Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

YURTDAŞ’DAN HAYMANA KİTABI
14/09/2018

Haymana İlçe Milli Eğitim Eski Müdürü Enver Yurtdaş Haymana hakkında hazırladığı “Geçmişiyle Buluşan Haymana” isimli kitabını yayımlandı.
Uzun yıllardır Haymana’da öğretmen, müdürlük ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Enver Yurtdaş en son Ankara Milli Eğitim Bakanlığı’nda Şube Müdürü olarak görev yapıyor.
Daha önce Haymana Gazetesi’nde de ilçe merkezi ve köyleri ile ilgili yazıları çıkan Yurtdaş, uzun yıllardır derlediği bilgi, belge ve fotoğraflarla Haymana üzerine yazdığı yeni kitabını bastı.
İkinci kitabını basan Yurtdaş’ın ilk kitabı ise Yenice ve Şeyhbızınlar isimli kitaptı.
İlk etapta 3000 adet basılan bu kitabın tanıtımı da Uluslararası Haymana Sempozyumunda yapıldı.
Yurtdaş hafta içinde gazetemizi ziyaret etti ve kitabı hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.
Yurtdaş konuşmasında: “Haymana kadim tarihi ile Ankara’nın en köklü ve önemli ilçelerinden birisi. Ayrıca birçok özelliğinin yanında dünyanın en kaliteli kaplıca sularına sahiptir. İşte bu değerleri, geniş araştırmalarım sonucunda, bir takım kişi ve kaynaklardan da yararlanarak harmanladım ve ortaya bu kitap çıktı. Kitabımı hazırlarken tüm köyleri gezdim. Önemli bilgiler ve anılar edindim. Bir eğitimci olarak her yönüyle aktarmaya çalıştığım Haymana ile ilgili kitabımda umarım başarılı olmuşumdur. Memleketime bir nebze de olsa vefa borcumu ödemiş olurum. Eserimle ilgili eksikler, hatalar ve öneriler tarafıma ulaştırılırsa sonraki baskılarda değerlendireceğim. Uzun yıllar eğitim yöneticisi ve öğretmen olarak hizmet etmeyi ve bu eseri meydana getirmemi nasip eden Allah’a hamdolsun. Kitabın basımını üstlenen Haymana Belediyesi ve Başkan Özdemir Turgut’a da çok teşekkür ediyorum. Selam ve dua ile..”
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 
 

Bu yazıya toplam 7 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " YURTDAŞ’DAN HAYMANA KİTABI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Yorumlara Cevap ve Teşekkür-2

05:26:22

Gönderen:

Enver Yurtdaş

18/9/18

Eleştirilere açık olduğumu, varsa bir hata ya da eksik tarafıma bildirilmesi halinde ilerideki baskılarda dikkate alınacağını tekraren ifade ederek herkese Allah`ın selamlarımı sunarım. Mail adresim:enveryurtdas@gmail.com


Başlık:

Yorumlara cevap ve teşekkür

05:23:42

Gönderen:

Enver Yurtdaş

18/9/18

Öncelikle kitap haberine yorum yazan herkese teşekkür ederim. Haymana`nın duayen başkanı Yusuf Yılmaz, müdürüm Adnan Yılmaz, Tuncer abim, umarım övgülerinizi haketmişimdir. Okuyan lakabı ile yazan Haymana`nın okumuş hanımefendisine de yorumu için teşekkür ederim. Okuyan Hanımefendi, kitap elinize geçmiş, tümünü okuyup öyle yorum yazmışsanız haksızlık etmişsiniz diye düşünüyorum. Zira kitap 13 bölümden oluşmakta; son derece kapsayıcı, Haymana`nın geçmişini, kuruluşunu, bugününü, tüm köylerini, aşiretlerini, boylarını anlatmaktadır. Sadece kültür bölümünde Şeyhbızeynlerden sözedilmektedir; bunun sebebi de o bölümün giriş paragrafında izah edilmektedir. Haymanalı iseniz Haymana`nın 29 köyü ve merkezdeki nüfusu ile İlçe nüfusunun yarıdan çoğunun Şeyhbızeyn olduğunu da bilmeniz ve aşirete bir bölümde yer verilmesinden, özel bir sebep yoksa, rahatsız olmamanız gerekiyor diye düşünüyorum.


Başlık:

Okudum

22:35:34

Gönderen:

Okuyan

16/9/18

Kitapta hatalar var. Çaldağ diye gösterilen fotoğraf yanlış. Ve kitap aşiret kitabı gibi... Şıhbızından mı ibaret Haymana?! Yazar Bey bilmiyorsanız da araştırıp az da olsa diğer Haymanalılara da yer verebilirdiniz. Öğretmenmişsiniz, öğrencilere de örnek olurdunuz nasıl araştırılır, nasıl kitap yazılır... Üzgünüm, ben dışarıdan okumuş Haymanalı bir anne olarak bunca hata görebildiysem Haymana nın eski toprakları neler görür.. Ha hitap ettiğiniz kitle köyünüz ise sorun yok onlar çakmaz...


Başlık:

Haymanalı bilmek gerek

17:55:05

Gönderen:

Adnan yılmaz

16/9/18

Sahipsizlikten gizli kalan değerleri ortaya çıkarmak için kişilik gerek bilği gerek vatana sevği gerekir bunlarda gençliğinden ve öğrenciliğinden beri maşallah efendilik dürüstlük Enver hocada mevcuttur gurur duyuyorum Enver gibilerin okul Müdürü olarak çalıştığımdan ve nesillerin yetişmesinden başarılar diliyorum değerlerin kıymetinin bilinmesini ve elinden tutulmasına yönelik gayretini gördüm haymaa yerel basımını tebrik ediyorum yürekli davrandığı için öpüyorum yanaklarından sevgil Enver .


Başlık:

TEBRİKLER

22:50:32

Gönderen:

TUNCER

15/9/18

hocam ellerine yüreğine sağlık kitabın basılmadan bir kısmını incelemiştim Haymana tarihi için geç kalmış bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. haymana tarihine ışık tutacaktır.hayırlı olsun


Başlık:

BEKLİYORUM.

12:46:24

Gönderen:

Vural YAŞAR

15/9/18

NAZIM HİKMET`i BİLİRMİSİNİZ? YA, ŞEYH BEDDERTİNİ? NAZIM HİKMETİNİN ŞEYH BEDREDDİN DESTANINI DUYDUNUZMU HİÇ? UYDURUK TARİHLERİ BOŞ VERİN.


Başlık:

Tebrik Ederim Sayın Müdürüm

06:24:42

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

14/9/18

Sayın Enver Yurtdaş Kardeşimiz, Haymana ve Haymanalılar için fedakarlığı elden bırakmayan örnek bir eğitimcidir. Ancak bu genç kardeşimize küçük hesaplar için çelme takmak değil, minnet duyulması gerekir. Fazla uzun yazıp fitneyi uyandırmak istemiyorum, arif olan anlar. Ayrıca ona sahip çıkacak irade, secere ve hemşehri canlısı siyasetçilere ihtiyaç vardır. Bahsettiğim bu özellikte yerel siyasetçiler bugüne kadar Haymana`da zuhur etmemiştir. Sadece kendi çıkarlarını ön plana alanlar ortaya çıkmıştır. Temennimiz, bundan sonra böyle özellikte nevzuhur siyasetçilerin ortaya çıkmasıdır. Haymana`nın ve Haymanalıların şiddetle buna ihtiyacı vardır. Enver Yurdaş kardeşimizi bu vesile ile tebrik ediyor, başarılarının devamını ve daha üst makamlara gelmesini diliyorum.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin