Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

DERS ZİLİ ÇALDI
14/09/2018

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de okul öncesi, 1. sınıf, 5. sınıf ve 9. sınıf öğrencileri ders başı yaparak okul heyecanını yaşadılar.

Haymana’da eğitim öğretim heyecanı başladı. İlkokul 1. sınıf öğrencileri, okul öncesi öğrencileri, ortaokullarının 5. sınıf öğrencileri ve liseye geçen 9. sınıf öğrencileri ders başı yaptılar.

2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak ve 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak 2019 - 1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak.  İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayıp, 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek.
2018-2019 Eğitim öğretim yılı hakkında gazetemize konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya yaptığı konuşmada: “Sayın veliler sevgili öğrenciler büyük bir heyecanla yeni bir eğitim öğretim yılına hazırlanmış bulunmaktayız. 17 Eylül Pazartesi günü 4200 öğrencimiz ile beraber yeni bir maraton içerisine gireceğiz. Geçtiğimiz yıl elimizden gelen her türlü fedakârlığı yaparak siz öğrencilerimize en güzel eğitimi sunmak için çaba harcadık. 
Mümkün olduğunca yakından uzağa tüm öğrencilerimizin hayatlarına dokunmaya çalıştık. Sorunları sahada görüp çözümler ürettik. Yüzünüzdeki gülümsemeden enerji alıp sizlere geniş ufuklar katmaya çalıştık. Kendimizi bu topraklara ait hissederek mesai mefhumu gözetmeksizin yılmadan çalıştık çabaladık.
 İlçemizde LYS ve YKS de Türkiye bazlı önemli dereceler elde ettik.  Sizlerin Sağlıklı ve huzurlu bir eğitim öğretim hizmeti almanız için beyaz Bayraklı okullarımızın sayısını arttırdık. Branş dışından hiçbir öğretmenimizi sizlerin dersine sokmamaya özen gösterdik.
Başta il içi olmak üzere çeşitli geziler düzenleyip sosyal bir eğitim olanağı sunmaya çalıştık. İl ve ilçe çapında yapılan tüm yarışmalara katılım sağlayarak önemli başarılar elde ettik. Velilerimizi okullarımıza davet edip çocuklarımızın geleceğine yön vermek için okul-veli işbirliğini daima sıcak tuttuk.
2018-2019 eğitim öğretim yılı başlarken toplamda 1460 öğrencimizin taşıma işlemlerini ve öğle yemeği işlemlerini büyük bir titizlikle tamamladık. Siz kıymetli öğrencilerimizin daha güzel şartlarda eğitim öğretim yapabilmeleri için neredeyse tüm okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirdik. 
Pazartesi günü ders zili çaldığında hiçbir eksiğimiz olmadan eğitim öğretim yılına başlamış olacağız.
Bundan sonraki hedeflerimizde Haymanamızın çocukları için daima en güzelini en iyisini yapmaya çalışacağız.
En büyük hedefimiz ilçe merkezimizde bulunan bir lisemizi Fen Lisesi türüne dönüştürüp hem İl dışından tercih edilebilir bir ilçe haline gelmek, hem de mevcut öğrencilerimizin motivasyonunu arttırarak daha iyi şartlarda hizmet vermek olacaktır. 
Yine mevcut liselerimizden bir tanesini sosyal bilimler Lisesi'ne dönüştürerek bundan sonraki çalışmalarımızda tek hedefimizi kalite olarak belirleyeceğiz.
Sizlere imkân ve fırsat verildiğinde çok büyük işler yapacağınıza canı gönülden inanmaktayız. 
Önce bu topraklara sonra ülkemize yön verecek olan nesiller yetiştirmeye kararlı olduğumuzu bilmenizi isterim.
 Bizler dahil olmak üzere eğitim paydaşlarımızın tamamı eğitime gereken önem ve desteği vermekle yükümlüdürler, inanıyoruz ki paydaşlarımız da bu eğitim öğretim yılında bizleri yalnız bırakmayarak Haymana eğitimine tüm desteklerini sunacaklardır.
 Hiçbir başarı tesadüf değildir ve hiçbir başarı yalnız elde edilemez. Eğitimin her basamağının; kuru,altı boş, çözümsüz eleştirilere maruz kalması, her kötü durumun faturasının eğitimcilerimize çıkarılması ancak sorumluluk almaktan korkan insanların işidir.
 Ne yazık ki çocuğun kaçıncı sınıfa gittiğini dahi bilmeyen insanların eğitimdeki kötü yorumları bizlerin motivasyonunu düşürmekte ve üzmektedir. 
Biz haymana eğitimcileri olarak Köyü'nden merkezine bu memlekete katabileceğimiz olumlu her ne varsa taşın altına elimizi sokmuş durumdayız.
Biz Haymanalı değil Haymanayız sizlerin desteği ile inşallah ciddi projelere imza atacağız.
 2018-2019 eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni eder, öğrencilerimize bu süreçte başarılar dilerim.”
Haber: Hüseyin YILDIRIM

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " DERS ZİLİ ÇALDI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Eğitim Diye Birşey mi Bıraktılar? İçine Ettiler

06:37:30

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

14/9/18

Eğitim diye bir şey bırakmadılar, içine ettiler. Dünyada ülkesinin geleceği olan evlatları ile kedinin fare ile oynadığı gibi çocuklarının eğitimi ile oynayan başka ülke var mı? Yoktur. Amerika sadece sömürme için kanımıza girmemiştir. 8 Ekim 1948 tarihinde imzalanan Marshall Planı ve yardımı ile Amerika kanımıza girerken,eğitimimizi de dizayn etmek şartı ile bu anlaşma imzalanmıştır.Türkiye ilk kez Dünya Bankasından 50 milyon dolar borç aldı. O zaman 1 dolar 1 Türk Lirası değerindeydi. İlk borçlanma gerçekleşmiş ve emperyalist katil Amerika, yardım programı adı altında ilk sömürü adımını Türkiye`ye atmıştır. Halen Amerika`nın sinsi ve tuzak dolu eğitim planı ile eğitimimiz devam ediyor.Yerli,milli ve İslami bir eğitim yoktur. Gavurların eğitim sistemi ile övünüyoruz.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin