Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

GÖK, KUTLUHAN CAMİSİNİ MECLİSE TAŞIDI
23/02/2018

CHP Ankara Milletvekili Hemşerimiz Levent Gök, Kutluhan Camisi ve Türbenin restore edilmesini meclisten istedi.
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplanması üzere meclise ilçemiz Kutluhan Camisi ve Türbesi ile ilgili soru önergesi verdi.
Gök önergede şunları dile getirdi.
“Ankara, Haymana İlçesi, Kutluhan Mahallesi’nde bulunan Hüsamettin-i Ankaravi Camii ve Türbesi restorasyon beklemektedir. 16. yüzyılda inşa edilmiş olan tarihi yapılar define avcıları tarafından tahrip edilmekte ve kültür değerlerimiz kaybolmaktadır. Vakıf kayıtları bulunan tarihi eserlerin restorasyonu ve korunmasına ilişkin gerekli önlemlerin alınması beklenmektedir.
Bu bilgiler ışığında: 1. Sözü geçen tarihi yapıların restorasyonu neden yapılmamış ve korunmaya alınmamıştır?
2. Kutluhan Mahallesi’ndeki eserlere ilişkin gerekli yenilemeler ne zaman yapılacaktır? Yapıların korunmasına ilişkin önlem alınması düşünülmekte midir?
3. Ankara sınırları içerisinde restorasyon ve koruma önlemi bekleyen kaç adet tarihi yapı bulunmaktadır? Sözü geçen yapıların eksiklikleri ne zaman giderilecektir?”
Haber: Hüseyin YILDIRIM

Bu yazıya toplam 8 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " GÖK, KUTLUHAN CAMİSİNİ MECLİSE TAŞIDI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

haymanalı kim bu vekil?

20:19:33

Gönderen:

Ahmet

5/3/18

haymanalı bir zamanlar yine Haymanalı olan ama hiç bir icraaatını göremediğimiz bir vekil daha vardı diye kast ettiğin kimdir açık yazsana. Yok eğer kastın Sedat Çevik ise çok ayıp nankörlük yapma. Kürt türk köy ayrımı yapmadı en ücra köylere dahi asfalt yaptırdı. Benim köy kürt köyü ve haymanaya babayiğit bir tanımla 45-50 km. arası ve oraya asfalt yaptı.Ne kadar nankör insanlarız gerçekten. Yok eğer Sedat Çeviki kast etmiyorsan özür dilerim sözümü geri alıyorum.


Başlık:

Sahte nickli Haydar ağa ayıp oluyor

02:59:26

Gönderen:

Memo (Mehmet)

3/3/18

Haydar efendi ne ayaktır öyle.Sonra haydar isimli entellektüel adam yok haymanada uydur uydur gitsin bakalım.Arkadaşın dediği gibi Haymanalıları adam yerine koymayan AKPli vekilleri mi övecektik?Bir zamanlar Sedat Çelik vardı hemşerimiz.10 akpli vekilin yapmadığını yaptı ve imkanları ölçüsünde çok hizmet yaptı.Ama MHP onu da harcadı.Şimdi Levent Gök abimizin partisi hükümet olursa sen o zaman hizmetleri gör.Az oy almasına ve bazı Haymanalıların nankörlük yapıp, ne yapmışki demelerine rağmen çok hizmet yapar.Partisinin ideolojisi beni ilgilendirmez.İdeoloji karnımızı doyurmuyor.Haymanaya hizmet etmesi ve Haymanalılara sahip çıkması demek akp lilerden 50 kat hizmet etmesi demek inşallah.Tabi İYİ parti ile koalisyon yaparlarsa daha iyi olur.Bundan böyle MHP diye bir partim yokkk.


Başlık:

Hak edene hak ettiği değeri vermek gerek

19:54:13

Gönderen:

Haymanalı

1/3/18

Haymana halkından oy almamış ama yine de elinden geleni yapan bir hemşerimiz sağ olsun ne diyelim Allah razı olsun ondan bir zamanlar yine Haymanalı olan ama hiç bir icraaatını göremediğimiz bir vekil daha vardı ona kıyasla çok daha iyi


Başlık:

Haymana haydara kalmis

09:47:34

Gönderen:

Haydara haydarrrrrr

1/3/18

Haydar efendi kimi övecek haymana halkı ? Gorunen o ki ozdemir turgutun yaptigi tuvaleti cok kullaniosun ve memnunsun


Başlık:

Anonim haydar

21:51:06

Gönderen:

Mehmet

28/2/18

Haydar bey bi faydaları var yok eyvallah ama Levent bey haymanının sorunlarını Meclis’e taşıyan bir kişidir bunu yapması bile bizim in bir onurdur şuan ki başkan Haymanaya sahip çıkmıyor onu seviyorsunuz ama Levent beyi sevmiyorsunuz yazıklar olsun size tabi korkudan hep bunlar


Başlık:

Ne levent

02:30:19

Gönderen:

Haydar

27/2/18

... levent beyi ne cok övüyosunuz ne yapmis haymanaya birkin bunlar ......... yapmayi bi faydalari yok bu zihniyetlerin haymanaya


Başlık:

Helal olsun vekilim sana

20:16:14

Gönderen:

Mehteran takımından biri

25/2/18

sayın vekilim helal olsun akp li vekillerin yapmadığını tek başına yapıyorsun. Haymanalı halkı nankör değil ama yerel siyasetçiler halkı sana karşı nankör durumuna düşürüyorlar. Az kaldı İYi parti ile koalisyon kurarsanız Haymana için daha iyi olur.Ancak CHP nin azı vekilleri insanların inancına, başörtüsüne ve ahlaki değerlerine saygılı ve sahip olmalıdır. O zaman bu rantçı eğilimli parti hükümetten düşerr.Bizim adamlarımızada sahip çıkarsın.Bu caminin ortaya çıkmasında Halil İbrahim Uçak Beyin büyük katkısı vardır. Daha önce bizi bu camiye götürüp,Hüsamettin-i Ankaravi hakkında da epey bilgi vermiştir. Haymana Gazetesine de ayrıca teşekkür ederim. Tarihi miraslar kesinlikle koruma altına alınmalıdır ve bu cami sahipsiz ve ilgisiz.Çünkü Haymananında sahipsiz ve ilgisiz olduğu gibi.


Başlık:

HELAL OLSUN

02:07:28

Gönderen:

HAYMANALI MEMİKEY

23/2/18

HELAL OLSUN SANA LEVENT BEY İLÇEMİZ ADINA SANA TEŞEKKÜRLER


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin