Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“ÜLKEMİZ VE İLÇEMİZ İYİ YÖNETİLMİYOR”
26/01/2018

CHP Haymana İlçe Teşkilatı, Türkiye ve Haymana gündemi ile ilgili olarak çeşitli sorular sordu, Haymana halkına ve AK Parti iktidarına seslendi.
CHP Haymana İlçe Teşkilatı kamuoyuna seslenerek, Türkiye ve ilçemiz gündemini değerlendirdi. Çeşitli başlıklar altında AK Parti İktidarına sorular soran ve cevap bekleyen CHP, “Ülkemiz hassas bir dönemden geçiyor, birlik beraberlik temennimize her zamandan daha çok ihtiyacımız var. Ancak bazı gerçeklerinde hem Türkiye, hem de Haymana halkının bilmesi gerek” diyerek başlıklar halinde gündemi değerlendirdi.
CHP Haymana İlçe Teşkilatı’nın kamuoyuna seslenişi şu şekilde, “CHP’liler olarak gidişattan memnun değiliz. AKP İktidarı döneminde 120 milyar dolardan, 600 milyar dolara çıkan kamu-özel borçlardan, her seçim döneminde “Terör bitecek, analar ağlamayacak, refah-istikrar gelecek” nutuklarından, köylü ve çiftçi’nin 2 katrilyondan 82 katrilyona çıkan borç ve boşalan köylerden, SGK’nın 2 katrilyondan, 23 katrilyona çıkarak alarm veren sosyal güvenlik ve sağlık sisteminden, sayısız sınav sistemi değişikliği ile dibe vuran eğitim sisteminden, sınav yolsuzluklarından, liyakata dayanmayan atama sisteminden, son dönemdeki OHAL uygulaması ile çöken demokrasi ve hukuk sisteminden rahatsızlık duyuyoruz.”
“HAYMANA HER GÜN DİBE BATIYOR”
CHP İlçe Teşkilatı Haymana ile ilgili sorunlara da şu başlıklarla değindi: “%80’i iflasın eşiğindeki köylü ve çiftçi, %50’si köyünü terk eden vatandaşlar, %30’a yakın merkez nüfus kaybımız, %50 ekonomik daralma, gün ortasında siftah bekleyen esnafımız, kapatılan kurumlar (TEK, cezaevi, askerlik şubesi vs) gelmeyen yatırımlar (Açık cezaevi, açılmayan TMO, gelmeyen doğalgaz, açılmayan öğrenci yurdu vs) bitmeyen bakımsız yollar ve kaza hikayelerimiz, bozuk mahalle araları ve parklar, köylerdeki oy oranlarına göre yapılan adaletsiz hizmet anlayışı, fahiş su faturaları ve tankerle taşınan sağlıksız içme suları, işçi bulma kurumu gibi çalışan AKP İlçe Teşkilatı (Benden değilsen aç kal mantığı), satılan arsalar, oteller, köy tarlalarına rağmen ödenmeyen işçi maaşları ve sürekli artan belediye borçları. Bütün bu ve daha fazla olumsuz şartlara rağmen, “şapkamı koysam seçim kazanır” siyasi anlayışına prim vere vere (%60-70 oy vere vere) geldiğimiz noktada, biz CHP’liler asla memnun değiliz. Önümüzdeki yerel seçimlerde büyükşehir’de ve Haymana’da bu çöküşe dur demek için halkımızın desteklerini şimdiden bekliyoruz. 
3 Y (Yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar) a karşı geldiler, üçünde de sınıfta kaldılar. Yoksulluk dörde katlandı, yolsuzlukta dünya şampiyonluğuna oynuyoruz, yasaklar hakkında konuyu açmaya bile gerek yok. Kısaca iyi yönetilmiyor ve her geçen gün uçuruma doğru sürükleniyoruz.”
CHP Haymana İlçe Teşkilatı Afrin harekatı ile ilgili olarak da, “Zeytin Dalı harekatında kahraman ordumuza en az zaiyatla zaferler dilerken, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz.”
“ATATÜRK ANITININ TAKİPÇİSİYİZ”
CHP olarak daha önce dile getirdiğimiz, kaymakamlık önündeki ebedi başkomutan Atatürk Anıtı ve çevre düzenlemesinin takipçisi olduğumuzu Haymana halkıyla paylaşma gereği duyduk. Saygılarımızla”      
Haber: Okan YALÇINKAYA

Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “ÜLKEMİZ VE İLÇEMİZ İYİ YÖNETİLMİYOR” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

siz varmıydını

08:49:06

Gönderen:

memet

29/1/18

hey maşallah haymanada chp diye bir partı teşkilatı varmıydı nerdeydi şimdiye kadar bunlar uyuylar mıydı bunlar yenimi uyandılar kımse tanımıyo bunlar yoksa dışardamı yaşıyorlar ben ilce başkanını haymana hic görmedim herhalde secim zamanı geliyorlar


Başlık:

Adaleti katletme partisi

05:10:24

Gönderen:

Celal

28/1/18

sayısız sınav sistemi değişikliği ile dibe vuran eğitim sisteminden,sınav yolsuzluklarından,liyakata dayanmayan atama sisteminden sözler doğru sözlerdir yabana atılacak sözler değildir.Akp nin en büyük handikapı bir söylediklerini bir günsonra tersini yapmaları.Eğitim sisteminde Reyiz kendisi bir emirle Teog`u getirdi bir emirlede kaldırdı.liyakata dayanmayan atama sistemi yerinde sözlerdir.Güya akp Melih gökçeki görevden aldı ama gelen adam sadece katiplik görevi yapıyor.Ak partili bürokratlar görevden alınıyor yerine ak partili olmayan torpille liyakatsız ve genelde karadenizliler atanıyor.Bu ne lan bir de adaletten bahsediyorsunuz.Adaleti katletmek için mi geldiniz?Aslında parti kurulduğundan 3-4 yıl sonra Akraba Kayırma Partisi(AKP) dedim ama bazı ileri görüşlü adaletli insanlar Adaleti Katletme Partisi(AKP) dedi.


Başlık:

Ahmet

10:25:03

Gönderen:

Hymnda muhaleft die bisey vrms

28/1/18

Günaydın muhalefett ! Haymanamizin batışını yüzdelerle izlemişsiniz şimdi konuşsaniz ne konuşmasaniz ne yüzde 10 ken sesiniz ciksaydi ya nie beklediniz yüzde 50 60 olmasini?


Başlık:

Sasirdim

18:27:08

Gönderen:

CHP ilçe örgütü konustu!!!

27/1/18

Eleştirecek çok şey var ama bir ucundan tutmanız bile beni mutlu etti,sayın Sezer lütfen elestirin ve Haymana özelinde daha ciddi eleştiriler yapın belki o zaman belidiye ve ilçe teşkilatı biraz utanir


Başlık:

Muhalefetten ses cikti :)

07:07:38

Gönderen:

Vatandas

26/1/18

Tarihin en kötü belediye yonetimini elestirmek yeni mi akliniza geldi ?? Bence siz de tarihin en kötü muhalefetisiniz...Mevcut Baskan 3 bucuk senedir hicbir is yapmadi.. yatti tabiri caizse ..sizde onlarla beraber yattiniz...memlekete bi civi caksaydiniz belki halkin gonlunde bi yeriniz olurdu..E onu yapmadiniz bari sesiniz ciksaydi ..yenimi akliniza geldi ?? Not : Birakinda Memleketin muhalefitini lideriniz Kemal Kilicdaroglu yapsin...siz haymananin muhalefetini yapabilirseniz yeter...


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin