Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

KADINLARIMIZ SABUN ÜRETECEK
31/08/2018

Haymana Ticaret Borsası ve Haymana Ticaret Odası’nın ortaklaşa yürüttükleri proje ile sabun imalat kooperatifi kuruluyor. Kooperatifin işletmecisi kadınlar olacak.
Haymana’nın kükürtlü kaplıca suyu bundan böyle Türkiye sabun piyasasında söz sahibi olmaya hazırlanıyor.
Haymana Ticaret Borsası Sekreteri Lokman Sarı’dan edindiğimiz bilgiye göre Haymana Ticaret Borsası ve Ticaret Odası’nın ortak yürüttükleri projede, öncelik yerel ürünlerin markalaşması ve akabinde pazarlanması hedef alınacak. Ankara Kalkınma Ajansına yapılan başvuru tam olarak neticelendiğinde ilçemiz ve kadın istihdamı için çok büyük bir adım olacak.
ÇALIŞANLAR VE KOOPERATİFİN SAHİBİ KADINLAR OLACAK 
Proje 16 ay sürecek ve çalışan kadınların tamamı Haymana’lı kadınlardan oluşacak. Buna göre kurulacak kooperatifte ilk olarak kükürtlü katı ve sıvı sabun üretilecek. Daha sonra ise şampuan, güzellik ve kozmetik ürünleri üretilecek. Proje ofisi olarak yine Haymana Ticaret Borsası kullanılacak. Üretim yeri olarak yer ayarlanmasının ardından kadınlarımız üretime başlayacak. Daha sonra bir protokol imzalanarak kooperatif tamamen kadınlara devredilecek.
Toplam 387 Bin TL olan proje onaylandı. Ankara Kalkınma Ajansı’nda imzaların atılması ile Eylül ayından sonra çalışmalar başlayacak. 
“TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYDUK”
Konu ile ilgili olarak Haymana Ticaret Borsası Başkanı Servet Özer ve Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan şunları söylediler, “Bu proje ile amacımız Haymana ekonomisine önemli bir katma değer sağlamaktır. Bizler elimizi taşın altına koyduk ve projemizi hazırladık. Ankara Kalkınma Ajansından projemizi geçirmek büyük başarıdır. Ve biz bunu başardık. İnşallah ilçemiz ekonomisine katkılarımız ile birlikte Haymana da büyüyerek gelişecek. Bizler bu konuda elimizden geleni yapmaya hazırız.”
Proje ile ilgili ilerleyen günlerde kooperatife logo ve isim bulma gibi ödüllü yarışmalar düzenlenecek. Odalar ayrıntılar netleştikçe daha kapsamlı açıklamalar yapılacaklarını söylediler.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ    
 
                        
 
Haymana Ticaret Borsası Başkanı Servet Özer                                 Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan

Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " KADINLARIMIZ SABUN ÜRETECEK " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Tebrikler..Basarilar

17:44:47

Gönderen:

Alpaslan atci

14/9/18

Ilcemize kazandiralacak guzel bir hizmet.Uretimin oldugu yerde hem işsizlige care olunur hemde halkin maddi ozgurlugunu kazanmasidir.Bu hizmeti yapan emegi gecen herkese tesekkur ederim.Basarilar


Başlık:

Natürel ve kimyasal ürünler

01:57:29

Gönderen:

Atilla Ölçer

10/9/18

İlçemizde bu şekilde bir üretim olması gerçekten çok güzel ben yıllardır bu konularda üretim yapmaktayım bu proje için bilgimle memleketime faydalı olmak isterim Önemli olan herkesin aradığı ve insanlığa faydalı ürün yapabilmektir


Başlık:

haymana

18:18:26

Gönderen:

rasim özdere

1/9/18

Kıymetli arkadaşım ilk başta ismini yazda kim olduğunu herkes bilsin . eveliyatından beri haymanaya bir şey yapılacağaı zaman bazı kişiler karşı çıkıyor bırak yapsınlar belki bir faydası olur mersin gibi bir yerde kızılcahamam ve polatlının marketlerde bazlama ekmeğini alıyoruz neden karşı çıkıyorsunuz . her iş yapılabilir köstek değil destek olunuz. tic odasının yanlışımı var git hesap sor


Başlık:

Manşet

05:10:44

Gönderen:

Vay vay.

31/8/18

Ūstatım iyi hoş güzel de sabunla haymana yı şa kaldırısanız helal olsun acaba perdenin arkasından purojenin kaynağını kim yiyecek senelerdir ticaret Odası ramazanda gıda yardımı giyisi yardımı yapar ama hiç bir haymana li esnafatan fiyat teklifi almaz kapalı kapılar içinde alınır satılır tabikide girişi malum yerden alınır sona taşın altına elimizi koyuyor diyorlar zaten bırakın bu ucuz lafları zaten ticaret borsasi hÅ«kündarlik malzeme ortada arkadaşlar kimse kimseyi kaldırması menfaatler haymana nin önünde


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin