Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ
02/03/2018

HAZIRLAYAN: Yavuz ÇİFÇİ
YANIMIZDAKİ YABANCI-3
   (Yaşanan olay ilçemiz Haymana’da gerçekleşmiş olup, hikâye şahsın kendi anlatımına uygun şekilde kaleme alınmıştır.) 
    O dokunan el kanımı dondurmuştu. Gecenin ürpertisi içinde ani bir dokunuş aklımı başımdan almıştı. Arkama dönüp baktığımda arkadaşım Selim’i gördüm. Onu görmek biraz rahatlatmıştı. O ilk şoku atlatıp tekrar işime döneceğim sırada daha büyük bir şok yaşadım. Ay ışığı altında arama yapan diğer arkadaşlarıma gözüm takıldı bir an. Buraya toplam 5 kişi gelmiştik. Peki ben ve Selim yanyana isek, karşımızda 3 kişi daha olması lazımdı. Ancak karşıda 4 kişinin sulieti vardı. Bir kişi fazlaydık. Selim’e dönüp “ne oluyor” diyecektim ki, onunda karşıdaki arkadaşlara baktığını gördüm. Tuhaf şeyler olduğu kesindi.
  İlk geldiğimiz andan itibaren zaten tuhaflıklar başlamıştı. Çalıların garip bir şekilde hışırtaması, ardından kızıl bir tilkinin umursamazca bize doğru bir kaç adım atıp yaklaşması, ardından arkasını dönüp gitmesi, tekrar dönüp bize baktığında kırmızı gözlerinin olanca haşmetiyle parlaması zaten bizi bitirmişti. “Keşke gelmeseydik” demek için artık çok geçti. Bundan sonra bu işten en az zararla nasıl sıyrılırızı düşünmemiz gerekiyordu. 
   İşin bir başka boyutu ise aramızdaki fazlalık kimdi. Mesela yanımda duran arkadaşım Selim’in bile artık Selim olduğundan şüpheleniyordum. Çünkü o  fazla kişiyi fark ettiğimizde Selim fazla soğukkanlıydı sanki. Çok normalmiş gibi bakmış, daha sonra yine aynı normallikte tekrar bana dönmüş ve gülümsemişti. O anda gülümsemek nasıl bir soğukkanlılıktı yarabbim. Bu bir soğukkanlılık değilse....aman Allah’ım..
  Tekrar bizimkilere baktım ve “Hemen arabaya koşun” diye avazım çıktığı kadar bağırdım. Ama kendi sesimi kendim bile zor duydum. Selim’e doğru yine baktığımda onun gülümsediğini hatta sırıttığını gördüm.  Bir saniye sonra gülümsemiyor, kahkahalar atıyordu. Ama işin tuhafı benim kulaklarımı patlatacak derecede şiddetli olan kahkahayı birkaç metre ilerimizdeki arkadaşlarım duymuyorlardı bile. 
   Kendime gelip arabaya doğru koşmaya başladım. Benim koştuğumu ve tuhaf birşeyler olduğunu gören arkadaşlarım da koşmaya başladılar.
   Arabaya canhıraş doluştuk. Ben öne bindim ve şoför arkadaşa çabuk çalıştır gaza bas dediğimi hatırlıyorum. Araba çalıştı ve yolun kötülüğüne bakmadan son hız yol almaya başladı. Kekeleyerek ve arada bir soluklanarak neler olduğunu anlatmaya başladım. Evet herkes tuhaflığın farkındaydı ancak korkak yaftasını almamak için sanki herkes birbirinden gizlemiş, kimse dile getirememişti. 
   “Lan oğlum Selim ödümü patlattın. Sana benzer biri yanımdaydı ve o sen değildin. Nerede o şerefsiz” diyerek arka koltuğa döndüm. Arkadaki 3 kişi şaşkın, korkmuş ve tuhaf bir şekilde bana bakıyorlardı. Aralarında Selim yoktu. Araba son hız giderken, “Lan oğlum Selim’i unuttuk. Duralım çabuk perişan olacak çocuk” diyordum. Ama arabadakiler hem şaşkın hem de sorgulayan bakışlarla bana bakıyorlardı. Sonra kafam dank etti. Selim’in son anda işi çıkmış ve Haymana’da kalmış bizimle hiç gelmemişti.
SON

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin