Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

52 AYIN SONUNDA KAFAMIZDAKİ SORU İŞARETLERİ..
13/07/2018

Evci Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Levent Koç, belediye çalışmaları ile ilgili saptamalar yaparak eleştirilerde bulundu.
Evcililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Levent Koç gündem oluşturacak açıklamalar yaptı. 
Koç gazetemize yaptığı yazılı açıklamada şunları dile getirdi: “Yöneticilik diyorum, ev reisliğine benzer. Evinin çatısı aksa, su ve elektrik tesisatı çalışmazsa, alt yapısı olmazsa yani ev evlikten çıkıp enkaza dönse böyle bir evde yaşayabilir, böyle bir eve misafir davet edebilir miydiniz?
Son 30 senenin Haymana’sı tam da böyle bir eve, enkaza dönmüş durumda. Ne Haymana ve köylerindekiler Haymana’da kalıyor, ne de gelenler Haymana’ya bir daha geliyor. 
6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile iş bilmez belediyeler yeni bir mazeretin arkasına sığınmaya başladılar. Yapmaları gereken en asli görevleri dahi Büyükşehir yapacak, yapmalı deyip işin içinden sıyrılıyorlar.
Yüz ölçümü olarak Ankara’nın en büyük ikinci ilçesi olan, 73 dış mahalleye sahip olan Haymana’da, belediye ek hizmet birimi sadece Yenice’de var. Lakin burada bir kepçe, bir traktör, bir kamyon var. Yani Yenice’ye ve bölgeye hizmet vermesi imkansız. 
Oysaki Haymana 6 bölgedir. Her bölgeye bir hizmet birimi inşa etmeden bu mahallelerimize hizmet götürmek imkansızdır. Şimdi diyeceksiniz ki onca makinayı nereden getirelim? Kurumlar arası devir vardır. Gidin Büyükşehire veya AK Parti Belediyelerine veya Bakanlıklara size 6 kepçe, kamyon, traktör, itfaiyeyi ziyadesiyle verirler.
Yine Büyükşehir Yasası ile köylerin İlçe belediyelere ait mahalleye dönmesi ile köy arazileri Haymana Belediyesine geçmiştir. Haymana Gazetesinde her hafta takip ettiğimiz ilanlara göre bu arazilerin birçoğu satılmıştır. Bizi merakta bırakmayın onca arazi satışından elde edilen gelir ne kadar ve nerelere harcandı? Merak ediyorum, merak ediyoruz. Dış mahallelerimiz ve köylerimizde belediyeye ait arsa kaldı mı?
Merak ediyoruz, borçları yapılandırmak için 18 milyon kredi kullandınız. İller Bankasından da Haymana Belediyesine 1 milyon TL.lik bir meblağ geliyor. Bunun 320 bini yapılandırmaya kesiliyor ve geriye 680 bin lira kalıyor. Bu meblağ  nerelerde kullanılıyor. Merak ediyoruz. 
Merak ediyoruz, 1300 metrekare arsayı 1 milyon liraya, tam karşısında bulunan 7225 metrekare arsayı ise 2,2 milyon liraya sattınız. Bu satışların mantığı neydi? Ayrıca 7225 metrekarelik arsa satışının Devlet İhale Kurumunda ve gazetede ilan edilmesi ve ihale usüllerine uygun olarak satışının yapıldığını ancak ihaleye tek şirketin katıldığını duyduk. Merak ediyoruz bunun gerçeklik payı nedir? Gerçekten bu ihaleye tek şirket mi katılmıştır?
Merak ediyoruz, şimdiki adı Ürofiz, 10+10 yıllığına kiralanmadan evvelki adı Termal olan otelin kira sözleşme hükümlerini kim, hangi gerekçe ile hazırladı ve hazırlanan sözleşmeyi imzalarken hükümlere baktınız mı? O hükümlerden biri tadilat giderlerinin %50’sinin Haymana Belediye’since karşılanması. Akla gelen soru şu: Yapılan tadilat öncesi otel yetkililerince Belediyeye bilgi veriliyor mu? Değilse otel yetkilileri tadilatı istedikleri firmadan yapıp istedikleri meblağdan fatura kesip, bu faturanın yarısını belediyeye ödetiyor mu? 
Merak ediyoruz, AS İnşaat tarafından 2014 yılında yapımına başlanan görüntü itibari ile tamamlanmış olan Toprak Mahsulleri Ofisi halen neden açılmıyor? Eksiği varsa neden tamamlatılmıyor? Bakınız 4 senedir, Haymana çiftçisi, 3 borsacının insafına bırakılmış durumda. Çiftçimizin çoğu mahsulünü Polatlı’ya götürmek zorunda kalıyor. Polatlı’ya gitmek de hem çiftçinin hasat zamanından, hem de ekstra ceplerinden çalmaya devam ediyor.
Merak ediyoruz, 2010 yılında, 3 bölüm, 90 öğrenci ile açılan Ankara Üniversitesi Haymana Meslek Yüksek Okulu’nu geliştirmek, bölüm ve öğrenci potansiyelini arttırmak için ne gibi çalışmalarınız oldu? 2015 yılında 3 bölümden İlk ve Acil Yardım bölümü Haymana’dan alınarak Keçiören’e verildi. Neden? Bu yıl onayı alınmasına rağmen Sağlık Turizmi bölümü ise açılamadı. Neden? Yüksek Okul binasının tapusu PTT Genel Müdürlüğüne ait. Binanın Ankara Üniversitesine devri için yerel yönetim olarak herhangi bir girişimde bulundunuz mu? Unutmayın her öğrencinin yaşadığı şehirde, aylık asgari harcaması 750 liradır.
Merak ediyoruz, Ankara Kalkınma Ajansını duydunuz mu? Bakınız belediyeler için en büyük yatırım kalemi projelerdir. Bu projeleri hayata geçirebilmeleri için de uzman bir proje ekibine yani AR-GE birimine ihtiyaç vardır. Ama bizim henüz bir AR-GE birimimiz dahi yok. Ankara Kalkınma Ajansının 2016 yılı proje desteği eski para ile 38 trilyon küsürdür. Ve maalesef Haymana bundan hiçbir zaman faydalanamamıştır. 
6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile Büyükşehirlerde, Valilere bağlı “Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları” kuruldu. Bu Başkanlığın kuruluş amacı, merkezi idarenin taşrada yapacağı yatırımları belirlemek ve koordine etmek. Merak ediyoruz, böyle bir Başkanlığın varlığından haberiniz var mı? Varsa bu Başkanlıktan Haymana’ya yatırım ile ilgili bir görüşmeniz oldu mu? Olduysa hangi konuda oldu? 
Haymana’da genel olarak Canbeg adını verdiğimiz ama hiçbir zaman hatırlamadığımız güney köylerimiz var. Çatak, Alahacılı, Toyçayır, Boğazkaya, Emirler, Büyükyağcı, Küçükyağcı, Büyükkonak, Küçükkonak, Kerpiç, Bumsuz. Bu köylerimiz, yolları yapılacağı için 3 ay evvel çok heyecanlanmıştı. Ve yolları bitti. Geçtiğimiz hafta bu köylerimizi ziyarete gittim. Biten yol, soğuk asfalt, ama nasıl asfalt? 2 haftalık Emirler yolu enkaza dönüşmüş, çoğu yerde aracın altını vurdum. Şirket elemanları bölgeyi terk etmiş ve bölgede bizim Haymanalı Büyükşehir çalışanlarımız var. Kendilerinin orada olma nedenleri, buraya dikkat edin, yeni biten yolu YAMAMAK. Merak ediyoruz, Yatırım kaleminde tamamlanmış olarak görülen bu yolun teslimini kim aldı? Bu arada bu köylerimiz Konya ile sınır. Kerpiç’ten bakınca Yeniceoba, Çatak ve civarından bakınca Kandil görünüyor. Ve bölge insanımız onlara baktıkça Haymana’dan uzaklaşıyor.
Merak ediyoruz, hiç makam aracınız ile Haymana caddelerini dolaştınız mı? Mahallelerimizde yolları kapatan ağaçlar, otellerin etrafında moloz ve çöp yığınları, kaldırımlarda diken ve otlar vs... Haymana’daki tek mesire alanı Başdeğirmen’e hiç gidip baktınız mı? Hiç merkez mezarlık ve Medrese Mahallesindeki otellerin yolu kenarındaki mezarlığı ziyaret ettiniz mi? Ot ve dikenlerden mezar taşları görünmez hale gelmiş. Bilginiz olsun.
52 aylık merak edilenlerin bir kısmını dilimin döndüğünce izah etmeye çalıştım. Merakımızı giderip gidermeme konusunda muhakkak ki hürsünüz. Ama yönetiminizde olan ilçede yaşayan bir vatandaş, bir dernek başkanı olarak bahsi geçen bu konularla ilgili soru işaretlerinin tarafınızca giderilmesi temennimdir.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 

Bu yazıya toplam 36 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " 52 AYIN SONUNDA KAFAMIZDAKİ SORU İŞARETLERİ.. " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Hamamları Unutmuşsun

23:41:54

Gönderen:

Serdar Balcı

18/7/18

Bende dışarda yaşayan bir haymanalı olarak haymanamızdaki kaplıcamızı dünyanın en kaliteli suyu olarak sürekli tanıtmaktayız.Tanıtsak ne faydası var kaplıcalarımız pislik içinde tuvaletleri berbat musluklar kırık hiçmi bakılmıyor bir haymanalı yönetici hiçmi girip kontrol etmiyor yazık denetim sıfır.Özel banyo temiz deniyor havuzun içine girince bizden başka herşey geziyor insanın miydesi bulanır yazık haymanaya inanırmısınız artık hiç kimseye haymananın suyu bir numara demiyorum suyu bir numara olsa ne olur kalite olmadıktan sonra.


Başlık:

Bağımsız mısın

09:53:45

Gönderen:

Ballı Köy

18/7/18

yahu hocam hem her yerde ak partiden aday adayı olcam diyorsun hemde ak partili bir belediyeyi yerden yere vuruyorsun çok acemice bir açıklama olmuş siyasette daha kırk fırın ekmek yemen lazım gözümde büyütmüşüm seni bu yazın çoktan ak partiye ulaşmıştır kendine yeni bir parti arasan iyi olur yazdıklarıma kızma ben gerçek dostum


Başlık:

Kemal Ahmet

23:56:03

Gönderen:

Ahme

17/7/18

Hacı abi kendisini parlatıyor yazısı yanlışlıkla patlatıyor olmuş kusura bakmayın a dostlar.


Başlık:

Bilal

09:37:14

Gönderen:

levent KOÇ gibidir

17/7/18

Bu adamın aileside düzgun kendiside düzgun ne kavga bilirler ne tartisma bu adamin altina en kral arabayida alir paraya cok ihtiyacı yoktur . Bu adamin tek gayesi memlemetidir. En hayirlisi bu adamdir. Konusmasini bilir dinlemisini bilir .benim kalbim haci aysudan yana ama mantıgım tamamen levent koc diyor .


Başlık:

Frene bas

03:39:43

Gönderen:

Hocam

16/7/18

Hocam iyi hoş ama olmayacak duaya amin diyorsun hacı halil ibrahim aysu fahri usta sen aynı bölgenin adayısınız nasıl olacak bu iş etrafındaki adamlarına dikkat etmeden gerçi etsende zor hocam zor


Başlık:

Kemal Ahmet

00:53:35

Gönderen:

Ahme

16/7/18

Kemal Ahmet adaşım, sen de biliyorsun ki Levent hoca Akp`yi eleştirmiyor. Belediyenin hizmetlerini, yapılması gerektiği halde yapılmayanları eleştiriyor. Konuyu saptırma çok ayıp. Kendisi zaten ak partili. Millet Hacıdan da Ozdemirden de bıktı. Hacının teskeresini bir daha gelmemek üzere halk eline verdi. Şimdi sıra ozdemirde. Ama hacı abi kendini patlatıyor. Özdemir abi ise kendisinin yapmadığı hizmetleri kendisi yapmış havası veriyor.


Başlık:

fitneciler

16:21:39

Gönderen:

.........

16/7/18

levent bey memur muş bilmem neymiş ne kadar saçma yalkşaşıyorsunuz memleketin hali ortada gelişmiyor son 30 yıl memleketi yok etti ufacık haymanada 10 tane aday çıkmış ayıp utanın halen karalama halen çekememezlik size az bilene bu yaşananlar daha kötüsünü hakediyorsunuz memleket yaşanabilirlik özelliğini kaybettmiş aysu ve özdemirle birlikte memlkette caddeler mafya bari basit insanlarla doldu bunlarmı mafya hayır idareciler bu konuya müdahil olmaları lazımdı olmadılar dışarda vatandaş şunu der bilesiniz fitneci yandaşlar lafım herkese değil fitnecilere haymanaya ne diye gidelim bir kurşuna denk gelme olasılıgımız yüksek hadi bakalım siz devam edin...


Başlık:

Birleşme

12:03:20

Gönderen:

Serhat

16/7/18

Bu bölgenin adayı kesinlikle sen olmalısın hocam. Öz köyler de özdemir. Bıktık alfabeyi baştan sayamayan siyaset bozuntularından ikinizde faydalı olursunuz haymanaya eminim. Hatta birleşseniz benim fikrim Özdemir in siyasi brokrat cevresi seninde tahsikin aynı memleket in insanlarısınız haymanayı düşünün şahsi düsünmeyin. Buda bir fikir degerlendirirseniz bizler mutlu oluruz


Başlık:

Adaylık

11:58:06

Gönderen:

Kazım

16/7/18

Sevgili arkadaşlar önce şunu söyleyim siyasette özdemirciyim gazeteyide herzaman takip edip okurum ancak herzamanki gibi hacı bey herhafta degisik isimlerle yorum yazar ama her hafta Özdemir i kötülemek için aynı tarz ile. Şimdide levent hoca için Özdemir destekliyor aday olsun diye bir söylem çıkarıyor çelitli yorumlar yapıyor. Arkadaş herkes aday olabilir sende olabilirsin ama bu şeytanlıklara inanamıyorum ne oyunlar çeviriyorsunuz şaşıyorum hacı beyin kirli siyaseti her sayfada görüyoruz.


Başlık:

Birleşin

05:34:05

Gönderen:

Haymanalı

15/7/18

Levent hoca Samim YAŞAR birleşin karşınızda kimse duramaz.açık ara alırsınız Haymanada sayenizde kurtulur.


Başlık:

ne hizmeti

00:48:38

Gönderen:

osman tan

15/7/18
yahu arkadaşlar siz ne hizmetinden bahsediyorsunuz.haymana son 30 yıldaki en kötü yönetimini yaşıyor.ne hizmetinden bahsediyorsunuz siz.büyükşehirin yaptığı çalışmaları belediye yapmış gibi anlatmayın.insanların gözü artık açıldı.levent hocanın sorularına verebilecek cevapları varsa versinler.haymana bitmiş vaziyette siz daha görülmemiş hizmetler yapıldı diyorsunuz.

Başlık:

Yasak değil mi?

17:54:05

Gönderen:

Ali

15/7/18
Devlet memuruna siyaset yapmak yasak değil mi? Dernek başkanlığı adi altında belediye başkanına giydirmek siyaset olmuyor mu? Ya memurluğunu yapacaksın. Ya da istifa edip siyasete gireceksin. Hem maaşı al hem köy köy gez vallaha iyi iş güzel iş.

Başlık:

Gerçekler her zaman acıdır

16:06:36

Gönderen:

Yeniceli

15/7/18
Evet arkadaşlar gerçekler her zaman acıdır. LEVENT Hoca burada Haymana da olan biteni guzel bir şekilde dile getirmiş, kendisini canı gönülden kutluyorum. Tabi bu arada LEVENT hocam bu yazıyı yayınlarkende bazı kişilerin tepki göstereceğinin farkına varmıştır. Yazılan yorumlara bakıldığında bazı arkadaşların korkularını görüyorum. Buda tabiki hacı Aysu ve çevresidir. benim bildiğim kadar LEVENT Hoca ne bir başkasının gazına, nede bir başkasının adamı yada adayı olamaz. O sadece HAYMANA`nın yetiştirdiği temiz, karakterli, kişilik sahibi değerli bir şahıştır. Bizde YENİCE`li olarak elimizi vicdanımıza koyarak buyuk kitleler halinde boyle temiz ve HAYMANA`ya faydalı bir kişiyi, ğerçekten destekleyeceğimizi biliniz. Özdemir beyin etrafındaki beyler sizde çok iyi biliyorsunuz ki, güzelim HAYMANA`yı bu hale getiren sizlersiniz, sadece kendi menfaat ve çıkarlarınız için, hiç bir zaman HAYMANA`yı düşünmediniz, gerçekten HAYMANA`yı düşünen biri çıkıyor.

Başlık:

At hasan at

11:44:16

Gönderen:

Hasan

15/7/18
Hasan adaşım sen hangi yolu kullanıyorsun be paşam. Yahu hafta sonları köylere gidemiyoruz yol korkusundan benim köyüm Haymanaya 30 km. uzakta ama gitmeye bin pişman oluyorum. Biraz küçük at da civcivler yesin.Yoksa yemezler.

Başlık:

Boşa mesai harcama.

07:26:51

Gönderen:

Vasfı

14/7/18
Hoca giriş cümlen olmamış be. Bu ne anlamsız benzetme anlamadım. Belediye reisligi ev reisligine benziyorsa sana ihtiyaç kalmadı demektir. Demekki haymanadaki eli ekmek tutan herkes yapar. Sen de boşa siyaset yapıyorsun o zaman.

Başlık:

hangi partiden adaysınız

03:45:39

Gönderen:

kemal ahmet

14/7/18
hocam kısa ve öz sorular soracagım şuan memur olarak görevdemisiniz adaylık için istifa dilekcesi verdinizmi hangi partiden adaysınız sanırım akpartiden aday degilsiniz akpartiyi eleştirdiniz için şimdi çok bilen ler diycekki partiyi degil belediyeyi diycek ama parti tüzügü geregi eleştiri basında diil yazılı olarak ilçe yada il merkezine verilmektedir partiliyseniz bu durumu bilirsiniz degilseniz sorun diil.ikinci konu burda zirrat odası toprak masuleri kurumu ve ticaret borsası ve akp ilçe ve belediye hizmet alan ve almayan muhtarlar hedef gösterildi sanırım onlarında cevap hakkı dogdu.bu iddalar gerecekmi degilmi belgeler varmı , onlar cevap yazınca görecez.adaylıgınız hayırlı olsun.editör bey yayınlarsanız sevinirim iyi calışmalar..

Başlık:

Dürüst ve doğruyu seçelim

02:12:07

Gönderen:

Doğrucu

14/7/18
Hacı Aysu ismini dile getirenlere gülelim,adam kendine parti bile bulamıyor,Haymanada alacağı 100 oy.benim temennimiz Haymana için ya levent koç ya Samim yaşar çünkü bunlar doğru adamlar.

Başlık:

Adaşıma

01:48:20

Gönderen:

Levent

14/7/18

Sevgili öğretmenim ve adaşım çok güzel yazmışsınız.Şuna hem siz hemide haymamalılar dikkat etsin lütfen.Yumşak eleştiri yapanlar şuanki yönetimi de savunanlar hep aynı kişiler.Dikkat edin direk sizi hedef almıyorlar.Çünki siz onların işine yaradığı kadar iyisiniz.Sizin yada diyer adayların kazanamayacağını biliyorlar.Siz aday olun ki hacı kazanamasın.Tek gayeleri bu adaş.


Başlık:

Gülüp geç

01:26:01

Gönderen:

Varol

14/7/18

Hocam dikkat ettin mi seni eleştiren özdemirin adamları ama gayet kibar eleştiriler.Acaba niye hocam.Çünkü sen onlar için bulunmaz nimetsin senin sayende seçim kazanmayı düşünüyorlar.Senin kazanamayacağını biliyorlar ama çekilmenide istemiyorlar.Hocam akıllı siyaset yap sen bu ilçenin bir değerisin.Zaman erken sizin için.


Başlık:

Haymana

23:52:36

Gönderen:

Ahmet

14/7/18

Ben bildiklerimi duyduklarımı söyleyim eminim benden iyi biliyosun hocam. 700 bin tl nereye gidiyor diyip algı yaratmaya çalışmıssınya. 250 işcinin maliyeti 750 binden fazla. Diger bilmediginiz 20 tane ayrı borç sigorta 78 köy ve merkezin çöp hizmetleri. Sayamıyacagım birsürü belediye hizmeti. Haymana bld sinin yaptıgı mahalle araları asfalt hizmetleri. Görüyormusun hesap yapmayı biliyormusun hocam anladık adaysın ama aynı çirkinlikler işte haymananın kirli siyaseti


Başlık:

Seninleyim

22:05:30

Gönderen:

Kazanan Haymana Olacak

14/7/18

Başkan gerçekten helal olsun sonucu ne olursa her zaman her daim ben ve ailem ölümüne arkandayım Haymana için..


Başlık:

mehmet kardeşe

19:31:43

Gönderen:

ali

14/7/18

mehmet kardeş 4 yıl geçtide 4 yılda daha ortada olmayan pazar yeri demişşin pazar yeri dediğin altı şap peton üst çatı galvaniz olan yapımı çok başit olan bişey değilmi yapamadınız duble yolderken ankara büyükşehir belediyesinin yaptığı yoladamı sahip çıkıyosunuz milli park derken 10 sene önce resmi gaatede yayınlanan milli parklar müdürlüğün yaptığı anıtamı sahip çıkıyosunuz köy yollarıderken ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ tarafından yapılan yollarımı kendinize malediyosunuz oteller dolu derken 14 temmuz hafta sonu hangi otel den istiyosanız size yer buluyum kavga derken eskiden kavga oluyordu sizin zamanınızda silahlı çatışmalar eksik olmuyor kavgasız günmü var asıl pisliği kendinizle getirdiniz 5-6 çakal kavmananın başına bela yaptınız adamlar istediği yere rezalet çıkarıp bi yerlerden telefonla arayıp kapatanlarıda bu memleket biliyor büyük iktidarın arkasına saklanan basiretsiz yöneticileride Reis Erdoğan gereğini yapacağından kimsenin zerre terettüdü olmasın


Başlık:

helal hocam

18:58:40

Gönderen:

ali

14/7/18

okumuş görmüş insanın halide başka oluyor helal olsun hocam sonuna kadar arkandayım haymanayı ithal müdürler değil senin gibi insanlar yürütecek caddenin göbeginde karpuzculardan aile geçemiyor keşlerden haymana bıktı koskoca ilçede gece bir wc bile yok böylemi turizm ilçesi olacaz haymanada ailelerin gidebileceği bir yer bile yok belediyenin 2 parkı var ordada bi çay söyle 10 dakika sonra çıkacak diyorlar hamamlara git pislik yuvası sahi bide hocam sorsaydınız bu hamam kantinleri parklar vs hasılatlar nereye gidiyor


Başlık:

gaza geliyorsun diyene cevap

17:58:34

Gönderen:

öz haymanalı

14/7/18

mehmet kardeş gaza geliyorsun diye başlık yazmışın bi ata sözü vardır cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor derler atalar önce kendi kapasitene bak sonra gümbür gümbür geliyor dediğin oy verecem dediğin kişinin kapasitesine bal ondan sonra eğitimci yönetici bir insana gaza gelmekle suçla yazık sizler aslında hocada suç eşide kendiside eğitimci yönetici aylık gelirleri en az tahmini 10 bin tl.altlarında sıfır araba derdin ne be hoca diye sormak lazım bırak başkan adaylığını felan 2 kelimeyi bi araya getiremeyen parkları payyona çeviren milletten haraç toplayanlar ithal müdür getirenler atlarını koştursun aklı selim bir insan yazıyı okur ve derki gerçekten bizim bunlardan haberimiz yoktu der ve alkış yapar yav hacı gelse ne yapacak ırkçılıktan başka ne yaptı mevcut başkan gelse ne yapacak 4 yılı geçgindir gözle görülür bi faaliyeti yok halen eski yeni diye tutdurmuş gidiyonuz haymana neden geri geri gidiyor şimdi daha iyi anlaşılıyor


Başlık:

birileri çıkar

17:42:52

Gönderen:

öz haymanalı

14/7/18

değerli hoca birileri çıkar bu dediklerinizide eleştirir hatta sizin söylediklerinizi çarpıtır ve olmadık şeyler söyler son yıllarda haymanamız gittikçe kan kaybediyor buda işi bilmeyen yerel yönetimlerden kaynaklanıyor ne güzelde yol göstermişiniz kaynakları nerden alacaklarını neler yapılması gerektiğini lakin ne mevcut başkan nede ondan önceki başkan sanırım bu yazıyı okuduktan sonra nerde hata yaptıklarını anlarlar birisi büyük düşündürdü haymanayı diğeri adını yazmayı bilmeyen nerde çakal varsa haymanaya toplamakta üstüne olmayan biriydi mevcut başkandan çok şey bekledi halkımız lakin umduklarını bulamadı şimdi bazıları eski başkanı pof pofluyorlar pof pofluyanlarda çıkarcı çevresi bi ata sözü var eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı eski başkan iyidide neden iktidar partisinde seçim kaybetti sorgulamak lazım mevcut başkan iyide neden karşısına bu kadar aday yada aday adayı çıkıyor bunlara oy verecek seçmen kendini sorgulaması lazım yüreğinize sağlık yolunuz açık olsun


Başlık:

GAZA GELİYOSUN HOCAM

16:54:26

Gönderen:

mehmet

14/7/18

HOCAM GAZA GELME ÖZDEMİRİN ADAMLARI SENİ DESTEKLİYO GİBİ GÖZÜKÜYOR SIRF HACI AYSUNUN OYUNU BÖLMEN İÇİN BENDEN SÖYLEMESİ 4 KİŞİDEN BAŞKA KİMSE SENİ KONUŞMUYOR O 4 KİŞİDE SENİN ENCÜMENİM DEDİKLERİN BENDEN SANA ABİ TAVSİYESİ MİLLET DERSİNİ ALDI HACI GELİYOR SEN DE ZAMANINDA ÖZDEMİRİ DESTEKLEDİN AİLEN İLE BERABER UNUTMA BUNU DA SİZ BASIMIZA GETİRDİNİZ.


Başlık:

Soru sorun

10:35:21

Gönderen:

Mehmet

14/7/18

Pazar yerini sormamışsın. Ankara duble yolu sormamışssın. Tarihi milli park ilan edildik 90 sene sonra onu sormamışsın. Koy yolları yapılıyor mahalle araları asfalt lanıyor onları sormamıssın. Dünyanın 1 inci suyu ilan ettirildi reklam yapılıyor oteller dolu bunları sormamışsın. Parklar yapıldı aileler rahatlıkla oturup dolaşıyor bunları sormamışssın. Haymanada mafya kavga 10 da 1 e düstü bunları sormamışsın. Dogalgaz geliyo cezaevi vs. Nedir bu haymanaya kötülük yapıyorsunuz farkında degilsiniz hoca


Başlık:

Gereksiz

10:29:06

Gönderen:

Ahmet

14/7/18

Başkan aylardır anlatıyo sorulanları fazlasıyla ha sen özel merak ediyosan gidip belediyeye sor emin ol karşına geçip insan gibi anlatırdı ama bu şekil tribunlere oynayarak soru şekli kimse muhattap almaz seni yanlış tarz bence yakışmamış okumuş adama


Başlık:

Haymana

10:20:32

Gönderen:

Hüseyin

14/7/18

Aha bi tane daha geldi haymananın ganimetlerini altınlarını yediler degilmi hocam. Şimdiki yönetim allah razı olsun son 30 yılın borçlarını ödüyor ve çalışıyor daha mantıklı eleştiri lütfen


Başlık:

Eleştiri

08:39:29

Gönderen:

Hasan

14/7/18

Haymanaya yol yapılıyor diye kızıyo adam yaww bırakda yapsınlar kardeş benim arabada devamlı hasar cıkarıyodu ama artık tertemiz gidip geliyoruz başka yapılmayan şeyleri eleştirin


Başlık:

Siyaset kokusu

08:37:23

Gönderen:

Recep

14/7/18

Evet bir aday daha. Tebrik ederim ancak benden sana bir tavsiye levent bey yanlış zaman. Yanlış eleştiriler kimse inanmıyor sadece aday olmak için yapılan çalışmaları kötülemek. Haymanada yaşıyoruz şu an belediyenin en iyi hizmet ve güç olarak zamanı. Kendini küçültmeni istemem iyi insansın ancak başkandan memnunuz kötülemek ile olsaydı bu işler hacı kazanırdı geçen seçimde kendi fikirlerim tabi ama en önemlisi haymanada huzur var iyi günler


Başlık:

Haymana

08:32:27

Gönderen:

Ali

14/7/18

Sayın hocam bir sayasetci gibi eleştirmişsiniz belediyeyi ancak neden şimdiye kadar hiç yapılmamış hizmetleri getiren haymana belediyemizin yaptıgı hizmetleri yolları vs. Hiç mi memnun degilsiniz sizde bu hizmetlerden faydalanıyosunuz bir vatandaş olarak. Bu eleştirilerde art niyet görüyorum ben. Haymana tariginde yapılmayan hiZmetleri gördük. Milli park ilan edildik. Ana yolumız duble yol olarak bitti pazar yeri yapılıyor parklarda ailemizle huzur içinde oturabiliyoruz bunları gercekten görmüyormusunuz bizlerde bunları merak ediyoruz. Cevap verip vermemek senin taktirin tabiki hocam saygılar


Başlık:

Levent abi tebrik ederim açık açık yazı

06:20:00

Gönderen:

Mehmet

13/7/18

Ben bu demece şapka çıkartırım. Tebrik ederim Levent abiciğim.Sahi muhalefet partileri nerede? onlarda böyle kapasiteli bir eleştiri medeni bir eleştiri görmedik. Şimdi anladımki Levent hoca başkasının elinin harcı değil aksine kendilerini dev aynasında görenler levenet abinin eline harcı döken ameledirler. Adayım diye boşuna bol bol poz verip bol bol pos yapmasınlar. Tam bir haymana evladı ve sevdalısı olduğunu gösterdi. Levent abi kangren haline gelmiş haymana sorunların açık açık yazmış. Bu konuda Haymana gazetesinde sürekli bu sıkıntıları dile getiren Yavuz çifçi abinin de yazdıklarını kulak ardı etmemek ve yabana atmamak gerekir. Aksi halde haymana hep kaybeder.


Başlık:

Tam bir manifesto niteliğinde

06:09:25

Gönderen:

Ahmet

13/7/18

Gerçekten Levent Koç Hoca`nın bu yazısını okuyunca,Allah Allah,şimdiye kadar eleştiri yapacak beceriyi,kapasiteyi bulamayan muhalefet ilçe başkanlarının yerine Levent Hocam Haymana`yı bitirenlerin yanlışlarını,Haymana`nın eksiklerini söylüyor.Buyrun beyler hani Levent hocayı küçümseyip,oyları bölüyor diyordunuz.Yahu kimin için oyları bölecek ve kime karşı bölecek.Oylarını böldüğü sözde kendilerini gelin güve yapanlar,acaba Levent hoca gibi Haymana`nın karın ağrıtan sıkıntılarını,dertlerini dile getirdiler mi?Bu durumda siz ortaya çıkmakla Levent Hoca`nın oylarını bölmüş oluyorsunuz.Kapasite,birikim,tahsil desen var.Peki habire belediye b.adayı ve m.vekili adayı olanlar,korkudan böyle teknik çapta eleştiri yaptınız mı?Şimdiye kadar böyle açık sözlülükle eleştireniniz çıktı mı?Ne gezer.


Başlık:

helal olsun kurtar haymanayı bunlardan

04:42:10

Gönderen:

kemal

13/7/18

başkan helal olsun bu cifcinin kanını emen ticaret borsasını calışlıların elinden al fen işleri aski belediye hastane bankaları şu iki köyden temizle bunlar yıllardır haymananın kötü imajı kurumları babasının malı sananlardan al toprak mahsulleri ekibini degiştir sanayi cok pahalı parca yok herkez polatlı ankaraya gidiyo sanayiyi ordan kaldır halk askerlik şubesi tedaş telekoma gitmek içincile cekiyo bunlar hep masraf yapıyo caddeler pis temizlik yok banyocu gelmiyo hergün kavga var huzur yok başkan olursan her yer akraba kurumları her köy aileler paylaşmış diger köyler polatlıya kacma cabasında otobüsler pahalı hizmet yok egitim yok ego saatlerinin haymana halkına yararı yok bunları cözecegine söz ver vallaha bu halkde bizde seni destekleriz.ilçe teşkilatı belediye bşk halk istemiyo içratt yok bunlarda. iyi calış bunları cözersen haymana ihya olur.bunlara göz yumucaksan aday olma bence. yolun acık olsun dik dur egilme sakın..


Başlık:

Doğru

03:23:41

Gönderen:

Müjdat işitmez

13/7/18

Cok doğru tespitler


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin