Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“HAGİAD TARİHİMİZE IŞIK OLACAK”
31/08/2018

HAGİAD Derneği, İl Kültür Turizm Müdürü Kamil Özer ile bir görüşme yaptı. Bir sunumla Haymana Tarihini anlatan dernek, görüşmeden oldukça umutlu.
HAGİAD (Haymana Genç İşadamları Derneği) Başkanı Fahri Usta bir yemekte Ankara İl Kültür Turizm Müdürü Kamil Özer ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Haymana’nın tarihi alanları ile ilgili bir sohbet yapan Usta, Özer’in hayli heyecanlanması üzerine konu ile  ilgili daha geniş kapsamlı bir çalışma yapmaya karar verdi.
Bu kararla birlikte Özer’i ziyaret eden HAGİAD Turizm Komisyonu, burada kendisine Haymana ve tarihi alanları ile ilgili oldukça kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. 
Sunumdan çok etkilenen Özer,  en kısa sürede Haymana’ya gelerek sunumda adı geçen başta Papazın Evi, Demirözü Mağaraları, Taburoğlu Kalesi, Gavur Kalesi ve diğer tüm tarihi ve turistik yerleri gezeceğini, gereken tüm adımları atacağını söyledi.
İlçemiz için çok önemli olan bu çalışma ile ilgili olarak HAGİAD Başkanı Fahri Usta şu değerlendirmeyi yaptı, “Biz derneğimiz ve HAGİAD Turizm Komisyonu olarak ilçemizde ve köylerimizde bulunan tüm tarihi yerleri bir buçuk ay gezerek fotoğraf ve görüntüler aldık. Bu bölgelerin tarihi geçmişini ve Haymana’mızın ayrıcalıklarını bir sunum haline getirerek İl Kültür Turizm Müdürümüze aktardık. Bu bölgelerin turizme kazandırılması için başlangıçta atılması gereken tüm adımları attık. Bundan sonra da yapılması gereken her şeyi yürüteceğiz. En kısa zamanda ilçemizde bir çalıştay yaparak daha kapsamlı bir proje üreteceğiz. Derneğimiz olarak Haymana tarihine ışık olmayı ve kültür hazinemizi gün yüzüne çıkarmayı hedefliyoruz. Konu ile alakalı bize yoğun destek verip ilgi gösteren İl Kültür Turizm Müdürümüz Kamil Özer’e ve bu projede yoğun çaba sarf eden Doktorun Oteli İşletmecisi Ali Cenk Yorulmaz ve Midas Otel İşletmecisi Simay Özlü Diniz’e sonsuz teşekkür ederim” 
HAGİAD’ın bu girişiminin olumlu sonuçlanması halinde atıl olan, hazine avcıları tarafından talan edilen ve bir anlamda kaderine terk edilen tarihi yerler değer bulacak.
Ayrıca ilçemize gelen turistlerin tarih ve kültür turlarına ev sahipliği edecek. Bir diğer deyişle “Haymana da gezecek yer yok” diyen misafirler için alternatif mekânların kurulması hedefleniyor.      
Haber:Yavuz ÇİFÇİ
 
 

Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “HAGİAD TARİHİMİZE IŞIK OLACAK” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Basarilar

07:57:09

Gönderen:

Haymana gencligi

5/9/18

Başarılarınız daim olsun.Herdaim sizegivencimiz tam ve haymanayi ancak sizin gibi gençler kurtaracaktır.Yeterki şu yaşlı ise yaramaz ve herşeyi bildiğini sananlardan kurtulabilelim.Genclik herzmanayaninizda olacaktir


Başlık:

Siz sağolun

04:24:33

Gönderen:

HAYmanalı

5/9/18

Gençler sağolun varolun.gerçek Haymana sevdalısı arayan varsa size baksın.yorum atan arkadaşın dediği gibi tabela yalaka dernekçiliği yapsaydınız el üstünde tutulurdunuz ama siz yine de doğruluktan şaşmayın.yolunuz açık olsun.bir Haymanalı olarak size teşekkür ederim böylesine önemli bir projenin öncüsü olduğunuz için


Başlık:

Değnekler güzel çalışıyor inkar etme HAYMANA abiciğim

03:16:28

Gönderen:

Hasan

5/9/18

HAYMANA kardeş haklı.Fahri Usta kardeşimiz çok genç yaşta hiçbir menfaat gözetmeksizin Haymana`yı düşünmesi ve bazı girişimlerde bulunması,diğer değnekleri düşündürmesi gerekir.Çünkü Haymana değnekleri,siyasilerin ve iktidar yöneticilerin peşinden gitmekten başka yer bilmiyorlar. Yarın Haymana`da yönetim değişirse inşallah, bakalım yeni yönetim bunları kabul eder mi yoksa kapı dışarı mı eder bilmem.Ancak bu kadar efor! kaybeden(yani imaj sarsıntısına uğrayan)dernekleri muhatap alacağını sanmıyorum.Bu sözüm Halil İbrahim Aysu abiye, Fahri Usta abiye ve Levent Koç abi ile ortaya çıkacak diğer adaylaradır.Genç Fahri Usta kardeşimizi de candan kutluyorum. Allah yolunu açık etsin diyorum.


Başlık:

HAGİADCILARA

00:00:52

Gönderen:

HAYMANA

3/9/18

HAGİAD SİZ İŞİ BİLMİYOSUNUZ HAYMANAYI KURTARMAK SİZEMİ KALMIŞ DERNEK DEMEK HAYMANADA BAZISI HARİÇ ANCA YEMEKLERE GİDECEKSİNİZ SİYASİLERİN PEŞİNDE KOŞACAKSINIZ HAYMANAYA BİR TEKMEDE SİZ ATACAKSINIZ OLMADI BİDE ADAY ÇIKARACAKSINIZ DERNEK OLARAK İÇRAAT YAPMAYACAKSINIZ ÜSTÜNEDE YERİN OLMAYACAK Bİ ADRESTE 10 DERNEK İDARE EDECEKSİNİZ TABELA DERNEĞžİ OLACAKSINIZ BAK BAKALIM SİZİ NASIL OMUZLARDA TAŞIYOZ DEMEM OKİ ANCA HARCARSINIZ DEMEM OKİ BENİ DİNLEYİN KAZANAN TARAFDA OLURSUNUZ


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin