Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

EGO TARTIŞMA İLE GELDİ!..
16/02/2018

Haymana yıllardır beklediği EGO otobüslerine nihayet kavuştu. Çarşamba günü başlayan seferlerin günde sadece 1 kez olması kimi vatandaşlarca “hayal kırıklığı” olarak nitelendirilirken, bazıları ise bunun önemli bir başlangıç olduğunu ve ileride seferlerin

İlçemizin Büyükşehir’e bağlanmasının ardından halkın en büyük beklentilerinden birisi de EGO seferlerinin başlamasıydı.

Geçtiğimiz günlerde Polatlı’ya seferler başlatan EGO için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın, Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un çabalarıyla Haymana’ya söz verdiğini haberleştirmiştik.
Buna göre hafta içi Çarşamba günü seferlerine başlayan EGO otobüslerinin ayrıntıları belli oldu.
GÜNDE TEK SEFER YAPACAK
EGO otobüsleri AŞTİ-Haymana arası istikamette gidip gelecek.
Hafta içi sabah 06.45’te AŞTİ’ den kalkacak olan otobüs Konya Yolu’nu takip ederek Gölbaşı’nı geçtikten sonra Ankara-Haymana yolu ile ilçemize ulaşacak. İlçemizde de yine Haymana girişini takip edecek olan otobüs Cimcime Termal Otel önüne kadar gelecek. 
Akşam ise 17.30’da Cimcime Termal Otel önünden yolcu alarak başlayacak sefer Ankara-AŞTİ’ de son bulacak.
Cumartesi ve Pazar günleri ise sabah 8.30, akşam 18.00 arasında seferler düzenlenecek.
EGO ücretlendirmesi ise tam bilet 7 TL, öğrenci ve indirimli bilet fiyatı ise 3,75 TL oldu. 
“DAĞ FARE DOĞURDU”
EGO’nun seferlere başlamasının ardından tartışmalarda başladı. Vatandaşlar EGO’nun beklentileri karşılamadığı yönünde eleştirilerde bulundu. 
Vatandaşlar sabah Ankara’dan, akşam ise Haymana’dan tek sefer yapacak olan EGO otobüsleri için tam manasıyla hayal kırıklığı yaşayarak, “Dağ fare doğurdu” dediler.
“SADECE BURADA OTURMAYANLAR DÜŞÜNÜLMÜŞ”
Polatlı gibi günde en az 4 sefer beklediklerini belirten vatandaşlar, “Sanki sadece Haymana’da oturmayan memurlar için EGO seferleri düzenlenmiş gibi. Oysa hem fiyat konusunda, hem de sürekli bir seyahat umuduyla biz bu hayali kurmuştuk. Düzenin bu şekilde değişmesi, Haymanalıların mağduriyetlerin giderilmesi söz konusu değil. En kısa sürede seferlerin arttırılmasını ve fiyatların da makul seviyeye çekilmesini bekliyoruz. Eğer bu şekilde devam edecekse bunun bir anlamı ve getirisi olmaz” diyorlar.
“BAŞKANA GÜVENİYORUZ”
Diğer yönden ise vatandaşlar, “Bu bir başlangıç, belki ilerde talebe göre sefer sayısı artabilir. Bu bile olumlu bir adımdır. İnşallah belediyemiz ağırlığını koyar ve gerekli girişimleri yaparsa, istediğimiz şekilde olabilir. Biz sefer sayısın artması konusunda belediye başkanımıza güveniyoruz” dediler.
Başkan Turgut uzun süredir bekledikleri ve takipçisi oldukları EGO otobüs seferlerini başlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya ve EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu’ya teşekkür etti.  
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 
 
 

Bu yazıya toplam 21 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " EGO TARTIŞMA İLE GELDİ!.. " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Otobus

23:38:01

Gönderen:

Haymana

2/3/18

Okullar tatil olunca bu otobusde tatil olacak galiba.


Başlık:

Bence Büyük Başarı

06:47:59

Gönderen:

Misafir

22/2/18

Seçimden seçime gelen Haymana nufusu kadar insan taşıyan çok sayıda ego otobüsümüz vardı. Şimdi de her gün gelen bir EGO otobüsümüz var günde 1 defa olsun bizim olsun.


Başlık:

Yapmayin şükredi

03:24:18

Gönderen:

Ali cenk

19/2/18

Ya insan oglu nekadar nankor gelmişmi gelmiş insaallah saatleride degişir seferler artar sikinti gidecegine eminim ama zamanla inşaallah yok şöyle olmuş yok böyle olmuş sabredi yakinda düzelecek inşallah


Başlık:

köylere araç

17:20:24

Gönderen:

osman

19/2/18

köyler mahalle olunca otobüsleri kaldırıldı.şimdi bu mahallelere neden araç verilmiyor.biz haymanaya araç verildiğine seviniyoruz ama ankaranın bazı köylerine otobüs var bazılarının hiç yok .bunlarda konuşulmalı.


Başlık:

GAZETENİN BAŞLIОINDA BİRŞEY YOK

16:01:14

Gönderen:

HAYMANALI DERDO

19/2/18

GAZETİNİN BAŞLIОINDA NE VAR ANLAMIYORUM ADAM İŞİNİ YAPIYOR KARDEŞİM SİZ İSTİYORSUNUZ KİMSE ELEŞTİRİLMESİN İKİ OTOBÜS ŞÖFÖRÜNE KİMSE HAYMANAYI PRŞKEŞ ÇEKEMEZ ŞU DEDİОİNİZE KATILIYORUM BU DAHA BAŞLANGIÇ İNSALLAH DAHA İYİ DE OLACAK AMA KAZAN BURDA İKİ KABA MUAİN İKİ KABA OTOBÜŞ ŞÖFÖRÜ DEОİLDE KAZANAN HAYMANA OLSUN


Başlık:

Aslan recebim akıllısın akıllıları severim

08:30:59

Gönderen:

Memo (mehmet)

18/2/18

Ya recep aslan-ım sen kafayı mı yedin? Yazdığın yorumu oku bakalım birde arkadaşların yorumunu oku.Otobüs saati senin vicdanın midene kafana uygun geliyorsa sana yapacak birşey yok artık ne diyelim Allah ıslah etsin.siyasilerin canı cehenneme ben taraf filan tutmam. Hizmet edeninde anlından öperim bu özdemir abi olsun veya başkası olsun.Ama biraz adaletli davransınlar.otobüsçüler korunsun diye haymanadan otobüs kalkmıyorsa bunun vebalinin altından kalkmazlar.vebaldan korkmuyorlarsa halk hesabını soracaktır.Bunu siyasilere antipatidir diye yazıyoruz sanma.siyasilerde bizim hemşerimiz canımız abimiz.Ama adil olsunlar adaleti gözetsinler.garibanları düşünsünler yeter ellerindende öperiz inanın.


Başlık:

Recebim recebim aslan recebim 3 köyün içinde şanlı recebim

08:25:22

Gönderen:

Hasan

18/2/18

Recep sende .... adammışsın.kimseye hakaret etmiyor insanlar. Sadece haymanalılar ile alay edildiği için insanlar kızıyor.Ben ne özdemir abiyi ne hacı abiyi ne de başka abileri fanatik bir şekilde tutmuyorum.Hepsi benim gözümde aynı mesafede çünkü hepsi hemşerim. Ama senin at gözlüğün bunu görmüyor.Elini vicdanına mı koyuyorsun nereye koyuyorsan koy. Bu otobüs seferleri Ankara ve gölbaşına işe giden adamlarımıza bir faydası varmı bu otobüs saatlerinin? Eğer var bizimkiler sabah haymanaya geliyor,akşam Ankaraya gidiyor iyi oldu diyorsan pes sana.


Başlık:

hasan akıllı ol

08:19:28

Gönderen:

Hasan

18/2/18

Hasan 17/2/1 21:28:21 yorum sahibi hassssannn. Adaşım ... aklını nerede bıraktın?Gazete EGo nun bu sefer saatini müjde diye verseydi, o zaman gazete de senin gibi aklını bir yerlerde bırakmış derdik merak etmem.Gazete doğrusunu yazmış ama sizin gibi eğriler hep gazeteye ön yargı ile bakıyor. Neden mi? Sadece sizin bitmek tükenmek bilmeyen yanlı ve şaş gözlerinize göre haber vermedikleri için.Yazıklar olsun size ya.


Başlık:

fatih sen çok yanlış yapıyorsun

08:16:10

Gönderen:

Mehmet

18/2/18

fatih fazla yağ harcama.. tereyağı çok pahalı.Elini vicdanına koy ve bu otobüs saatlerinin hangi haymanalıya faydası var tarafgirlik ve holiganlık gözlerinizi kör etmiş.Allah için elini vicdanınıza koyun öyle yorum yazın ya.Aksisi ben burada ne geçmiş nede şimdiki siyasileri savunmuyorum, siyasetle alakam yoktur.Benim derdim Haymana ve haymanalılardır.Neden biraz insaflı, adaletli,onurlu davranmıyor insanlarımız.Tek taraflı yorum yazıp şu garabet otobüs saatlerine nerede ise zil takıp iyidir diyecektir.Bunu söylerken,belediye başkanını sadece rakibi diye eleştiren gizli isimli siyasiler ve yandaşlarınıda kınıyorum.Laf olsun muhalefet olsun diye yorum yazdıkları için iğreniyorum.Ama şu ego otobüs saatini bu şekilde başlatanı da iğrenecek şekilde kınıyorum.


Başlık:

Haymanam ve haymanalım bahtın kara

08:11:25

Gönderen:

Cemal

18/2/18

Bu ucube saatleri kim uygun gördüyse Allah belasını versin inşallah.Böyle skandal olmaz.Haymananın Ankara ve gölbaşında çalışan gariban insanları düşünülmemiş,lütfedip istemeyerek sadece güneydoğuya ve doğuya veya uzak yerlere gitmemek için Haymanaya çadır kurmuş öğretmen ve devlet memurları düşünülerek başlatılan bir uygulama saati.Sayın Mustafa Tuna sen aklı başında bir insansınmışsın adaletli davranıyor diye duyduk.Ama bürokrasi atamalarından ne kadar adaletli!olduğun anlaşılıyor.AkP li bürokratları biçip sadece rica üzerine akpli olmayanlar atanıyor ya neyse o bizim görevimiz değil.Otobüs seferlerini haymanadaki beyzadelerin isteği üzerine değil halkı düşünerek başlatırsan iyi olur.Yoksa seninde Melih gökçekten farkın olmaz tepki alırsın.Beddua alırsın.


Başlık:

Hayirli olsun

08:08:44

Gönderen:

Berk can

18/2/18

Ya allah aşkina birakin dedikoduyu bu ilk olmuş inşaallah zamanla 3.4 seferolacak inşallah ama fitnelik yapmayalim hizmetin iyisi kötüsü olmaz yapandan allah razi olsun görüşlerinizi bildirin şöyle olsun böyle olsun diye bilirsiniz ama haymanada birkac kendini bilmez üzum yemez bağciyi dövmek bunlarin işi gücü.


Başlık:

Ki offfff

23:07:57

Gönderen:

Offfffff

17/2/18

Arkadasimizin birisi haymanadan ankaraya otobus vr mi allah askina bilen yazsin demis. Ya buraya girip yorum yazabiliyosun ama egonun sitesine girip bakmayi akil edemiyosun hayret biseysiniz ya, konusmaktan once icraat yapsak bizi kimse tutamaz da iste neyse. Ben soyleyeyim haymanadan ankaraya otobus yok arkadasim, sabah gelecek ankaradan aksamda gidecek. Bunu kim akil ettiyse bilim dalinda nobel verilmeli kendisine, haymanadan da koysana otobus, gunde tek sefer ne hem, otobusculeri koruyacaksan yine koru ama gunde 4 sefer falan yap bari sunu. Neyse haymana halki bunu basardik gunde 4 sefer isini de haymanadan otobus kalkmasini da basaracagiz insallah, otobusculere muhtac olmak yok.


Başlık:

Haymana

21:38:11

Gönderen:

Fatih

17/2/18

Sayın gazete kimler hayal kırıklığı na ugradı. Neden tartısmalar cıktı Haymanada hiçbirseyin baslangıcı olmamalımı. Bir bina yapılırken 1 gecede yapılırmı Yoksa önce 1 inci katmı cıkar. Lütfen bırak siyaseti işini yap haymana için faydalı olun. Ego ihtiyacı ne kadar zamandır var iyi biliyorsunuz bumuydu ego gelince yapılacak haber insanları kıskırtmaya calısmak. Lütfen yayınlayın ve daha dikkatli olun rica etsem.


Başlık:

Seferler

21:30:52

Gönderen:

Yavuz

17/2/18

Emegi gecen herkesden allah razı olsun. Tarihde ilkler yaşanıyor haymanamızda ego istedik oda geldi insallah sefer sayılarıda artacak inancındayım hayırlı olsun


Başlık:

Haymana

21:28:21

Gönderen:

Hasan

17/2/18

Bence böle kötü yorumlara sebep olan gazetenin başlıgıdır. Olmayan tartısmayı haymanada tartısma diye başlık atılıyor. Eger müjde diye baslık atılsa yorumlar pozitif olurdu anlatabilgimi düşünüyorum iyi günler


Başlık:

Nankörlük

21:25:29

Gönderen:

Recep

17/2/18

Asagıda siyaset yapmak için hakaretli konusan utanmaz falan diye konusan aciz arkadas. Biliyoruzki ego otobusu olsun haymanada baslasın diye baskan ugrastı ve basardı halk istedi diye ve şunuda söyledi talep iyi olursa sefer artacak en önemli kısmı geçtik ey asagıya yorum yazan utanmaz ey keske gelmeseydi diyen arkadaslar nankörlük budur işte acıkca. Haymana çag atladı ne yapacagınızı şaşırdınız duble yol da bitti otobüs geldi aynı hafta diye hakaretlere basladınız çok iyi yaa


Başlık:

Haymanalıya yazık

19:05:44

Gönderen:

Haymanalı

17/2/18

Bizleri Aptal yerine koyuyorsunuz farkındasınız demi tüm haymanalı olarak dosltlar Alışverişte görsün yazık yazık


Başlık:

Haymanalı

10:55:29

Gönderen:

Bir vatandaş

17/2/18

Keske gelmeseydi . Ne anladık biz bu işten ego haymanaya geldi ama haymana halkı otobusleri kullanmıo . Gerci buda bi strateji akp`ye oy ver saat başı gelsin :)


Başlık:

Otobüs saatleri yazın sabahları ankaraya varmı?

04:17:56

Gönderen:

Hasan

16/2/18

Bu otobüs seferleri kimlere göre ayarlandı bile var mı? Allahtan kokmaz kuldan utanmazlık buna denir.Gölbaşı ve Ankarada çalışan haymanalılar düşünülmemiş ama Ankarada oturup Haymanada öğretmenlik ve memurluk yapan düşünülmüş.Tilki kurnazlığı buna denir.Yani otobüsçüler yine korunmuş gibi geldi bana. Ben otobüsçüleri değil gariban dar gelirli ve asgari ücret veya bir üstü maaşla çalışan haymanalılar düşünülsün diyorum ya yeter artık yeter. Sabah haymanadan otobüs varmı yok mu diye soruyor arkadaşlar buraya biri cevap yazmıyor.Bilen yazsın ya Yavuz abi Hüseyin siz öğrenin buraya yazın Allah rızası için be.


Başlık:

Neden

03:56:14

Gönderen:

Haymana

16/2/18

Neden cok sefer yapsın Ki eski Ankara yolunda jandarma girişte emmıyetın orda polis cevirsın diyemi gelsin lafta turizm ilçeseyiz ama malesef haymana ya kimse gelmesin diye girişlerde jandarma ve polis el birliğiyle bekliyor turistlik bir ülkeye yakışmıyor bu durum yetkililer bu olaya el atsın lutfen


Başlık:

Ego seferleri

01:43:13

Gönderen:

Mahmut

16/2/18

Sabah ankaradan haymana tamam da haymanadan ankaraya sabah gelecek olanları hiç düşünmemişler akşamda aynı şekilde bu sefer akşam iş çıkışı ankaradan haymanaya gelenler hiç düşünülmemiş insallah en kısa zamanda düzeltilir.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin