemiş borcundan dolayı ASKİ tarafından sökülen su sayaçlarından 21.50 TL olarak alınan açma ve kapama bedelleri, Başkent’in merkez ilçelerinde 15 TL’ye, çevre ilçelerinde 13 TL’ye, köyler de ise 12 TL’ye indirildi.
Can konuşmasında: “Biz elimizden geldiğince vatandaşımızın menfaatine alınan her türlü karara destek oluyoruz. İlçemizde su konusunda ciddi eleştiri ve tenkitler vardı. Biz de bu doğrultuda Büyükşehir Belediyesi olarak bir çalışma yaptık ve vatandaşımızın lehine güzel bir sonuca ulaştık. İlçemiz vatandaşlarına hayırlı uğurlu olsun.”
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 

Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ASKİ’DEN SUYA İNDİRİM " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Haymana

10:20:44

Gönderen:

Ahmet demir

20/12/17

Hic ölmicek gibi yaşayan insanlarin basinda gelen insan !


Başlık:

Sen ve çözüme ulaşmak

08:14:20

Gönderen:

Ali

17/12/17

Sayın namı büyük valim sen çalıştın vede çözüme ulaştın öylemi.Güldürme insanı.Sen her devrin insanısın.Zamanında sen ve bazı encümen beyler hacıyı kullanmadınızmı.Ticaretini yapmadınmı.Şimdide yine istediğin atı oynatmıyormusun.Başkan ve ekibiyle hergün cimcimede jakuzilerde değilmisiniz.Senede 4-5 kere tatillere gitmiyormusunuz.Tüm sülaleni işe sokmadınmı.Ayıp ayıp.


Başlık:

Baskan

05:09:07

Gönderen:

Haci gulmez

16/12/17

Başkan her ne kadar işini yuruttuysen de çok kişinin de işini gördün.Kimse senin hakkını yemesin. Hacı aysunun da ipini çok çektin ozdemirinde ipini çok çektin. Davanın hakkını iyi verdin.


Başlık:

Teşekkür

05:02:41

Gönderen:

Cemal tuncer

16/12/17

Başkanım. Kim ne derse desin fesatlığından çatlayanlar çekemiyor seni. Senin hangi Hizmetleri yaptığını cümle alrm biliyor. Kimse tesadüfen bir yere gelmez.senin gibi de kimse 3 dönem il genel 1 dönem Büyükşehir Meclis üyeliği yapmaz.


Başlık:

yargıç

19:50:42

Gönderen:

haymanalı

16/12/17

memlekete yağmur yasa biz yagdırdık diyeceksin seçim zamanı hesabını vereceksin sadece kendi soyadını taşıyanları işe aldıgını mustafa tuna gelsin bizzat söyleyecez sülalende kaçkişiyi aldıgını işe haymana gözünü aç pirim verme bu tiplere


Başlık:

Birak bu ayaklari

11:19:34

Gönderen:

Adil duzen

16/12/17

Yahu kardesim su verdigin beyanatlara birak bizi sen kendin bile inanmiyosun...simdi sormazlarmi adama...sen kac senedir ordasin bu fahis fiyatlar odenirken neden mudehalede bulunmadin...yada senin zamaninda bu fiyatlar bu kadar artmamismiydi...Kac yasinda adamsin..insan yalan soylemeye utanir...Demiyosun ki Melih Gokcek gitti...yerine gelen Mustafa Tuna ehli vicdan indirdi fiyalari diye...Dogrusu bu demi? Siz artik aliskanlik etmissiniz yalan konusmayi...milletin akliyla dalga gecmeyi..bu millet salak degil ...yutmaz unutma !!! BURDAN SN MUSTAFA TUNAYA TESEKKURLERIMI SUNARIM...bu yalancilarada Allah tez zamanda vicdan ve akil versin...Bu donemdeki HAYMANADAKI tum Secilmis yoneticeler ayni bunun gibi halki kandiriuorlar...milletin akliyla dalga geciyoalr...hepside birbirnielne benziyo...


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin