Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“BUNLAR ELİME SU BİLE DÖKEMEZ”
25/05/2018

Haymana Belediye Başkan Adayı Ömer Ercan, iddialı açıklamalarda bulunarak adeta rakiplerini topa tuttu. Ercan, “Bu adaylar bana çok hafif gelir” dedi.
Hafta içinde gazetemizi ziyaret eden Ömer Ercan şunları dile getirdi: “Şunu öncelikle belirtmek istiyorum. Birileri benim çekildiğimi, ya da Özdemir Turgut’un yanına gittiğimi sık sık söylüyorlar. Kesinlikle hiç kimsenin yanında yer almayacağım. Ben 4 yıldır aday olduğumu söylüyorum. Ben birinin yanında yer almam için, birikim bilgisi, yatırımı, becerisi, hizmeti benden üstün olması gerekir. Ancak şuan için mevcut adaylar arasında kapasite, düşünce öngörü, misyon ve vizyon bağlamında bunlar benim elime su bile dökemezler. Ben daha önce Yurtbeyli’de yaptığım hizmetler ile bunu ispatladım. Bilenler, bilmeyenler de sorsunlar. Hizmet olarak, yatırım olarak, az parayla çok iş nasıl yapılır bunu Haymana’ya göstereceğim. Biz tribünlere oynamıyoruz. Bugün de sahada olduk, dünde sahadaydık. Ancak şu konuda çok iddialıyım. Bütün rakiplerimi o sahaya gömeceğim. Biz ilçemiz halkı ile birlikte çok güzel çalışmalar yapacağız. Bazı arkadaşlardan Sayın Hacı Aysu hepsini 3’e katlayacağını, Sayın Aytekin Yüzer 12 Bin oy alacağını, Sayın Özdemir Turgut ise rakip tanımadığını söylüyor. Bana göre sondan birincilikler için oynuyorlar. Ve bunların dertleri hizmet değil, sadece makam ve mevki içindir. Biz kimsenin aleyhinde konuşmuyoruz, ne hikmetse bizim arkamızdan konuşuyorlar. Yine de canları sağ olsun. 
Haymana ve köylerde bazı küçük akıllı adaylar grupçuluk yapıyorlar. Bu çok yanlış bir olaydır. Zararını ilçemize vermekten başka bir yararı yoktur. Aday olacak kişi 73 köye ve ilçemizin tamamına kucak açmalı ve hep birlikte olmalıdır. Haymana ancak birliktelikle büyür. 
Belediye başkanları 20 sene önce maliyeti 250 bin TL’yi bulmayan oteli 7 trilyona mal edip 3 sene sonra 3 trilyona satarak, şimdi ise,  arsaları, tarlaları satmakla iş yaptıklarını sanmasınlar. Halk gözünü açtı.  Böyle bir belediye başkanlığı dünyada yok. Belediyenin borcu varsa o zaman aday olmayacak, borç var diye de ağlamayacaksın. Başkan olduysan sorun değil çözüm üreteceksin kardeşim. Bir de tüm geçmiş Haymana Belediye Başkanlarına soruyorum. Mezarlığımızda bir tane tuvalet yok. Hiç mi utanmadınız bu durumdan. Kimse demedi mi size bu çok ayıptır diye. Haymana daha en küçük sorunlarını aşamamış, bunlar ne bilsin iş yapmayı. Ama Allah nasip ederde biz kazanırsak, elemanından, müdüründen başkan yardımcısından, personelinden çayından, şekerinden, mazotundan her şeyden tasarruf yaparak bir kişinin yapacağı işe 10 kişi değil 10 kişilik işi 1 kişiye yaptıracağız. 10 TL’lik bir yatırımı 100 TL’ye değil 100 TL’lik yatırımı 10 TL ye mal edeceğiz. Hizmet işte böyle olur. Belediye oy verenlerin aş-iş kapısı değil, hizmet kapısıdır. Bu yapacağımız tasarruflarla 1 yıl içinde Haymanaya fabrika diker, 150 kişi çalıştırırsak işsizlik biter. Yazılacak çok şey var, zamanı gelince hepsine teker teker değineceğim. Tüm adaylara başarılar dilerken aynı zamanda herkes kendi işine baksın diyorum. Ramazanınız hayırlara vesile olsun. 
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “BUNLAR ELİME SU BİLE DÖKEMEZ” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

YÜRÜ BE BAŞKAN

16:29:35

Gönderen:

selim

27/5/18

ömer bey demeçlerini cogu zaman takip ediyorum doğrularını yazıyorsun ama bunu haymana halkı anlamalı yoksa al gülüm ver gülüm saltanat ilçesi olmuş yıllardır ve bu yüzden gittikçe ufalıyoruz inşallah bu secimde halk seni anlar ve başkan eder başaracagınada eminim kardeşim saygılarımla


Başlık:

Helal başkan be ilk defa açık sözlü biri çıktı

12:33:18

Gönderen:

İlhan

26/5/18

Bravo başkan! Yani 100 kişi çalışıyorsa 90 kişi kapı dışarı, 200 kişi çalışıyorsa 180 kişi kapı dışarı hadi Yallahhh, başka kapıya canlarım mı diyeceksin başkan? İlk defa tahsilli bir başkan ortaya çıktı tebrik ederim abi.Şimdiye kadar ortaokul mezunları bizi yönete yönete bu hale geldik. Ama bu durumu dahi pişkinlikle savıyorlar sağ olsun yerel yöneticiler.İlçe başkanları, belediye başkanları Üniversite mezunu olmadıkça ufukları hep dar olur Haymananın ufkunu da dar tutarlar.Ve ya bu günü ya da 1 gün sonrasını düşünürler. 50 yıl, 100 yıl sonrasını asla düşünmezler.Çünkü sadece kendilerinin zaman sınırını ellerine almışlar.Kendilerinden sonra ne olursa olsun önemli değil onlar için.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin