Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

TURGUT’TAN 4 YILLIK DEĞERLENDİRME
03/08/2018

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, seçimden bu yana geçen yaklaşık 4 yıllık dönemi halk toplantısı düzenleyerek anlattı. Turgut toplantı da siyasi rakiplerine de göndermeler yaptı.
Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut 1 Ağustos Çarşamba Günü Halkı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Kültür Merkezinde yapılan toplantıya Turgut’un yanı sıra Belediye Encümenleri, Başkan Yardımcıları ve Belediye Birim Müdürleri’de katıldı.
Dinleyici olarak da AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Sıvacı, Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçı, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Belediye Başkanı Özdemir Turgut söz aldı.
Turgut belediye başkanlığı süresince yaptıkları ve yapacakları ile ilgili şunları söyledi;
“Cuma günleri halk günleri yapıyoruz. Ancak yaklaşık 4 buçuk yıl içerisinde neler yaptık, geniş kapsamlı olarak anlatmak için bu toplantıyı gerçekleştirdik. 
“BİZE MAFYA DEDİLER”
2014 yılında 8 aday adayı ile yarışa başladık. Partim AK Parti’ye müracaat ettim. O zamanlar bize mafya diyenler oldu ve partimiz bizi göstermedi. DP’den seçime girdim ve kazandıktan sonra hemen istifa ettim. 1 sene sonra da partim AK Parti’ye geçtim. Bağımsız olarak devam eder havamı da atardım, ama biz hava atmaya değil hizmet etmeye geldik. 
Göreve başlar başlamaz Çetinkaya Petrol ile Karayolları göbeğine kadar olan sorunu 15 günde halledip buradaki yol sorununu çözdük. 
Ankara Yolu bizim gelişimiz ile hızlandı ve sonunda bitti. Küçük sorunlar olsa da onlarda çözülecek. Cimcime Otel önünde zorla park parası alınıyordu. Hemen bu uygulamayı kaldırdık. Kaldırım işgaliyelerini kaldırdık. Bu arada Ankara ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde park yasakları başlıyor. Araç ve trafik sorunu olduğu doğrudur. Çağ Termal ve Kültür Merkezi altını otopark olarak açacağız. Saat Kulesi önünde de park yasağı olacak. Esnaflar sabah 10 ve akşam 18’den sonra mal indirebilecekler. 
Ulaşım ile ilgili yetki Büyükşehir Belediyesinde. Önümüzdeki günlerde otobüslere takip ve kamera sistemi takılacak. Böylece yolcu ile şikâyetler sona erecek. EGO şuan 1 araçla hizmet veriyor. Görüşmelerimiz var, ulaşımla ilgili bir ay içerisinde yeni müjdelerimiz olacak. 
Kaplıcaların 2 tanesi gece 12’de kapanıyor, merkez ise 24 saat açık. Gece müşterileri zaten az ve hep sorunlu müşteriler. Sıcak suda son teknoloji ile yenileştirmeler yaptık. 
“GÖÇ VEREN DEĞİL GÖÇ ALAN İLÇE OLACAĞIZ”
Tanıtım için 1 milyon 600 bin TL Başbakanlıktan fon aldık. Tüm masraflar bu fondan karşılanıyor. Göreve geldikten sonra Milli Parklara el attım. Anıt çalışmalarımız, Son Kale etkinliklerimiz uluslararası boyutta devam ediyor. İlerde çok ziyaretçilerimiz olacak ve göç veren değil göç alan yer olacağız. Seçim dönemlerinde nüfusumuz artıyor. Hedefimiz 50 Binin üzerinde nüfus. Bunun için muhtarlarımız da çalışma yapmalı. 
Kurumlar gitti diyorlar. Ama MYO ve Adliye geldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizde Ankara Valisiyle görüştük ve yeni bir Halk Eğitim yeri yapılıyor. Denizbank geldi, İlçe Tarım Binası yapılıyor. Taziye Evi yapıldı, Pazar yerimiz yapılıyor ve 3 ay sonra hazır olacak. 61 km su ve kanalizasyon çalışması yapılacak. 350 Km. asfalt programı için ihale yapıldı. Önce soğuk, daha sonra sıcak asfalt atılacak. 
Bazı köylere fazla hizmet yaptığımız söyleniyor. Biz her köye eşit hizmet yapmaya çalışıyoruz. Bunlar dedikodudur. 
Şu anda bulunduğumuz Kültür Merkezinin ısıtma sistemini yaptık. İmarı bile yoktu, 5 katlı imar çıkardık. Yatırımcı olursa 5 katlı ticaret ve kültür merkezi de yapabiliriz. 
Belediyeye ait ek binayı tekrar mevcut binamıza aldık. Ek bina olarak kullanılan yeri de mavi masa yaparak 7/24 açık tutacağız. 
“İŞİ GÜCÜ YALAN DOLAN SİYASETÇİ VAR”
Arsa satışları ile ilgili sağda solda konuşup peşkeş çekti diyorlar. Konuşulan arsayı eski başkan 2014 yılında ihaleye çıkarmış. 1 milyon 400 bine satamamış. Biz 2 milyon 200 bine satmışız. Karşıdaki arsa satışında rekabet vardı fiyatı yüksek oldu. Bu mu peşkeş çekmek? Bunları söyleyen siyasetçinin işi gücü yalan, dolan. Satılan arsada imtiyaz yok, rant yok İmara uygun olarak satılmıştır. 
Cezaevi ile ilgili üzerimize düşen tüm bürokratik işlemleri yaptık. Artık top milletvekillerinde. 
Doğalgaz ile ilgili olarak özel görüşmeler yaparak, bire bir takiple 2019 programına aldırdık. 2019’da kazma vurulacak.
Eski Başkan Hacı Aysu borçsuz belediye devrettim dedi. Ama 72 trilyon borçla aldık. Belediye mallarının hepsi ipotekliydi. Şu an gelirimiz 847 bin TL giderimiz 1 milyon 78 bin TL. Diyorlar ki 20 milyonluk arsa satmışız. Sattığımız 7 buçuk milyonluk arsa. Ama iftiracı, karalamacı tipler var ortalığa konuşan. Doğrusunu bizden öğrenin. Biz 60 yıldır yapılmayan alt yapıyı yapıyor, 78 mahalleye hizmet götürüyoruz. 
“BİZDE MİLLET BAHÇESİ YAPACAĞIZ”
Önümüzdeki günlerde çok önemli olan Cumhurbaşkanımızın da önemsediği Millet Bahçesi projemiz var. Teknik elemanlarımız ve mimarlarımız çalışıyor. 211 Bin metrekarelik alana yapacağız. 
“BEN BUNLARI MUHATTAP BİLE ALMIYORUM”
Biz çalışıyoruz ama kendine dernek başkanı diyen zavallı birisi çıkıp bir şeyler söylüyor. Başkan adayıymış. Aday olsan ne olur, olmasan ne olur. Birde siyasi mevta var. Ben bunları muhatap bile almıyorum. Biz işimize, yaptıklarımız ve yapacağımız hizmetlere bakıyoruz. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 26 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " TURGUT’TAN 4 YILLIK DEĞERLENDİRME " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

En büyük haymana

08:23:33

Gönderen:

Mücahit

10/8/18

Başkandan Allah razı olsun parkda ailemiz oturuyor sokakta rahat yürüyor zabıtalar bizi dövüp bıcaklamyor. Yollarımız yapılıyor pazar yerimiz yapılıypr duble yolumuz bitti bunları ben kullanmıyorum sadece eyy alttaki yorum sahipleri beraber kullanıyoruz neden bu kadar nankörlük nasıl yazabiliyosunuz bu kadar acımasızca haymananın esamesi okunmaya başladı ilk defa milli park ilan edildik tarihi şefefimiz hepimizin. Televizyonlarda haymana dünyanın en iyi suyu diye veriyor başkanın sayesinde gurur duyacagınız yerde eskiyemi gitmeye çalışıyorsunuz sessiz halk yani haymananın hakiki halkı memnun herseyden sonuna kadar Özdemir Turgut. Sevgilerimle


Başlık:

Hacıhacı

08:16:55

Gönderen:

Mehmet

10/8/18

Bu yorumların çogu siyaset kokuyor ve aynı kişi yazıyor çünkü her hafta aynı tarz yorumlar hafta içinden ayarlanıyor hep aynı. Biraz yaratıcı olun yalan ile yürümüyor bu işler yalancıyı haymana sevmiyor sevmeyecek önce samimiyet biraz dürüstlük artık


Başlık:

Münafık sensin

08:57:15

Gönderen:

Mehmetcan

9/8/18

Ali efendi bi yazi yazmissin belliki sen maşasın baskaniniz o kadar iyiki il artik telefonlarimiza msj atarak haymana belediye yonetiminden memnunmusunuz degilmisiniz die soruyo cevaplarin ne derece olumsuz oldugunu haymanaya bakarsak anlayabiliyoruz


Başlık:

Körler

18:22:54

Gönderen:

Hakan

8/8/18

Yorumlarda bikaç kişi sayın özdemirin kalemşörlüğünü yapmış çok güldüm. Özdemir beye bi sorun o satılan arsaların parası nerde ve 4 yıldır bi çivi çaktınmı diye! Eski başkana gelince onada oy vermem geçen seçim yanına aldığı çakma kabadayı serserilere destek verdi selam verilmeyecek insanlar millete kan kusturdu haraç toplama otopark parası çay bahçesini pavyona döndü ne yazıkkı o insanlar yine aysunun yanında. Özdemir geldi sorunlar dahada büyüdü ikisinide istemiyoruz. Özdemir bey akp den aday olsun gidip istifa ederim


Başlık:

Su misali

21:20:23

Gönderen:

Vatandas kemal

7/8/18

Yukarda seyran hamaminin karsisinda cok guzel bi park vardi...halk gider oturur sohbet eder ..hafta sonlari dugununu bile yapardi...seyran hamaminin etrafindaki pansiyonlarda kalan banyocularin bi nefes kaynagiydi...gecen haymanaya geldim..ordaki haymana halkina ait olan park yikilmis yerine bina yapiliyo..ki 3-5 kurus icin o parki sattiysa haymana halkina hizmet icin degil baska bi amac icin gelmistir...insanlar sana oy verdi..parkini bahcesini sat diye degil..9


Başlık:

Münafiklar

06:48:22

Gönderen:

Ali

6/8/18

Ya bu yazi yazanlar yazik size hacinin maşalari siz çatlasanizda patlasanizda akpartinin adayi özdemir tur Guttur


Başlık:

Seni sevmemelerinin nedeni...

18:27:11

Gönderen:

Gurbet

6/8/18

Özdemir başkan, bu yorum yapanların seni sevmemelerinin nedeni, senin eski başkanlar gibi belediyenin malını yedirmemendir. Diğer başkanlar gibi belediyenin malını yedirseydin seni başının üstünde gezdirirlerdi. Herkes kendi menfaatine çalışıyor. Lakin başkan sen de etrafındaki adamlara dikkat et. Belediyenin her kuruş harcamasını kendin yap. Elinoğluna güven olmuyor.


Başlık:

Hayman belediyesi

09:20:02

Gönderen:

Koln almanya

6/8/18

Turgut bey suyunuz kaynadi bence hic birdahaki secimde de aday olma Haymana seni istemiyor cunku haymanaya hic bir sey yapmadin.


Başlık:

rezalet

08:13:58

Gönderen:

yeter artık

6/8/18

elektrik gitmelerine yeterartık karanlıkta yaşıyoruz


Başlık:

Yav he he

03:17:27

Gönderen:

Mustafa

5/8/18

Bunca zaman ne iş gördün de hala bilgilendirme toplantısı yapıyon Başkan.göç alan ilçe olunacaktaysa niye bu dönemde yapmadın.ne yaptın haymanaya...ben daha oy vermem sana.


Başlık:

akp den aday olman imkansız

02:40:13

Gönderen:

kerem

5/8/18

akpartiden aday olman imkansız sen akparti den aday olmayınca aday olacakmısın onun cvp ver ben inanı yorumki sen ve rüstemi akparti alacak..almazsa ikinizide ben bişey bilmiyom...


Başlık:

Yav he hee

08:28:13

Gönderen:

Hamdi baş

5/8/18

Akp den aday yapsınlar hemen gider istifa ederim. Haymana böyle zulüm görmedi ve böyle zevki sefa süren hiç bir iş yapmayan başkanda görmedi. Egoymuş o haymana otobüsleri (hurdalar) senin sonunu hazırlayan en büyük etken başkan bi ego otobüsüyle milletimi kandıracaksın. Hele o yurt dışı tatillerinde harcadıgınız haymananın paraları satılan arsalar verilmeyen maaşlar daha neler neler rüsteminde sizinde son günleriniz artık bu zulüm bitecek


Başlık:

Şu dernek başkanlarına hayranım

07:53:31

Gönderen:

Mehmet

4/8/18

Ali katılanların içinde haymana dernek federasyonu başkan ve yönetimi ile haymana dernekleri şubeleri var.Onlara haksızlık yapma.Çünkü dernekçilikten çok siyasetçilere göz kırpıyorlar.


Başlık:

Yarışma

07:27:53

Gönderen:

Recep

4/8/18

Bi tanesi yine yorum yarışına girmiş kendi kendine


Başlık:

Yorumlar

07:19:46

Gönderen:

Sadettin

4/8/18

Daha haber çıkmadan yorum hazırlayıp hemen yorumları atan arkadas anca böle boş işler yaparsın çünkü yapabilecegin rahmani hiçbirley kalmadı


Başlık:

Başkan

04:50:20

Gönderen:

Gercek haymalı

4/8/18

Otopark ucreti diyorsun hangimiz türkiye in neresine gidip te otopark ücreti ödemiyoruz bir acıklarmısınız kaplıcadaki çay ocakları kaplıcadaki masaj koltukları parklar kime caliısıyor masaj koltugundakı 1lıra demir paralar poşetler halinde kimın aracına konuluyor belediyede kolera dahil hiç üşenmeden gitmeden maaş alan 150kışi kim bunları acılardan daha iyi olur yoksa birsey yapmadığını yapamıyıcagını herkes biliyor yorma kendini gidisin çok yakın


Başlık:

Anlatmaya gerek yok goruyoruz

01:45:47

Gönderen:

Bulut yildirim

4/8/18

Harbiden sayın başkanım anlatmaya gerek yok görüyoruz memleketin hali ortada herşeyden vazgeçmişiz zaten bari şu sokak köpeklerine bi çare bul caddede insan yok kopek çok nolcek boyle


Başlık:

Güle güle Başkan

20:28:29

Gönderen:

Polis

4/8/18

4 sene boyunca hiç bişey yapmadınız sayın başkan yediniz içtiniz gezdiniz şimdi gitme vakti hadi güle güle


Başlık:

Alican

19:21:50

Gönderen:

Mehmet

4/8/18

Bosa kurek salliosun baskan maymun gözünü acti artik. Neyin ne oldugunu biliyoruz . Köylü insan bile senin sayende artik lambaha oy vermeyecek


Başlık:

Metincan

19:19:56

Gönderen:

Nasibimiz buymus

4/8/18

Buyuksehirin aslinda her saat basi ego verdigini biliyoruz ama sayin baskan 10 15 oy icin sadece 1 tane istediginide biliyoruz ama bunun da bi aciklamasi olmadi


Başlık:

1 DİKİLİ AОACIN YOK SENİN

19:10:54

Gönderen:

HAYMANALI TEYNA GURGE

4/8/18

BAŞKAN BEY... GÜZELİM HAYMANAMIZDA SENİN 1 ADET DİKİLİ AОACIN VARSA GÖSTER SÖZ VERİYORUM HERGÜN SUYUNU BEN VERECEОİM SULAYACAОİM SEÇİM YAKLAŞMIŞ PİŞKİN PİŞKİN ŞUNU YAPTIM BUNU YAPTIM DİYORSUN SEN TATİLE GELDİN BURAYA VE TATİLİNİN BİTMESİNE AZ KALDI HAYMANA SENİ GİTTİGİDİYOR.COM YAPACAK MERAK ETME SEN


Başlık:

yaziklar olsun

18:43:34

Gönderen:

cengiz

4/8/18

Başkan boş tribünlere oynuyorsunuz halk artık sizi görmek istemiyor


Başlık:

komik

18:26:04

Gönderen:

ali

4/8/18

başkan bakıyorumda aynı hitlerin son zamanlarındaki mitingleri gibi hiçmi bi Allahın kulu vatandaş katılmamış resimdekilerin hepsi haymana belediye çalışanları akp ilçe yöneticileri ve 1 tanede muhtar.Sayın başkan 4 yıl içinde yiyip içip gezmekten başka ne yaptınız o saydığınız yolları ankara büyükşehir belediyesi YAPTI sadece haymanaya değil 8 merkez ilçeye 17 dış ilçeye 25 ilçeyede yapılıyor siz haymana belediyesi olarak ne yaptınız ithal müdür getirmekten ve arsa satmaktan başka onu söyleyin ha bide 60 yıldır yapılmayan alt yapı derken askiyi heralde haymana belediyesinin bir birimi sandınız anca kendinizi böyle avutun 4 yılı heba ettiniz


Başlık:

TANITIM FONU.

10:44:59

Gönderen:

Vural YAŞAR

4/8/18

SAYIN TURGUT, GAZETEMİZDEN TAKİP ETTİОİM KADARIYLA HAYMANAYI TANITMAK İÇİN EPEY BİR YOLCULUK YAPIP ,MASRAFLAR ETTİNİZ. BUNUN SONUÇLARINI AÇIKLAMANIZI BEKLİYORUZ.


Başlık:

Anca Haymanayı Sömürün

08:11:51

Gönderen:

Bahtı Kara Haymanam

4/8/18

Boş Laflar Siz Gidin Yenisi Gelsin.


Başlık:

Otobüs hizmetini anlatma başkan mahçup olursun ya

06:26:36

Gönderen:

Mehmet

3/8/18

Ya başkan EGO şuan 1 araçla hizmet veriyor derken hiç mahçup oldun mu?Peki burada kendin veya elemanlarının cevap vermesi şartı ile soruyorum.Haymana hariç,Ankara`nın hangi ilçesinde EGO otobüsü sabah halkı Ankara`ya ve yakın metropollere taşıma yerine,aksine sabahleyin Ankara`dan ilçeye gelecek beyzade memur ve öğretmenler için EGO tahsis ediliyor?Akşam da tersine Ankara`dan ilçeye gelecek gariban memur ve işçileri getirmesi gereken EGO otobüsü,Haymana`da çalışan ve Ankara`da oturan yabancı memurlar ile Haymana`yı atlama taşı olarak görmesine rağmen utanmadan .... yapıp Haymana`ya hakaret edip kötüleyen bazı onursuz(ismini saklayan bir öğretmen)leri taşımasını vicdanınız el veriyor mu?Hiç bir Haymanalı akşam Ankara`ya evine gitmez.Halk en çok bu duruma tepki gösteriyor Reyizim.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin