Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ
13/04/2018

HAZIRLAYAN: Yavuz ÇİFÇİ
GARİP BİR GÜN-1
  İlk defa bu kadar geç kalkıyordu. Güneş nerdeyse tepeye çıkmış, sıcaklığını odanın içine doldurmuştu. Kendisini uyandırmadığı için eşine kızdı. “Hayvanlar ne oldu, kendimi baktı acaba? Beceremez ki. Neden uyandırmadı akılsız kadın” diye söylenerek gerneşti. Hala ağzı bir karış açılıyor, uyku sersemliğini üzerinden atamıyordu. Sağa sola dönüp belini kütletti ve hızla kalkıp giysilerini arandı.
   Kapının önüne çıktığında güneş adam akıllı ısıtıyordu. Saatine baktı neredeyse öğlen olacaktı. Eşine seslendi, bir cevap alamadı. Avazı çıktığı kadar bağırdı. Boynunu, belini kaşırken dinledi, yine bir karşılık gelmedi. Nereye gitti bu hayırsız diye içten içe sinirlendi.
   Ahıra gitti, hayvanlar yoktu. “Bu saate kalırmı hiç, bari tavukları yemleyeyim” diye kümese doğru yürüdü. Ne kümeste, ne de etrafında tavuklar yoktu. Evin etrafını dolaştı, ama yine hiçbirine rastlamadı. Bir taraftan eşine söyleniyordu, “Cehennemin dibine gitti sanki. Kesin komşuya gidip çene çalıyordur”
   Yan komşunun evine doğru baktı. Görünürde kimse yoktu. Tam komşusunun bahçesine girecekti ki, azgın bir köpeklerinin olduğunu ve kendisini hiç sevmeyip sürekli saldırdığını hatırlayıp, köpeğin olduğu kulübeye eğilerek baktı. Hayret!.. köpeğin tasması yerdeydi ama köpek ortalarda yoktu. Ani bir saldırıdan çekinerek eline bir sopa aldı ve komşunun bahçesine girerek merdivenlerine doğru ilerledi. 
  Komşunun kapısı ardına kadar açıktı ama kimseler görünmüyordu. “La Mustafa neredesiniz oğlum” diye kapıyı tıklatarak içeriye doğru seslendi. Ama yine bir karşılık bulamadı. Bir iki defa daha bağırdı, seslendi..kimseler yoktu.
Köyün içine doğru yürümeye başladı. Çeşmenin orada mutlaka birileri olurdu. Ya da kesin karısı oradaydı. Çeşmenin kurnasına eğilip bir avuç su içti, elini yüzünü yıkadı. Kimseler görünmüyordu. “Lan bu köylüye ne oldu? Üzerinize ölü toprağı mı serildi dürzüler?” diye homurdanarak sağa sola baktı. Çeşmenin akan suyundan başka ses yoktu. Bir cenaze, düğün falan mı vardı köyde? Herkes nereye gitmişti. 
   Çeşmenin yanındaki birkaç evin daha avlusundan girip çıktı, ama o evlerde de kimseler yoktu. İşin garibi hiçbir insan olmadığı gibi, ortalıkta hiç bir canlı da yoktu. Ne bir tavuk, ne inek, köpek, hatta her zaman cıvıl cıvıl öten kuşlar bile yoktu. Bir karınca bile görse sevinecek haldeydi, ama yoktu işte. 
  Biraz tuhafına gitti. “Eve gidip birkaç sokum kahvaltı edeyim bari. Nasılsa, hangi cehenemin dibindeyseler gelirler” dedi.
   Eve vardı, ocağa çay koydu, tel dolaptan, peynir, domates çıkarıp televizyonun karşısına kuruldu. “Haberlerde yine memlekette neler olmuş  bakayım” deyip düğmeye bastı. Televizyon açıldı ama yayın yoktu. Hızla kumandadan onlarca kanalı taradı, ama hepsi karıncalanıp duruyor, ne bir ses ne de bir görüntü çıkmıyordu. Bu kadar tuhaflığın üst üste olması hiç te normal değildi? Ocaktaki çayı falan unutup evden dışarı fırladı....
DEVAM EDECEK 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin