Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANA’DA 2017 NASIL GEÇTİ?
05/01/2018

2017 YILINDA İLÇEMİZDE YAŞANAN VE AKILLARDA KALAN OLAYLARIN BİR ANALİZİNİ YAPTIK 2018’e Merhaba derken, 2017 yılında Haymana’da neler yaşandı, en çok neler konuşuldu, tartışıldı ve gündemde kaldı? İşte bir yılın dökümü...
  Yeni bir yıla girerken eskisini unutmadık. 2018’e umutlarımızı devşirirken, 2017’de ilçemize damga vuran olayları tarihsel sıraya göre hatırlatalım istedik. Acaba Haymana’da iz bırakan olaylar nelerdi?
   # Yılbaşı gecesi İstanbul’da yaşanan terörle sarsıldı tüm Türkiye. 39 Kişinin öldüğü saldırı da hemşerimiz Koray Karakoç’da vardı. Karakoç Haymana’da gözyaşları içinde toprağa verildi.
   # Geçtiğimiz yıl yine en çok konuşulanlardan ve tartışılanlardan birisi Ankara Yolu oldu. Yine tam olarak bitmedi, yine kazalar ve maaselef can kayıpları yaşandı. 2018’e girdik ve geçen yıl “kesin bitecek” denen yol yine bitmedi, ne zaman biteceği de meçhul.
   # Nuri Bektaş Anadolu Lisesi taciz skandalı ile çalkalandı. Olay ulusal medyaya yansıdı, tüm Türkiye’de konuşuldu. Okul Müdürü Selçuk Kurt tutuklandı. 2017’nin son günlerinde Kurt tahliye oldu.
  # Akıllı Kavşak 2017’ye damga vuran aklımızı alan olayların başında geldi. Onlarca kaza yaşandı. Düzeltilmesi için adımlar atıldı ama hala bir gelişme olmadı. Muhtemelen 2018 yılında da akıllı kavşağı çok konuşacağız.
   # İstanbul Üniversitesi kaplıca suyumuzu “Dünyanın en şifalı suyu” olarak tescil etti. Yıllardır Fransa-Vich birinci derken, birincilik koltuğuna biz oturduk.
   # 2018 yılı STÖ’ler içinde seçim yılı olacak. Odalar için 2017 yılında başkan adayları ortaya çıkmaya başladı. Esnaf Kefalet Kooperatifi için Fazlı Çınar, Yusuf Korkmaz, Volkan Kuş ve Zeynel Bahçeci adaylıklarını açıkladılar. Mehmet Köse’nin de aday olduğu konuşulurken 2018’de koltuğa kimin oturacağına şahit olacağız. 
   # 2017 siyasi partiler içinde kongre yılıydı. AK Parti olaylı bir kongre sonrası “ilçe başkanımız tekrar Rüstem Kandemir” derken, CHP yine Naci Sezer ile devam dedi. MHP ise yıla Selahattin Sezer ile başladı, Ekrem Yörümez ile devam edip, Numan Öztürk ile nokta koydu.
   #  Haymana’ya her gelişi olay olan Melih Gökçek ilçemize 2017’de 2 defa geldi, yine biz dahil kimseyi memnun edemedi. Sonunda Gökçek gitti, kavga da şimdilik bitti.
   # Anayasa referandumunda ilçemizde Evet oyları % 71 olurken, Hayır % 28 de kaldı.
   # Müftümüz Ahmet Danışman’ı emekli ederek memleketine yolladık. Ancak Danışman 2 ay sonra hayatını kaybetti.
   # Kurumlarda da değişim yaşandı. Devlet Hastanesi Başhekimi Tekin Akbaba istifa etti. Yerine Reyhan Öztürk geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş 4 yıl sürdürdüğü görevinden ayrıldı, Şükrü Kaya yeni İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.
   # Başbakan Binali Yıldırım Haymana’da iftar açtı. Renkli kişilik Caner Özcan Başbakandan cep telefonunu kapıp gündeme oturdu.
    # Uzun yıllar sonra ilçemize ilk özel banka olan Denizbank açıldı.
    # Sıcak ve soğuk suyumuzda tehlike çanlarının çaldığı bir yıl oldu 2017. Her ikisi içinde çözüm arayışları 2018 içinde devam edecek gibi görünüyor.
   # YURTKUR’a bağlı öğrenci yurdu bu yıl da açılamadı. Yüksek okul öğrencilerinin mağduriyeti devam etti. Çaldağ Okulu müze için tadilata alındı. Aynı şekilde TMO da açılamadı ve tartışması günlerce sürdü.
 
  # Fen İşleri’nin her zaman tartışılan şefi Bediha Kadıoğlu istifa etti. Ardında iz bırakan Kadıoğlu’nun yerine Turgut Keleş geldi.
   # Tüm bu ana başlıkların yanında Suriyeliler, sokak köpekleri, FETÖ operasyonları, Belediye başkan adayları ve adaylıkları konuşulanlar gazetemizin sayfalarını 2017 de en çok dolduran konular oldu. 
Haber: Yavuz ÇİFÇİ 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANA’DA 2017 NASIL GEÇTİ? " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin