Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

EVLİYAFAKI GÖLETİ YÜKSELİYOR
04/05/2018

DSİ tarafından yapımı devam eden Evliyafakı Mahallesi göleti çalışmaları aralıksız devam diyor. Göletin tamamlanması ile 1740 dekar arazi sulu tarıma kavuşacak.
Tarımsal sulama ve içme suyu kullanımı amacıyla Evliyafakı Mahallesi arazisine kurulmakta olan gölet çalışması tüm hızıyla devam ediyor.
DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Evliyafakı Göleti ile ilgili rakamsal açıklamalarda bulundu. Acu, sulu tarıma geçilmede önemli bir aşama olacak göletle ilgili şunları söyledi, “Yapım çalışmaları devam eden Ankara Haymana Evliyafakı Göletinin tamamlanması ile birlikte gölette depolanacak su ile 1.740 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacaktır. Sıyırma kazıları, memba batardosu, dipsavak ve ENH hattı imalatları tamamlanan gölette gövde dolgusu ve dolusavak beton imalatları devam etmekte olup 2018 yılı içerisinde gövde dolgusu ve dolusavak beton imalatlarının bitirilmesi hedeflenmektedir. Gölet temelden 23.90 metre yüksekliğe sahip olacak. Göletin tamamlanması ile 2018 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 1.218.000 TL katkı sağlanması hedefleniyor. Bu projelerdeki maksadımız; tarımsal üretimi artırmak, tarımla geçimini sağlayan nüfusun refah seviyesini yükseltmek, artan nüfusun besin ihtiyacını karşılamak, sanayimizin hammadde ihtiyacını temin etmek, tarımın milli gelir içindeki payını artırmak, kırsal göçü önlemektir. Bu amaçlara ancak ve ancak sulama tesislerinin doğru ve planlı işletilmesi neticesinde ulaşılabilir. 
DSİ Genel Müdürü Murat ACU; “Son olarak bu projenin yapılmasında en büyük destekçimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " EVLİYAFAKI GÖLETİ YÜKSELİYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

allah allah

07:44:17

Gönderen:

muhtar kemal

4/5/18

allah allah diyom yaklaşık 7 senedir bu işe tek başıma baş koydum haymanada sadece ziraat odası başkanı hariç hiç kimse destek olmadı engellenmeye bile çalışıldı şimdi herkes sahipleniye yakışmaz bu hareketler eyer benim çorbada tuzum yoksa sofrada yüzüm olmaz


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin