Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

GEDİK; “TEK KELİME HACI AYSU” DEDİ
07/09/2018

Gedik Mahallesi yaklaşan yerel seçimler öncesinde mahallelerinden çıkan adaylara yönelik yemekli bir toplantı düzenledi. Toplantıda Hacı Aysu ismi ön plana çıktı.
Gedik Mahallesi, Muhtar Bekir Kaya öncülüğünde yemekli bir toplantıda bir araya geldi.
Yerel seçimlerde Gedik Mahallesinden 4 kişi Haymana Belediye Başkan adaylığını açıklamıştı. 
Adaylar için bir araya gelen Gedik Mahallesi halkı ortak hareket etme kararı aldı.
Yemekli toplantıya adaylardan Hacı Aysu ve İsmet Kaplan katılırken, Fahri Usta ve Halil İbrahim Aysu katılmadı.
Yemekten önce konuşmalar yapılarak birlik ve bütünlük mesajları verildi.
Daha sonra belediye başkan adaylarından Hacı Aysu mikrofonu eline alıp şunları söyledi, “Burada yapılan toplantı sadece Gedik’i ilgilendirmiyor. Şu anda tüm diğer köylerin kulağı da burada. Acaba Gedik kaça bölünecek diye. Ama görülüyor ki Gedik tek parça olmaya karar vermiş. Keşke bugün burada Sayın Halil İbrahim Aysu ve Fahri Usta da olsaydı. Biz hep ölene kadar Gedik’liyiz dedik. Şimdi sadece Gedik değil tüm köyler yaparsa bu işi Hacı Aysu yapar diyor. İnşallah bugün buradan tek vücut olarak çıkacağız ve 31 Mart’ta emanetimizi geri alacağız. Tüm köyler ve Haymana bizden hizmet bekliyor. İnşallah biz de bu güvenleri boşa çıkarmayacak ve başaracağız. Hepinize teşekkür ediyorum.”
Bir diğer aday İsmet Kaplan ise konuşmasında , “Bu yola çıktık ve adaylığımızı açıkladık. Köyüm Gedik’i asla bir kenara atamam. Bir olursak her şeyi başarırız. Bugün küskünler olabilir, eksikler olabilir. Ama Gedik Köyü hep birdir. Ha Hacı Aysu, ha ben. Takdir sizindir. Artık Allah rızası için kararı siz vereceksiniz. Beni iyi tanıyorsunuz. Gedik ne derse boynumuz büküktür. Diyeceğim bir şey yok.”
Gedik Mahallesi Muhtarı Bekir Kaya’da katılan herkese teşekkür etti.
Daha sonra yemekler yendi ve dualar edildi.
Mahalle sakinlerinin fikirlerini sorduk.
Muhtar Bekir Kaya: “Biz köy ahalisi olarak bu toplantıyı yaptık. Toplantıda Gedik Mahallesinin çoğu kendi aralarında karar verdi ve Hacı Aysu’nun ismi üzerinde karar kıldı. Şimdiden ilçemize milletimize hayırlı uğurlu olsun diyorum.”
Ramazan Polat, “Ben Hacı Aysu diyorum. Tecrübesi ve birikimi ile tek kazanacak kişi Hacı Aysu’dur. Bu işi o başarır ve başaracaktır da”
Hızır Saraç, “Birlik ve beraberlik içinde ortak kararımız Hacı Aysu’dur”
Şahin Saraç, “Gönlümüz ve yüreğimiz Hacı Aysu diyor. Hatta Gedik tek kelime Hacı Aysu diyor”
Erdoğan Balcı, “Hacı Aysu diyoruz. Başka adayların şansı yok. O nedenle Gedikli olarak Hacı başkanın yanındayız”
Diğer bazı mahalle sakinlerinden de birkaç kelime aldık ve yerel seçimlerde Gedik Mahallesi olarak Hacı Aysu’yu desteklediklerini belirttiler.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 29 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " GEDİK; “TEK KELİME HACI AYSU” DEDİ " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

eğitim şart

20:27:03

Gönderen:

vatandaş

19/9/18

Biraz eğitimli insanlara ihtiyacımız var sanırım bıkmadınız mı aynı isimlerden hacı geldi ne oldu hangi hizmeti aldınız özdemir geldi hangi hizmeti aldınız daha öncekilerden hangi hizmetleri aldınız bırakın artık aynı isimleri bu ülkenin eğitimli insanlara vizyon sahibi olan insanlara ihtiyacı var haymananında bundan nasibini alması lazım ama yok ben hizmet istemem küçük olsun hep biz cahil kalalım en geride kaza haymana kalsın diyosanız buyrun yine aynı isimlere verin. Değişim de eğitimde şart haksızmıyım.


Başlık:

Asıl gerçek

07:00:11

Gönderen:

Kenan

15/9/18

Hacı aysu ak parti tarihinin kara lekesidir. Ak partinin kalesi olan haymanada ak partinin oyunu 75 den yüzde 37 ye düsüren insandır. Parti kesin hacıyı koyar!!


Başlık:

.....

04:38:15

Gönderen:

Yasin

15/9/18

2 tane ....... çıkıyor habire sallayıp duruyor laf kalabalığı yapıp duruyor.Muhtarda seçmen kanaat önderi güzel bişey yapmış halkda hacı demiş.Bu seçim hacı özdemir arasında geçer o başkan adayları fitnelik yapmazlar isede bu halk özdemiri gönderir.Biraz mert o olsun halil de fahri de levent de yoksa bu halkın birdaha karşısına çıkmaya yüzleri kalmaz.


Başlık:

Haymanaya cevap

02:41:37

Gönderen:

GEDİKLİ

14/9/18

Muhtar ne yapsın kendi köyünden adaylar varken başka adaylarımı desteklesin.Köyünü ateşe falanda atmıyo Gedik köyü memnun olmasa 5 dönem muhtar seçilmezdi.Ayrıca hizmette mecbur gelecek insanlar istediği parti yada kişiye oy verebilir.Köyün çoğunluğu genel seçimde AKP ye oy verdi seçim sonuçlarına bakabilirsin.


Başlık:

parsel parsel

02:32:27

Gönderen:

Şevket

14/9/18

Haymananın büyükşehire geçişi özdemir turgut zamanında olmuştur ve ne yazıkki köylerin en ücra köşeleri özdemir turgut zamanında parsel parsel satılmıştır.Haymanayı HACI AYSUNUN parsel parsel sattığını söyleyen arkadaş belliki ankarada yaşayan sadece seçim zamanı haymanada oy kullanan haymanadan bi haber olan biri.Malesef olan haymanaya oluyo oyunuzu kullanıp ankaraya gidiyonuz olan haymanada yaşayanlara oluyo hergün su kesintisi şehir içi yollar berbat,köylere hizmet gitmiyo.Böyle memleketin kaderiyle oynayan hemşeriler büyük vebal altına giriyo.


Başlık:

Herşey Açık

02:13:06

Gönderen:

GEDİKLİ

14/9/18

Muhtar Gedik köyünün muhtarı haymana merkezdeki bir mahallenin muhtarı değil.Gedik köyünde oturanlar muhtarından memnun.O yüzden köyünde amaç ne olursa olsun yemek verilip köylülerin bir araya gelmesini sağlayabilir.Ayrıca zaten tek bir aday etrafında toplanılsın diye yapılan bir toplantı.Her köy bunu yapabilir.Muhtarında desteklediği bir aday olabilir.Gayet normal birşey.Haymana için kim hayırlı olcaksa o kazansın.


Başlık:

önüne gelene mühür verirsen

16:55:24

Gönderen:

haymana

14/9/18

bekir muhtar hacıyı ak parti aday yapmaz sen hacı diyerek köye yanlış yaptın köye hizmet gelmese suçlu sensin siyaset senin neyine köyün hatrına sen herkese eşit durman lazım ken keyfi köyü ateşe attın istifa et desem etmezsin sen de o duruş yok yazık


Başlık:

celiskiler

01:41:40

Gönderen:

haymanalio

11/9/18

geçen dönemki baskanliginda 51 Evciliyim deyip de simdi Gedik köyündeyim demek ne buyuk celiski.Baskanlik döneminde köyüne sahip cikma skmdide koyunde yemekler verilsin destekler istensin. valla ben gedik koylu olarak ou moy vermem cevrmwdililere de verdirmem.


Başlık:

tavsiye

17:19:31

Gönderen:

yaşar karabiber

11/9/18

haymana sadece gedik köyü ile ibaret değil gedik 80 köyden birisi gedik köyü sadece kendinden başkasını tanımiyorsa diyecek birşey yok


Başlık:

Kendine faydası yok

17:51:34

Gönderen:

Ahmet

10/9/18

Ben bir gedikli olarak resimlere baktığımda gördüklerim beni şaşırttı ankara da oturan babasının malına sahip çıkmayan kadıköylü salih beyi gördüm o nasıl gedikli


Başlık:

Hataa

17:40:23

Gönderen:

Yabancı

10/9/18

Öncelik şu yorumları aynı kişiyi yazmış diyen akmak kendini kandırma yorumları başkaları yazmış yayın saatleri onlar. Hacıya aysuların çogunluğu oy vermiyor ve fahri ustayada kendi ailesi oy vermeyecek bir birleriyle hep küsler vekil adayı oldu hangi yeeni vardı yanında fahri hacı halil bunlar öp özaynı kardeşten çocuklar üçüde kazanamaz böyle ve bizim köyün bazı insanlarından nefret eden haymana halkı bu insanları gün yüzüne çıkmasına izin vermez hacı aysuyla kendi öz akrabası peşinde gitmeyen herpsiyle küs olan fahriye ben niye oy veriyim zaten ikide aday olursa özdemir kazanır direk


Başlık:

Satılık hymn

09:06:47

Gönderen:

Hymn

10/9/18

Haymanayi parsel parsel satmış bı insana oy felan yokk


Başlık:

Gerçekler

08:33:53

Gönderen:

Gerçek aysu

10/9/18

Akraba olmak taraf olmak anlamına gelmez Hacı hiç birimize faydası olmadı kendisine hakaret edenlere peşkeş çekti helal haram demedi bize yakışan dürüstlüğü göstermedi bir çorbaya 100 tl atardı..şuan yanında sömürmek için yemek verenler yemin etsinler ona oy vermişlerse..hacının yanında durup Özdemire söz verdiler ve oylarını verdiler gedik köyü hacıya oy vermedi vermezde bunu hacıda biliyor sadece kendini kandırmakla mutlu oluyor..şunu söylemek isterim hacıya destek verenlerin 50 oyu çıkmaz sadece kimsenin yanında yüzleri olmadığı için ve Hacı ile parasal ilişkileri oldukları için öne çıkarma gayreti içindeler..üzülerek söylüyorum Haymana denenmiş siyasi meftalara prim vermeyecek kadar işin bilincinde..ben sadece üzülüyorum..en önemlisi Hacı hiçbir zaman gedikliyim demedi... Tahtakaleden HAYME ANAya idareci değil parselci çıkar..


Başlık:

Ayrımcılık

22:46:58

Gönderen:

Sadettin

9/9/18

Köycülük ayrımcılık yapan haymanada kaybetmeye mahkumdur. 80 kişiyle belediye başkanı olmaya çalısıyor. Öz köylerden bu kadar neden korkuyosunuz size ne zararları oldu


Başlık:

Yanlış iş

21:30:47

Gönderen:

Haymanalı

9/9/18

Ya hacı bey bende seni siyaseti bilir sanıyordum. Kardeşim sen geçen seçimi zaten kendi köylülerin yaptıklarından dolayı kaybettin. Parklar bahçeler ucuz kabadayılar bunlara sen yol verdin parkları bahçeleri verdin. Şimdi o insanların adayı benim diyorsun. Bak fahri ustaya bi yeğeni hariç diğerlerine kimse bi laf diyebiliyormu etrafında kötü bi insan varmı yok. Adam siyaseti bildiği için o yemeğe gelmemiş bence ben seni değil onu tebrik ediyorum gedikli değiliz ama aday olursa fahri ustacıyız biz


Başlık:

SAHTE GEDİKLİLER

08:53:04

Gönderen:

MEHMET

9/9/18

BURAYA GEDİKLİ DİYE YORUM YAZANLARIN HEPSİ 2 KİŞİ TARAFINDAN YAZILIYOR ORTALIK KARIŞTIRMAYA ÇALIŞAN FİTNELER YEMEK GÜNÜDE GEDİKLİLERİ ARAYIP GİTMEYİN DİYENLERDİR GEDİĞžİ GEÇTİM TÜM HAYMANA HACI AYSU DİYOR O YEMEОE GELMEYEN SADECE 6 KİŞİ VARDI AMA ÇOCUKLARI GELDİ KENDİLERİDE DESTEKLERİNİ SUNDULAR SİZ KENDİNİZİ AVTUN HACI BAŞKAN SEÇİMİ GÖTÜRDÜ YALAN SÖYLEYEN HALİL İBOMU YOKSA GENEL SEÇİMDE HAYMANAYA SIRT DÖNEN KAHVEDE HACI AYSUYA SÖZ VEREN FAHRİ USTAMI KAZANACAK SİZLER SEÇİM ZAMANI HAYMANAYA GELİYOSUNUZ HACI AYSU KAYBETTİ YİNEDE HALKIN İÇİNDEN AYRILMADI GELİYOR HALKIN ADAMI UZUN ADAM HAYMANANIN GÜLEN YÜZÜ


Başlık:

Yaptığınız ayıp

07:21:53

Gönderen:

Bende gedik koyluyum

8/9/18

Muhtar bekir kaya yaptığın çok ayıp.birlik beraberlik yemeği diyerek topladın milleti.uc beş kişinin söylemiyle tüm köyün kararı gibi haber yapılması da ayrı bir hata.bir mahalle muhtarının taraf olması da ayrı bir sıkıntı.bizler fahri usta varken hacıya oy yok


Başlık:

Gedik

04:59:45

Gönderen:

Haymana

8/9/18

Fahri ustayı öven zatlar fahri usta akp den aday olucak gucteyse gitsin ankara içindeki ilçelerden aday olsun gecen secimde dogru yolu destekledi bu saatten sonra haymana da yalan ve siyaset bir arada olmaz


Başlık:

Aynı kişi hepside

02:03:40

Gönderen:

......

8/9/18

Bi gidin yaw ,6 yorumu yazanda aynı kişi 3 nü gece 3 nide gündüz yazmış.Kuyruğunuz tutuşmuş herhalde


Başlık:

Hani nerde

01:47:31

Gönderen:

Mehmet

8/9/18

Ben bir gedikli olarak hani nerde köyün ileri gelen büyükleri nerde? Onlar sadece yardım isterken mi var? Muhtar kendini düşürüyor sun etrafındakilere bi bak kendine faydaları YOK onları gören bu topluma girer mi kendini bitirdin sakın muhtar adayı olma.


Başlık:

Gedik köylüyü yüm

01:38:07

Gönderen:

Mehmet

8/9/18

Öncelikle muhtar bekir sen kendi adına konuş sonra biz köylülerin adına konuş bir şöyle etrafına bak resimlere öyle konuş bunlar dan kime fayda var Senin acil olarak ya muhtarlık görevini bırak yada bir aciklama yap


Başlık:

Biz fahri ustanın yanındayız

22:44:09

Gönderen:

Gedikli

8/9/18

Sayın muhtar köyde yemek var diye insanlar cagırılıdı siyaset konuşulmıycak dendi siz neye dayanarak gedik hacının arkasında diyosun bi bak kimse gelmedi fahri abi gibi aday varken ak partiden hacı kaybetmiş hala arkasında diyecez öle bi sacmalakk yok yenilmişsisn bırak insalar oraya hacıya destek opmak içşn gelmedi talihsiz bir acıklama muhtarı olayın gercekleri iie acıklamasını bekliyoruz fahri usta haymananın adayıdır hic bir köyün hicbir gurubun degil haymananın tüm köylerine hitap etmek için aday olmuştur yanlış işler yapılıyor siyaset bizim köyden ibaret degil muhtarın düzeltme yazısını bekliyorıuz cıksın o yemege insaları ne icin cagırdı ne oldu acıllasın..


Başlık:

Utanç verici

22:02:22

Gönderen:

Gedik köylü

8/9/18

Ya arkadaş ben bi gedik köylü olarak utandım bu komik olaydan! Bizim köyümüz kendini ne sanıyor böyle yaparak! Kim takıyor sanki kilit noktasıymışız gibi davranmayın şöyle bi baktım ordaki insanlar değil belediye muhtarlık bile kazanılmaz. Sayın aysunun belki biraz şansı vardı ama fahri abinin adının geçmesi bile bitirdi bunu ayrıca muhtar bekir abi sana hiç yakıştıramadık senin tarafsız olman gerekirdi. Hacı abinin kişiliğine bi lafımız yok ama geçen seçimi neden kaybettiğini çoktan unutmuş ordaki insanlardan gayet belli bu


Başlık:

YENİ ADAYLARI GÖRELİM

20:53:08

Gönderen:

HAYMANALI

8/9/18

BU ADAYLARI GÖRDÜK HİZMETLERİNİ HAYMANA OLDUОU YERDE KALDI HATTA GERİLEDİ ŞİMDİ YENİ ADAYI SEÇEREK VE ONUN YAPACAОI HİZMETİ GÖRMEMİZ GEREKİYOR OKUMUŞ KÜLTÜRLÜ KİŞİLER GELİRSE DAHA İYİ OLUR KONUŞMASINI BİLEN HALKI İÇİN HİZMET EDECEK KİŞİLER GÖRELİM


Başlık:

haymana

19:53:37

Gönderen:

has gedikli

8/9/18

BEN GEDİKLİYİM hacıya oy vermem gedik muhtarı istifa et köyün muhtarısın diye haymanadaki gediklilerin adına senin haddine mi düşmüş gedik adına konuşuyosun milleti yemek var birlik beraberlik toplantısı diye kandıracaksınız orda da hacıyı destekliyor diye ayak oyunu yapacaksın istifa et


Başlık:

herşey tamam

05:39:42

Gönderen:

hsan

7/9/18

gedik biaraya geldimi hükümeti kurarlar zaten hergün saraçların kahvede hukumet yıkıp hukumet kuruyorlar hayırlısı bakalım sonu nereye varacak gedik köyunun


Başlık:

Farklı Bir Hacı

05:02:32

Gönderen:

Murat Güner

7/9/18

Değerli Haymana lılar,Gedik liler, Haymana için,hizmet için,eşitlik için,kibirsiz bir yönetim için Bence Hacı tamam ancak Başkan Hacı Özkan olmalı, Ne dersiniz?


Başlık:

Yok artık

04:31:08

Gönderen:

Ahmet

7/9/18

Orda en fazla 100 kişi var kendi adınıza konuşun bende gedik köyündenim ve oyumu hacıyada özdemirede vermiyecem. Bırakın bu boş ağızları ayıp çıkarsa fahri usta çıkmasa levent koça verecez biz ailecek.


Başlık:

gedik

03:40:25

Gönderen:

muhammet haymana

7/9/18

yav allah aşkına zaten gediğin seçmen sayısı 84 hepsi hacı aysuya verse ne olacak.sayın aysu bir de demiş ki tüm haymananın gözü burada gediğin bölünmesini bekliyorlar yani bölünmese ne olacak komik vallahi.Bu gözle tüm haymanaya baktıklarından dolayı herkes seçimi ben kazanırım diyor ama sonuç hüsran olunca da oy çalındı şu çalındı bu çalındı denilip ortalık velveleye veriliyor.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin