Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
01/06/2018

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Gazetemiz geniş okur kitlesi ile herkesin sesi olacak. Hazırlayan: Hüseyin YILDIRIM
Davut GÜNDOĞAN
Ben 35 senedir Haymana’da hayvancılıkla uğraşıyorum. Şuan boştayım, ne yapacağımı bilmiyorum. Belediye beni ilçe merkezi sınırlarının dışına sürgün ediyor. Bir önceki dönem belediye bana besihane yapmam için arsa vermişti. Paramla aldığım arsaya şuan besihane yapmama izin verilmiyor. Bu nasıl bir düzen, bu nasıl bir sistem anlamadım. Ben 30 yıl önceki Haymana’yı arar duruma geldim. 7 tane bankamız, askerlik şubemiz, pazar yerimiz, halimiz, mezbahanemiz vardı. Şuan da ise Haymana adeta bitmiş durumda. Okullar tatil olduktan sonra 100 hane daha göç edecek. Haymana Allah’a emanet, diyecek başka söz yok. Şuan ben Haymana’da kalıcıyım, öbür idareciler hep kiracı. Bunların bizleri düşündüğü falan yok.
Muammer ÖZTEK
Haymanalı bir vatandaş olarak ilçemi, milletimi ve Haymana halkını gerçekten çok seviyorum. Bizim insanımız dünyanın hiç bir yerinde bulamayacağımız insanlığa sahip. Her şeyden önce paylaşmasını bilen misafirperver, sevgi ve saygı dolu güzel bir toplumumuz var. Ben ilçemin ileriye dönük ekonomik ve sosyokültürel anlamda gelişeceğine ve büyüyeceğine inanıyorum. Çocuklarımız için her mahallede birer çocuk parkı yapılmasını yetkililerimizden rica ediyorum. Benim de çocuğum var, parka gitmek istiyor. Yaşam alanlarımızın kaliteli olması aynı zamanda yaşam standardımızı da yükseltecektir.  
Müslüm ÇETİN
Haymana gibi turizmde iddialı bir ilçeye böyle bir garaj hiç yakışmıyor. Etlik garajları tinerci, sokak köpekleri ve berduşların mekânı olmuş. Acilen modern bir yazıhane yapılması veya yeniden AŞTİ’ye taşınılması lazım. Daha sonra buraya gelen turistler çocukları ile geliyor ve çocuklar sıkılıyor. Acilen de onlar için aquapark yapılması, çocuk parkları, kadın ve gençlik merkezleri yapılması lazım. Güzel bir ilçe olmamız için çevre düzenlemesi yapılarak ilçemizin albenisi arttırılmalı. Her taraf ağaca, çiçeğe güzel kokulara doymalıdır. Ayrıca ilçemizin yerel sanatçılarına da sahip çıkılmalı onlara hak ettikleri değerler verilmelidir.  
Tahir GENÇ
Ben yaklaşık 25 yıldır Haymana Toprak Mahsulleri Ofisinde görev yaptım ve emekli olmak üzereyim. Bir başka ilçe olsaydı belki bu kadar uzun süre çalışamazdım. Buradaki dostluklar, arkadaşlıklar gerçekten başka bir yerde bulamayacağımız nitelikte. Ayrıca havasını ve sıcak suyunu da unutmamak lazım. Emekli olduktan sonra da Haymana’da kalmayı çok istiyorum. Haymana’nın insanı her ne kadar iyi olsa da, esnaf olarak kendilerine biraz çeki düzen vermeleri gerekiyor. Dışarıdan gelenlere karşı daha itina ile davranmalı, hoşgörülü olmalı. O zaman daha iyi olur. Son olarak İlçemize cezaevi ne zaman yapılacak merak ediyoruz.
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Yazzik bu haymanaya

10:29:24

Gönderen:

Ümit

3/6/18

Bu haymananın gelismemesinde hepimiz suçluyuz neden diye soracak olursanız biz haymana halki çok ac gözlüyuz gelen misafirleri nasıl soyarız peşindeyiz hamamları perişan temizlik namına hiçbirşey yok kötü kızılcahamam kadarda yokuz bir iş sahısi yok gençlerimiz akşama kadar kahve köşelerinde taş taşlıyor önce kendimize deki düzen vermek zorundayız herşeyimiz gitti tek ceza evi daha sayamadığım çok şey insanlar işini polatlıya yapmaya gidiyor yazzik bu haymanaya yazzik allah yar ve yardımcımız olsun


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin