Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

PARTİLER ÇALIŞTI ŞİMDİ SIRA SEÇMENDE
22/06/2018

24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve parlemento seçimleri için partiler yoğun bir propaganda süreci yaşadılar. Şimdi söz sırası seçmende. Vatandaşlar pazar günü kararını verip sandıklara gidecek.
   Tüm Türkiye’de olduğu gibi, ilçemizde 24 Haziran seçimleri için siyasilerin uğrak noktası oldu. Siyasi partiler hem tarafı oldukları Cumhurbaşkanı Adayı için hem de meclise daha fazla milletvekili yollamak için çalıştılar.
RAMAZAN İFTARLARI ÖN PLANDAYDI
    Seçimlerin Ramazan ayı sonuna denk gelmesi ile siyasi partiler de seçmenlerine iftar programları düzenledi. 
    Partilerin milletvekilleri adayları da iftar programlarına katılarak kendilerini tercih etmeleri halinde yapacaklarını anlattılar.
GÖK: “ARTIK TAMAM DEME VAKTİ”
   CHP Kültür Merkezinde verdiği iftarla seçmenleri ile buluştu. Milletvekili Levent Gök ve diğer adayların katılımı ile gerçekleştirilen programda, Türkiye’nin yepyeni bir sürece gireceği bunun için seçimin çok önemli olduğu, eğitim, demokrasi, hukuk, ekonomi, iç ve dış politikada iktidarın sınıfta kaldığını, mevcut iktidara tamam deme vaktinin geldiğinin, Cumhurbaşkanlığı’nda da Muharrem İnce’ye destek verilmesinin altı çizildi.
   Salı günü de Milletvekili Tekin Bingöl ilçemize ziyarette bulunarak esnaf ziyaretlerin gerçekleştirdi ve partisine destek istedi.
KARAKAYA; “HEMŞERİNİZİM DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM”
 
 
   MHP’de, parti binası önünde seçmenlerine iftar programı düzenledi. Programda bölge milletvekili adayları tanıtılırken, ülkenin önemli bir süreçten geçtiği seçimlerde partilerine, Cumhurbaşkanlığı’nda ise Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeleri istendi. 
   Çarşamba günü de Mevlüt Karakaya ve diğer vekil adayları ilçemizde seçim çalışması yaptılar. Çalışmalarında esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet ettiler. Mevlüt Karakaya, “Ben sizin hemşerinizim. O yüzden bu hemşerinize desteklerinizi bekliyorum.” dedi.
AYDIN; “HAYMANA’NIN HER KÖYÜNDE İZİMİZ VAR”
 
 
   İYİ Parti’de bir iftar programı düzenleyerek seçmenleri ile bir araya geldi. İYİ Parti’nin programına Haymana seçmeninin yakından tanıdığı Koray Aydın ve diğer adaylar katıldı. Koray Aydın, Haymana’nın her köyünde mühürleri olduğunu ve yeniden işbaşına gelmeleri halinde daha çok çalışacaklarını belirterek mecliste İYİ Parti’ye Cumhurbaşkanlığı’nda da Meral Akşener’e destek istedi.
    Ayrıca İYİ Parti bölge milletvekili adayları da dönemsel olarak ilçemizde seçim çalışmalarına katıldılar.
SAADET PARTİSİ; “GELECEĞİN İÇİN DEĞİŞTİR”
 
   Saadet Partisi de parti bürolarında düzenlediği iftar programı ile seçmenleriyle bir araya geldi. Programda milletvekili adayları Ahmet Özkök ve Halis Bal yer alırken Haymana Belediye Başkanı Adayı Aytekin Yüzer’de katılım sağladı. Yüzer konuşmasında hem milletvekilliğinde partilerine, hem Cumhurbaşkanlığı’nda Temel Karamollaoğlu’na oy isterken, belediye başkanlığı içinde kendisine destek istedi.
   Saadet Partisi seçim propagandalarında kullandıkları “Değiştir” sloganını burada da kullanarak, Haymana ve Türkiye’nin değişim vaktinin geldiğinin altını çizdiler.
   AK Parti ise iftar programlarında Haymana Belediyesi ile birlikte hareket etti. Haymana Belediyesi’de birkaç ayrı iftar programı düzenleyerek seçmenleri ile buluştu. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’da Haymana’ya gelerek seçmenlerden destek istedi. Cumhurbaşkanlığı içinde Recep Tayyip Erdoğan ile devam edilmesi gerektiğini söyledi.
 
 
AKDOĞAN; “YURT BU YIL AÇILACAK”
 
   Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Milletvekili Yalçın Akdoğan’da Çarşamba günü seçim çalışmaları için Haymana’ya geldi. Akdoğan, öğrenci yurdunun temelini kendisinin attığını, müteahhitten dolayı bazı sorunlar olduğunu, yurdun bu yıl kesinlikle açılacağını söyledi. Akdoğan ayrıca Haymana Meslek Yüksek Okulu’nun bölümlerinin artması içinde rektörle görüştüklerini söyledi.
21 BİN SEÇMEN YENİ DÖNEM İÇİN OY KULLANACAK
   Haymana’da 21.199 seçmen dış mahalleler ile birlikte 108 sandıkta oyunu kullanacak.  Seçimlerde tek sandık olacak ve Milletvekili ile Cumhurbaşkanlığı pusulaları aynı zarfa konup tek sandığa atılacak.
SEÇMEN KAĞITLARINA DİKKAT!...
 
    Bu arada 24 Haziran’da geçerli olan seçmen kâğıtları Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde 1 Temmuz seçimlerimde de geçerli olacak. Onun için 24 Hazirandan sonra seçmen kâğıtlarının atılmaması gerekiyor.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 

Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " PARTİLER ÇALIŞTI ŞİMDİ SIRA SEÇMENDE " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Celladına aşık olmuşsa bir millet

06:42:23

Gönderen:

Aşık Derdo

24/6/18

Celladına aşık olmuşsa bir millet İster ezan, ister çan dinlet İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet Müstehaktır ona her türlü zillet. Dünya üç beş bilgisizin elinde Sanırlar ki tüm ilim kendilerinde Üzülme, eşeği eşek beğenir Bir hayır var sana bana kötü demelerinde. Felek ne cömerttir aşağılık insanlara Han, hamam, dolap, değirmen hep onlara Kendini satmayan adama ekmek yok Sen gel de yuh çekme böylesi dünyaya. Her gün biri çıkar, başlar ben, ben demeye Altınlarıyla gümüşleriyle övünmeye Tam işleri dilediği düzene sokar Ecel çıkıverir pusudan: Benim, ben diye. Ömer HAYYAM


Başlık:

SONRA ÖZDEMİRİ SANDIОA GÖMECEGİZ

01:55:14

Gönderen:

ÖNCE AK PARTİYİ

23/6/18

Ak partinin sonu geldi önce akp yi sandığa gömecegiz sonra haymanaya civi cakmayan özdemir beyi sandığa gömeceğiz


Başlık:

Yalçın akdoğan biraz küçük at civcivler gülmesin.

01:16:30

Gönderen:

Ahmet

23/6/18

Bu konuşan Yalçın akdoğan mı? Yahu ne boş konuşuyorsun be adam? Yurt ne zaman bitmesi gerekirdi? Okulların açılmasından en az 2 ay önce. Neden? Öğrenciler kiralık ev arama derdine girmeden, yurt sorununu hal etmeleri gerekirdi. Sana nasıl güvensinler de Eylül sonu, Ekim`de okullar başlayınca ev aramaya koyulsun?


Başlık:

Vural abiciğim yapma güldürüyorsun

01:12:48

Gönderen:

Hasan

23/6/18

Vural abiciğim bu haberin kulak çekme ile ne alakası var? Yani ne alaka? Herhangi bir partiyi öne çıkarma gibi bir cümle yok, herhangi bir adayı öne çıkarma yok. Peki neden böyle konuştun, anlamış değilim inan.


Başlık:

Güle güle

06:36:35

Gönderen:

Kemal

22/6/18

Bir akp sevdalısı olarak haymanayı ilçe başkanı ve belediyeden kurtaracaz bizi oy vermemeye mecbur bırakan rüstem il bşkanı belediye başkanı utansın şuan maaşını alıp yatanalar hayatında akp oy vermeyip en iyi şekilde calışan büyükşehirde işe gitmeyip maaş alanlar insalar sana oy versin bitirdin akpartiyi tarih seni haymana seni afetmiycek son günlerini iyi gecir oy düşünce senide o avenelerinde alacaklar yedigin haklar yanına kalmadı kalmıycak huzurun kaldımı bi bak neler kaybedeksin makam gidince ellerini ovuşturup hesap soracak ne kadar cok insan var bi düşün bakalım insan olmayı beceremedin sana akıl veren özdemir talip ali oguz kurtarsın seni hepiniz tarih olacaksınız haymananın 5 senesini heba ettiniz allah bunun vebalini yanınıza bırakmaz sabır acı meyvesi tatlıdır...bitti krallık son günler güle güle inancınız varsa dinimiz derki neyle gelirsen gel kul hakkıyla gelme...o kullar size hakını helal etmiyor....


Başlık:

GAZETECİLİK.

01:03:28

Gönderen:

Vural YAŞAR

22/6/18

Sevgili Yavuz ÇİFTÇİ, BELLİKİ BİRİLERİ KULAОINI ÇEKMİŞ. KEŞKE BU HABERİ HİÇ YAPMASAYDIN.

YAZARIN NOTU: Bu haberdeki sıkıntı ne Vural Abi?


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin