Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ÖĞRENCİLER ÖDÜLE DOYDU
01/06/2018

Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullardaki müsabakalarda dereceye giren öğrencileri kupa ve madalyalar ile ödüllendirdi.
    2017-2018 Eğitim Öğretim yılı “Okul Sporları Faaliyetleri” kapsamında, İlçe Milli Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğünce ilçemiz genelinde ortaklaşa düzenlenen okullar arası spor müsabakalarında dereceye giren takımlar ve sporcular, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bu yıl ilk kez organize edilen, Okul Sporlar Ödül Töreni ile ödüllerini aldılar. 
   Faaliyetler kapsamında, ilokul, ortaokullar ve liselerin kız ve erkek öğrencileri  masa tenisi, satranç, futsal ve voleybol branşlarında yıl boyunca değişik tarihlerde müsabakalar yapıldı. Ayrıca İlkokullar ve Ortaokul 5. Sınıfların dahil olduğu “Gelenekten Geleceğe Çocuk Oyunları Şenliği kapsamında, körebe, sek sek, aşık oyunu, çember ve topaç çevirme müsabakaları da yapıldı. 
    Ödül töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya şunları söyledi; “Öncelikle derece elde eden okullarımızı ve sporcu öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Tüm branşlarda yaklaşık 250 civarında öğrencimiz spor faaliyetlerine katıldı ve önemli başarılara imza attılar. Hemen her branşta çok kaliteli çok çekişmeli müsabakalar izledik. Hepsinden önemlisi tüm takımlarımız centilmence , Fair-Play kuralları çerçevesinde müsabakalar yaptılar. Belki de yenmek ve yenilmekten daha önemlisi centilmence mücadele etmekti. Bu hususta tüm sporcu öğrencilerimizi ayrıca kutluyorum. Takımları müsabakalara hazırlayan Beden Eğitimi Öğretmenlerimizi de emeklerinden dolayı tebrik etmek istiyorum. Biz Milli Eğitim Bakanlığımızın politikaları çerçevesinde okul sporlarını çok önemsiyoruz. İstiyoruz ki, her öğrencimiz ilgi ve yetenekleri dahilinde en az bir spor branşı ile ilgilensin. Çocuklarımızın spor yapması onları fiziken ve ruhen sağlıklı bir birey yapacağı gibi,  zararlı alışkanlıklardan korunmalarında  da oldukça önemlidir. Bu sebepledir ki eğitim sistemimiz içinde beden eğitimi ve spor faaliyetleri önemli bir yer tutmaktadır.  İnşallah önümüzdeki eğitim öğretim yılında  sporcu sayımızı ve faaliyetlerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Ben tekrardan sporcularımızı tebrik ediyor, emeği geçen öğretmen ve okul idarecilerimize teşekkür ediyorum”
   İlçe Milli Eğitim Müdürünün konuşmasından sonra ödül törenine geçildi. 
   Müsabakalara tüm branşlarda, bazı köy okulları ve merkezdeki okullar olmak üzere rekor seviyede katılım sağlandı.    Müsabakalar sonunda dereceye giren okullara kupa, her sporcuya da madalya tertip komitesinde görev alan Beden Eğitimi Öğretmenlerine ise “Plaket” verildi. Toplamda 10 takım kupa, 96 Altın 96 Gümüş  96 bronz madalya verildi.   
 Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÖĞRENCİLER ÖDÜLE DOYDU " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin