Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
04/05/2018

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Gazetemiz geniş okur kitlesi ile herkesin sesi olacak. Hazırlayan: Hüseyin YILDIRIM
HAMZA TANER
Bu yazı gazetede yayınlandığında ben vatani görevim için askerde olacağım. Benim gibi birçok Haymanalı memleketini çok seviyor. İlçemizin en büyük eksiği bir genç olarak işsizlik olduğunu düşünüyorum. Askerden dönmek nasip olursa iki seçim bitmiş olacak. İnşallah ilçemiz adına güzel şeyler olacak. Dilerim Haymana’da işsizlik sorunu ortadan kalkar. Göç veren değil, göç alan bir ilçe oluruz. Annem ve babam gazeteyi okuduklarında onlara da sürpriz olur. Gazeteye çıktığımdan haberleri yok. Annem ve babam başta olmak üzere büyüklerimin ellerinden öpüyorum. Herkes hakkını helal etsin. 
ERKAN ÇALIŞ
Bizler Haymana’da esnaflık yapmaya çalışıyoruz. Özellikle kendi mahallemizde yollar yağmur yağdığında çamur, güneş açtığında tozdan perişan oluyoruz. Her gün temizlik yapmaktan bıktık. Sezon öncesi yollarımızın önce temizlenmesini, ardından yıkanmasını istiyoruz. Ayrıca ilkbaharda çok fazla pamukçuk çıkıyor. Bunlar kavak ağaçlarından gelen pamukçuklar. Başka il ve ilçelerin merkezlerinde kavak ağaçları kesiliyor. Bu pamukçuklar hem sağlığımızı kötü yönde etkiliyor, hem de çevre kirliliğine yol açıyor. Buradaki kavak ağaçları da kesilebilir. Son olarak ilçemizde park sorunu var. Merkeze yakın boş arsaların otopark olarak düzenlenmesini istiyoruz. 
ŞENOL ÖZTÜRK
Haymana bitmiş bir vaziyette. Ne ulaşım, ne sağlık, ne de eğitim kalmış. Sokaklarımızda doğru düzgün adam bulamıyoruz. İşsizlik almış başını gitmiş. Haymana sürekli göç veriyor. Böyle devam ederse ilçemiz büyük bir köye dönecek. Vakit kaybetmeden bir şeyler yapılması lazım. Özellikle yeni yetişmiş gençler iş bulmadıkları için büyük şehre göç ediyorlar. Haymana, genç nüfusu çoğaltmanın ve onlara iş imkânı sunmanın yollarını bulması lazım. Bir de ilçemizde müthiş derecede sokak köpeği var. Çocuklarımız okula giderken sürekli tedirginler. Bu konuda yetkililerimizin çalışma yapmasını bekliyoruz. Sokak köpekleri için bir barınak yapılabilir. 
ZEKİ KURT
Bence en büyük eksiklik EGO otobüslerinin buraya gelmemesidir. Bir sefer geliyor o da anca memurlara yarıyor. Vatandaşın istifade edemediği EGO’dan bize ne fayda var. Haymana’nın daha yaşanılır bir yer olması için en başta turizme önem vereceğiz. Turist sabahın erken saatlerinde gelecek, esnafından alışveriş yapacak, akşamda geçte olsa gidebilecek. Ama akşam belli saatten sonra hayat duruyor. Ancak özel araçlarla git gel yapılıyor. Bu da EGO’nun sefer sayısının çoğalması ve akşamda sefer yapması ile olur. Haymana’daki dayanışma hiçbir yerde yok. Mesela ben Trabzon’a gittiğimde cenazemi iki kişiyle gömdüm. Ama burada insanlar cenazede birlik dayanışma içinde bulunup, acını unutturuyor, çadırlar anında kurulup, herkes yardıma koşuyor.  
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

asker

19:29:50

Gönderen:

rasim özdere

10/5/18

BAŞTA ASKERE GİDEN KARDEŞİMİZE HAYIRLI TEZKERELER DİLERİM İKİNCİ BÖLÜMDEDE KAVAK AОAÇLARININ KESİLMESİNİ VE PAMUCAK OLDUОUNU SÖYLEYEN ARAKADAŞIMA HAK VERİYORUM PAMUCAK ZARARLIDIR KAVALRAI KESİP BUNLARI KÜLTÜR MANTARI YETİŞTİRMEKTAKULLANIRSANIZ KAZAMIZADA BİR GELİR OLURDENEMEKTE FAYDA VAR SELAMLAR


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin