Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
09/02/2018

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Gazetemiz geniş okur kitlesi ile herkesin sesi olacak. Hazırlayan: Hüseyin YILDIRIM
Hidayet HAN
Biz esnafların işleri çok kötü. Tabiri caizse Haymanamızda yaprak kımıldamıyor. İşlerimizin bu denli azalmasında Ankara-Haymana arası yol büyük rol oynadı. EGO’nun Haymana’ya gelmesini istiyoruz. Polatlı her türlü hizmeti muhalefet olmasına rağmen bizden daha erken alıyor. Biz her seferinde hükümete rekor oy veriyoruz. Ama hizmete baktığımızda hiç bir şey göremiyoruz. İlçemiz her geçen gün kötüye gidiyor. Hayat çok pahalı. Emekliler dilenecek duruma gelmiş. Hakikaten zor bir dönemeçten geçiyoruz. İnşallah Rabbim yardımcımız olur. Allah Suriye’deki askerlerimizin de yardımcısı olsun, onlara hayır dualarımızı yolluyoruz. İnşallah ülkemiz bu kutlu davada muvaffak olur. Son olarak biz Haymana’yı seviyoruz. Yetkililerden ilçemize destek istiyoruz.  
Mehmet ESTİ
Haymana’nın halini hepiniz görüyorsunuz. Sokaklarımız bomboş. İnsanlardan çok hayvanlar var sokaklarımızda. Haymana bitmiş durumda. Ancak yapacağız, edeceğiz deyip duruyorlar. En basit örnek EGO Polatlı’ya verilmiş, Haymana’ya da gelecekmiş. Bizi kandırmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Aklım almıyor Polatlı MHP’den, Haymana AK Parti’den nasıl olurda onlar daha fazla hizmet alır. Hiç değilse eşit şekilde yararlanalım. İlçemizdeki kaplıcalar hijyenik değil. Orada çalışanlar, müdürler ne iş yapıyorlar. Belediye başkanımız hiç mi bakmıyor? Çikolata konutlar zindan gibi olmuş. Geçen gün misafirliğe gittik düşecektik neredeyse. Haymanamıza baksınlar biraz, yazık günah bu insanlara.
Hacı Ali KÜÇÜK
Ben Yeniköy Mahallesinde yaşayan bir vatandaşım. Gölbaşı ilçesine baktığımızda birçok köyün düğün salonu, köy konağı, kültür evi bulunuyor. Maalesef bizim köyümüzde köy konağı bile yok. İnşallah bizim köyümüze de köy konağı yapılmasını Büyükşehir Belediyesinden rica ediyoruz. Ben hayvancılık işi ile uğraşıyorum. İlçe tarım müdürlüğümüzde personel eksikliği olduğu için hayvanlarımızın aşılarını gününde yaptıramıyoruz. Bununla ilgili bir çalışma yapılıp takviye veteriner getirilmesini istiyoruz.
Biliyorum ki birçok köy, yollarla ilgili sorun yaşıyor. Bizim köyümüzde de yol sorunu var. Adeta çamurdan geçilmiyor.
Son olarak köylerimizde vatandaşların evlerinin ve ahırların olduğu arsaların bir an önce vatandaşlara dağıtılmasını rica ediyoruz.   
Nihat FIRAT
İlçemizin en büyük sorunu göç. Son 20 yılda ilçemiz yarı yarıya azaldı. Bunun sebebi işsizlik başta olmak üzere, doğalgaz ve eğitimdir. Ayrıca ulaşım konusunda da büyük sorun var. EGO’nun ilçemize gelmesini istiyoruz. İnşallah verilen söz lafta kalmaz. Haymana, nüfusun yanında ekonomik olarak da küçülen bir ilçemiz. Devlet yatırımları ivedi bir şekilde Haymanamıza gelmez ise kısa zamanda büyük bir köye dönüşeceğimiz kaçınılmaz olacaktır. Herkesin gördüğü gibi bazı esnaflarımız siftah yapmadan kepenk kapatıyor. Bu da ilçemizin ne kadar vahim bir duruma geldiğini gösteriyor. Biz ilçemizi seviyor ve büyümesini istiyoruz. Artık ilçemiz hak ettiği değeri bulmalıdır.
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin