Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

DİYALİZ MERKEZİMİZ AÇILDI
22/06/2018

İlçemizdeki böbrek hastalarının özlemle beklediği Diyaliz Merkezi Haymana Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başladı. Vatandaşlar ünitenin açılmasında çok büyük gayret sarf eden Başhekim Reyhan Öztürk’e teşekkür ediyorlar.
  Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda Tekin Akbaba’nın yerine atanan Başhekim Reyhan Öztürk büyük bir projeyi hayata geçirmeyi başardı.
   Görevine başladığı tarihlerde görüştüğümüz Başhekim Öztürk “Haymana’da yaklaşık 20 civarı diyaliz hastası var. Bir o kadarı da diyaliz için başka yerlere göç etmek zorunda kalmış. İşte bu sebeplerden dolayı hastanemize bir diyaliz merkezi kazandırmayı düşünüyorum” demişti.
   Başhekim Öztürk daha sonra kolları sıvadı ve diyaliz merkezi için yer temin etti ve makineleri için sağlık bakanlığına başvuru yaparak beklemeye başladı. Makinelerin de gelmesi ile diyaliz merkezimiz hazır hale geldi.
   Ve nihayet Haymana Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan diyaliz ünitesi 12 Haziran Çarşamba günü hizmete açıldı. Açılış törenine Sağlık Bakanı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Ünal, Sağlık Bakanı Müsteşar Yardımcısı Seyfi Uyanık, Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Özkan Ünal, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ertuğrul Ünkoç, İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Ergin ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi    Prof. Dr. Ercan Yeni, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir katıldı.
   Ünite son teknoloji 5 cihaz ile haftada 5 gün sabah ve öğlen olmak üzere 2 seans diyaliz hizmeti verecek. Haftanın belirli günlerinde 3-4 saat ünitede olmak zorunda olan diyaliz hastalarının buradaki tedavi sürecine uzman doktor, hemşireler ve idari sağlık personeli eşlik edecek. Yeni ünitenin açılışı ile birlikte diyaliz tedavisi gören hastalar artık Ankara merkez ve ilçelere gitmek zorunda kalmayacak. 
SÖZLEŞMELİ DOKTOR VE CİHAZ İSTENDİ
   Açılış töreninde Başhekim Reyhan Öztürk sözleşmeli doktorlara ihtiyaçları olduğunu ve şehir hastanelerinin açılması ile kapanacak olan diğer hastanelerdeki teçhizatların taşra hastanelere verilebileceğini belirterek Sağlık Bakanı Müsteşar Yardımcısı Ünal’dan yardımcı olmalarını ve Haymana Devlet Hastanesinin eksiklerinin olduğunu, ihtiyaç duydukları aletlerin hastaneye kazandırılmasında yardımcı olmasını istedi. 
   Müsteşar Yardımcısı Ünal’da Başhekim Öztürk’e projelerini vermelerini, elinden geleni yapacağını belirtti.
REYHAN HOCA’YA TEŞEKKÜR
   Diyaliz Merkezi yaklaşık 1 aya kadar hasta kabul etmeye başlayacak. Böbrek hastaları ve hasta yakını vatandaşlar diyaliz merkezlerinin Haymana’ya açılması ile çok mutlu olduklarını, açılmasında büyük emeği olan Başhekim Reyhan Öztürk’e teşekkür ettiklerini dile getirdiler.  
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " DİYALİZ MERKEZİMİZ AÇILDI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Buda yok olacak

21:53:03

Gönderen:

Boşa para harcanıyor

25/7/18

Son yıllarda okudugum gördügüm kadar bir sürü para harcanıp yogun bakım yapıldı kapatıldı kendinize özel sabah kahvaltıları için dışarıya 9 bin tl cardak yaptımışsınız lumzumsuz harcama diilmi insalara ve personele yukardan bakmalar sabahları odaya kahvaltılar öglen odaday yemekler bir yönetici personeliyle aynı masada yemek yemiyosa kendini dev aynasında görüyosa bu yapılan hizmetler digerleri gibi yok olup gidecek buranın en büyük ihtiyacı emar ve tomografi kaplıca ve fizik tedavi olan yerde yok başkanyerdr emar cektirp geliyoz insanlar göz boyamadan başka birşey degil cumhur başkanımız ne diyo makamlar gelip gecici mutavazi olmayan sorun cıkaran kendini makama kaptıran gereksiz para harcayan insların kalbine girmeyen makmalardan el cektilecek sabah 9 aksam 4 bu halk burda kalmayan halkın içine inmeyen yöneticlerden kaybetti bunu ben degil orda calışan personel anlatıyo haymanalı sizdr haklısız beceriksiz bi yönetim oldugu için kurumlar calışmıyo gereksiz harcamalar yapılıyor


Başlık:

SAYGILARIMLA

17:53:56

Gönderen:

ABDULLAH BEY

27/6/18

Daha önce plansız açılan servisler, politik davranışlar hep kayıp ettirdi. ilk defa planlı bir servis açıldı. vizyon ve misyon sahibi, yüreği vatanı milleti için atan yöneticiler olunca, böyle güzel işler yapılıyor. inşallah sayın hocam gibi belediye başkanları da olur. Allah razı olsun.


Başlık:

Tebrik

00:15:27

Gönderen:

Cemalettin Öztürk

23/6/18

Sevgili eşim ve değerli doktorum,bu diyaliz merkezi için nasıl uğraş verdiğinin en yakın şahiti olarak bu güzel hizmet için çok teşekkür ediyorum Allah senden razı olsun


Başlık:

Allah razı olsun Reyhan Hocam

03:05:29

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

22/6/18

Reyhan Hocam Allah razı olsun.Ağlarsa kendi adamın ağlar gerisi yalan ağlar.Kendi insanımızın, insanların daha güzel hizmet görmesi için ne kadar didindiği ve uğraştığını daha önce de görmüştük.Kendi insanın her türlü fedakarlığı yapar. Onun Hastanede Reyhan Hocamızın yaptığı fedakarlığın örneğini diğer kurumlara da yansıması için, kendi insanlarımızın kurumlarda görev yapması gerekir diye düşünüyorum.Çünkü kendi insanımızın yaptığı işler kalıcı olur.Ama siyasi mülahazalarla daha önce kendi insanlarımız yine yerel siyasiler tarafından gönderildiklerini de biliyoruz.Olmaması gerekirdi.Aptalı padişah yapmışlar önce babasını dövmüş hesabı.Kendi insanlarımızla uğraşılmasın.Bakın şu güzel hizmete kendi insanımızın büyük emeği sayesinde ulaştığımızı da unutmayalım.


Başlık:

teşekkür

01:29:44

Gönderen:

cezmi öztürk

22/6/18

ALLAH razı olsun ALLAH emeğinizi boşa çıkarmasın reyhan hocam


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin